Reklamı kapat

MasterCard Kripto Ödemelerini Kredi Kartlarına Getirebilir

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 18 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Mastercard, kripto para ödemelerini hızlandırmayı amaçlayan bir sistem oluşturmak için çalışıyordu ve kripto para ve ödeme işlemleriyle ilgili bir patent aldı.

Patent 17 Temmuz’da USPTO tarafından onaylandı. Buradaki dosyaya göre, kripto varlıklarının anonimlik ve güvenliğe değer veren tüketiciler tarafından geleneksel para birimlerine göre daha fazla kullanım görse bile ödeme sisteminin dezavantajlı durumda kaldığı belirtiliyor.

“Blokzincir tabanlı kripto para işlemlerinin depolanması ve işlenmesi konusunda iyileştirmeye ihtiyacı var.”

“Blokzincir tabanlı bir işlemin işlenmesi genellikle yaklaşık on dakika sürüyor. Diğer taraftan, ödeme ağları kullanılarak işlenen geleneksel fiat ödeme işlemleri genellikle nanosaniyelerde ölçülen işlem sürelerine sahip… Bu nedenle, birçok varlık özellikle tüccarlar, perakendeciler, hizmet sağlayıcılar ve diğer mal ve hizmet tedarikçileri, ürünler için kripto para kabul etmek ve blokzincir işlemlerine katılmak konusunda ihtiyatlı olabilirler.”

Yeni patent, bir hesapta hem kredi kartı hem de kripto para birimini elinde bulunduran tüketicinin , gelecekte banka veya kredi kartı yoluyla kripto para harcama olasılığını sağlamaktadır.

Niyetleri Belirsiz

Şu an itibariyle, Mastercard tarafından tanıtılan hiçbir kripto para birimi veya blok zinciri ile ilgili ürün bulunmamakta ve bu nedenle, Mastercard’ın patentle ilgili niyetleri tam olarak bilinmiyor.

Transferin kendisi fiat varlıklarını kullanacak, ancak kripto para olarak kaydedilecek. Finans hizmetleri devi Mastercard, bu işlem yöntemini kullanarak, “ödeme ağlarının, sahtekarlık olasılığını değerlendirebileceği, sahtekarlık ve risk algoritmalarını ve ödeme ağları için mevcut olan bilgileri kullanarak blokzincir işlemleri riskini değerlendirebileceğini de ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Camiye Bitcoin ve Ethereum İle Bağış Yapmak Mümkün Londra’da bir cami bağışları nakit para ile olduğu gibi kripto paralar ile de kabul ediyor. Şimdiye kadarki tablo ise oldukça başarılı. Caminin kripto para ile topladığı bağışlar nakit bağışların dört katından daha fazla. Batı Londra’daki Shacklewell Lane...
Mert Kaya 18 Temmuz 2018