Mask Network Nedir? MASK Coin Nasıl Alınır?

MASK
MASK
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mask Network nedir? Mask Network, Web2.0 tabanlı sosyal ağlara Web3.0 özellikleri eklemeyi hedefleyen bir blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak, Mask Network nedir, ne sunar, MASK coin nasıl alınır, ne için kullanılır gibi merak edilen soruları, sizin için yanıtladık.

Mask Network nedir? Proje ne sunuyor?

İnternet kullanıcılarının gizlilik, güvenlik ve merkeziyetsizlik taleplerinin artması ve blockchain teknolojisi ve görüşünün topluma yayılmasıyla web3.0 kavramı yeniden gündeme geldi. Bu kapsamda, birçok yeni web3.0 tabanlı kripto para projesi ortaya çıktı. MASK ağı da bu projelerden biri olarak piyasaya sürüldü.

Mask Network, Facebook ve Twitter gibi geleneksel Web2.0 sosyal ağlarına web3.0 özellikleri entegre etmeyi amaçlayan bir merkezi olmayan organizasyon (DAO). Ağın, MASK coin isimli yerel bir kripto para birimi bulunuyor. Kullanıcılar, ağ aracılığıyla mevcut popüler sosyal medya platformlarında merkeziyetsiz kripto borsalarına erişebiliyor. Ayrıca, bu sosyal medya platformları üzerinden diğer kullanıcılara coin gönderebiliyorlar.

Bunun yanında proje, DeFi ve NFT alanlarında bir etkinleştirici olarak çalışıyor. AĞ, bir NFT pazarı olan OpenSea’nın hizmetlerinin kullanıldığı sosyal medya platformlarda NFT ticareti yapılmasına yardımcı oluyor. Son olarak kullanıcılar, MASK token ile ödeme yaparak sosyal medya platformlarındaki arkadaşlarına şifrelenmiş mesajlar gönderebiliyor.

MASK coin nedir? Ne için kullanılır?

ERC-20 akıllı kontratını benimseyen MASK coin, Mask Network DAO’sunun yerel kripto para birimi olarak çalışıyor. MASK sahipleri, DAO’nun üyeleri haline geliyor. MASK coin yönetişim tokeni olarak kullanılabiliyor, üyeler ağın geleceği üzerindeki karar alma süreçlerinde oy kullanabiliyor.

Staking özelliğini bünyesinde bulunduran token, sahipleri tarafından belirli bir vadeyle kilitlenebiliyor. Varlıklarını kilitleyen MASK sahipleri, vade sonunda ek token ödülleri kazanabiliyor. Ayrıca, MASK, web uzantısı aracılığıyla sosyal ağlarda diğer kullanıcılara gönderilebiliyor. Token, NFT ve depolama alanı satın almak için bir ödeme aracı görevi de görüyor.

MASK coin nasıl alınır?

Mask coin, mevcut olarak birçok kripto borsasında listeleniyor. Huobi Global, Binance, KuCoin gibi büyük kripto borsaları tokeni destekliyor. İlgili kullanıcılar, bu borsalardan birine üye olup para yatırarak MASK ticareti yapabiliyor. Yazının yazıldığı sırada Mask Network, 143 milyon dolar civarında bir piyasa değeriyle, 4,90 dolardan işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Mask Network Nedir? MASK Coin Nasıl Alınır?