Trader’ların Mart Tahminleri: Bu 8 Altcoin Seçildi!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
1.062 görüntülenme
Mart Tahminleri 9 Altcoin Seçildi

Altcoin piyasası hacmini korumayı başardığı orta halli bir hafta geçirdi. Yeni ayda boğa koşusu pek yakın gözükmese de, kripto piyasası istikrara kavuşmuş olabilir. Bu yazıda, iki tanınan kripto analistinin listesinden Mart ayında hareketlilik gösterebilecek 8 altcoin’e yönelik tahminleri alalım.

Mart ayında bu 8 altcoin projesine dikkat

Optimism (OP)

Popüler kripto analisti Tom Busby’nin listesinde ilk sırada yer alan Optimism, yaklaşan Ethereum yükselmeleriyle verimli bir Şubat ayı geçirdi. Analist, Coinbase’in fiyatı için önemli bir katalizör olabilecek Optimism’e dayalı bir Ethereum Layer 2 ağı başlattığını belirtiyor. Kriptokoin.com olarak Coinbase’in yeni Katman-2 ölçeklendirme çözümü Base’i ayrıntılarıyla bu yazıda işledik. Analist, Coinbase ve Optimism arasındaki işbirliğinin olumlu bir işaret olduğunu ve Coinbase’i rekabetçi kılacağını düşünüyor.

Mart Tahminleri 9 Altcoin Seçildi

Anchor (ANC)

Sırada, şu anda 99. sırada yer alan ve 2019’dan beri piyasada olan Anchor var. Anchor, kendisine rekabet avantajı sağlayabilecek kurumsal node hizmetleri sunmak için yakın zamanda Microsoft ile ortaklık kurdu. Analist, bunun gibi ortaklıkların kripto projeleri için çok önemli olduğunu ve kitlesel benimsemeye yol açabileceğini belirtiyor. Ayrıca, Anchor’un ATH seviyesi olan doların 0,20 doların biraz altına uzun vadede ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Mart Tahminleri 9 Altcoin Seçildi

Stacks (STX)

Busby’nin listesindeki üçüncü seçim, kısa süre önce %18’lik ralli yapan ve şu anda güç toplayan Stax var. STX, 2019’un sonlarından beri piyasada ve Bitcoin’e akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar getirmek için tasarlanmış bir katman 1 Blockchain çözümü. Analist, Stax’in Bitcoin için bunu sağlayabilirse rekabet üstünlüğünü koruyacağına inanıyor.

Mart Tahminleri 9 Altcoin Seçildi

Polygon (MATIC)

MATIC olarak da bilinen Polygon, Ethereum ağının ölçeklenebilirliğini inşa ederek perde arkasından önemli bir teknoloji geliştiriyor. Analist, zkEVM lansmanı ile yakın zamanda ortaklık kurduklarını belirtiyor. Busby, Polygon’un ATH seviyesi olan yaklaşık 2 dolara uzun vadede 22 dolara veya 70 dolara ulaşabileceğine inanıyor.

Cardano (ADA)

Analist Busby’nin Mart altcoin listesindeki son seçim, şu anda piyasa değerine göre yedinci sırada yer alan Cardano. İyi bir Şubat ayı geçirmesine rağmen analist, Cardano için bazı düşüş işaretleri olduğunu, ancak yine de Mart ayı için bir seçim olduğunu belirtiyor. Cardano, dünya çapında birçok farklı şirket ve ülke ile ortaklık yapıyor ve bu, uzun vadede beklenen ralliyi getirebilir.

Ankr (ANKR)

Analist Rahul Nambiampurath’in ilk sıra seçimi olan Ankr, teknoloji devleri Tencent ve Microsoft ile yapılan iki iş birliğine tepki olarak yaklaşık %30 değer kazandı. Tencent ile ortaklık, kullanıcıların Tencent’in cloud bilgi işlem güçlerini kullanarak birkaç Blockchain için node başlatmasına olanak tanıyor. Microsoft ortaklığı, Web3 altyapı çözümleri üzerinde çalışmak için onu Ankr ile bir araya getiriyor.

Bu ortaklıklar sayesinde Ankr, ekosistemini genişletiyor ve geliştiricilerin yararlanabileceği temel altyapıyı oluşturuyor. Altcoin projesi, Web3 veya merkezi olmayan internet niyetlerini genişletebileceği temeli hazırlıyor.

Stacks (STX)

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Stacks (STX), Bitcoin Ordinals’ın artan popülaritesinden dolayı kısa sürede %50’den fazla değer kazandı. Bitcoin Ordinals, NFT’lerin Bitcoin üzerinde depolanmasına izin veren bir protokoldür ve metin veya resim gibi bir bilgi parçasıyla sıralanır ve yazılır. Bu bilgi parçası, her birini benzersiz kılar ve onu fiili bir NFT’ye dönüştürür. Şubat ortasında, Bitcoin’deki Sıralı NFT’lerin değeri 100.000 doları aştı.

Hem Stacks hem de Ordinals protokolleri, Bitcoin için ek geliştirme olanaklarına, yani akıllı sözleşmelere izin verir. Blockchcain’ler için programlar olan akıllı sözleşmeler, diğer ağlarda popülerdir, ancak Bitcoin’in bu konuda sınırlı gelişimi olmuştur. Token’ı Ordinals NFT’leri için bir ödeme şekli olduğu için Stacks Ordinals ile ilişkilendirilir.

Bone ShibaSwap (BONE)

Shiba Inu ekosistem tokenlerinden biri olan BONE, merkezi borsa GATE’in listelemesinden sonra %11 değer kazandı. BONE, Shiba Inu ağında gas ücretleri veya işlemler için ödeme yapmak için kullanılan token olarak hizmet verecek.

Ek olarak, Katman-2 ölçekleme çözümü Shibarium’un yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve ekip ayrıca bunun için bir portal başlattı. Katman-2 ölçeklendirme çözümleri, hız ve işlem işleme avantajları sağlamak için birincil katmanın üzerine inşa edilmiş ayrı Blockchain’lerdir. Shibarium önemli, çünkü strateji Shiba Inu’yu meme coin kökenlerinden alarak daha faydalı bir proje haline getiriyor.

GateToken (GT)

Gate.io’nun yerel tokeni olan GateToken (GT), geçen hafta yaklaşık %10 arttı ve şu anda yaklaşık 5,2 dolardan işlem görüyor. Borsa tokeni, son aylarda daha fazla kullanıcı ekleyen Gate.io borsasının kullanıcılarına avantajlar sunuyor.

Fiyat artışı, Gate.io’nun işini ve hizmetlerini genişletmesine izin verecek bir Hong Kong Trust veya Şirket Hizmet Sağlayıcı (TCSP) lisansı için başvurmuş olmasından kaynaklanıyor olabilir. Düzenleyiciler kripto piyasası üzerindeki denetimlerini sıkılaştırdıkça, dünya çapındaki kripto borsaları uyumluluğa daha fazla odaklanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coinpedia

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

7 Altcoin İçin Uyarı Coin Dökülecek
Bu 7 Altcoin İçin Kritik Uyarı: Milyarlarca Coin Dökülecek! Token kilit açılımı veya token unlock, belirli bir süreliğine kilitli kalan tokenlerin tekrar serbest kaldığı olaydır. Bu yazıda, Mart ayında yüklü miktarda token’in kilidini açacak 7 altcoin projesine bakıyoruz. Apecoin ve Aptos, Mart ayında kilit açacak altcoin...
Buğra Çağlar 3 hafta önce