Reklamı kapat

Mastercard Blockchain Geliştiricileri Arıyor!

0 görüntülenme

Ödeme şirketi Mastercard geçtiğimiz Perşembe günü içerisinde blockchain uzmanlarının da bulunduğu 175 yeni teknoloji geliştiricisini işe alacağını açıkladı.

Gelişiriciler Mastercard’ın araştırma ve geliştirme merkezi Mastercard Labs’ın bulunduğu Leopardstown, İrlanda ofisinde çalışacak. Bir basın duyurusuna göre yeni çalışanlar daha verimli ödeme sistemleri yaratma üzerine çalışacaklar.

Mastercard’ın İrlanda bölge müdür olan Sonya Geelon, şirketin finansal hizmetlere erişimi genişletmeye çalıştığını söyledi.

Yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Yurtiçi ve yurtdışında finansal erişimi destekleyen projeler yürütüyoruz ve tüketicilere, işletmecilere ve hükümetlere en yenilikçi, güvenli ve sağlam ödeme yollarını sağlamak için çalışıyoruz.”

Mastercard’ın bir süredir blockchain teknolojisinin hizmetlerine uygulanmasını düşündüğünden bu oldukça dikkate değer bir gelişme.

Şirket 2016 yılında pek çok deneysel blockchain-tabanlı API yayınlamıştı ve CoinDesk’e hedefinin “geliştiricilere henüz bizim tarafımızdan ticarileştirilmemiş gelişen teknolojilerde çalışma imkanı sunmak” olduğunu söyledi. Geçtiğimiz Ekim ayında, şirket bu programlar aracılığıyla işletmeler arası işlemleri kolaylaştıracağını açıklamıştı.

Mastercard’ın blockchain hırsı ayrıca bu teknolojiye ait bir patent alma çabalarıyla ilişkilendiriliyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında bir yazıda “satın alma emirlerini, faturaları ve işlem verilerini” kayıt altına alan bir blockchain sistemi açıklanmıştı. İki ay sonra da Mastercard işlem sürelerini azaltacak blockchain-tabanlı bir çözüm sundu.

CoinDesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Tim Draper: “Bitcoin 2022’ye Kadar $250,000’i Görecek” Bitcoin’in geçtiğimiz gün gerçekleşen 1,300 dolarlık azımsanamayacak artışı önümüzdeki yıllar için bir takım iyimser tahminlere neden oldu. Bunların sonuncusu ise 12 Nisan’da yaptığı bir konuşmada Bitcoin’in 2022’ye kadar $250,000’i göreceğini söyleyen Tim Draper’dan geldi. San Mateo, Kaliforniya’daki...
Egehan Karışman 14 Nisan 2018