MATIC, SOL, BTC, DOT ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
754 görüntülenme
MATIC, SOL, BTC, DOT ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin, Mart ayına olumlu bir notla başladı, ancak tarihsel olarak ay, kripto yatırımcıları için erken bir uyarı işareti olabilecek vasat kazançlar kaydetti. Bitcoin ve MATIC gibi altcoinlerdeki toparlanma için önemli engeller olarak hareket edebilecek kritik seviyeler neler? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, öğrenmek için ilk 10 kripto parayı inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, S&P 500 endeksi (SPX) %2,61 düşmesine rağmen Şubat ayında marjinal olarak pozitifti. Mart ayının ilk gününde, ABD hisse senedi piyasaları mücadele ederken, Bitcoin olumlu bir şekilde başladı. Bu, Bitcoin’in ABD hisse senedi piyasalarından ayrılmaya çalıştığını gösteriyor. Olumlu bir işaret, bireysel traderların kripto ayı piyasasından en iyi şekilde yararlanmış gibi görünmesi. Traderlar paniğe kapılıp varlıklarını satmak yerine daha düşük seviyelerden alım yaptı. Glassnode verileri, en az bir Bitcoin tutan cüzdanların sürekli olarak arttığını ve ilk kez 1 milyona yaklaştığını gösteriyor.

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Tarihsel olarak Mart, Bitcoin için vasat bir ay oldu. Coinglass verileri, Bitcoin’in Mart ayını son on yılda yalnızca iki kez, 2013 ve 2021’de çift haneli kazançlarla kapattığını gösteriyor. Bu nedenle, Mart ayında konsolidasyonun devam etme olasılığı yüksek. Şimdi analiz zamanı…

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC): Traderlar düşüşleri satın alıyor

Bitcoin’in 22.800 dolar seviyesi son birkaç gündür sağlam bir destek görevi görüyor ve bu olumlu bir işaret. Bu, duyarlılığın yükselişe devam ettiğini ve traderların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak gördüklerini gösteriyor.

Boğalar, 20 günlük üstel hareketli ortalamada (23.435 dolar) ilk engeli aştı ve ardından fiyatı 25.250 dolardaki kritik dirence doğru itmeye çalışacak. Bu, ayıların savunması gereken önemli bir seviye. Çünkü bunun üzerinde bir kırılma ve kapanış, büyük alımları çekebilir. Arada büyük bir direnç olmadığı için BTC daha sonra 31.000 dolara fırlayabilir. Aksine, fiyat 25.250 dolardan düşerse, bu BTC’nin birkaç gün menzil bağlı kalabileceğini düşündürecek. Yerel zirvelere yakın bir konsolidasyon, alıcıların çıkış için acele etmediğini gösterdiği için bir yükseliş işaretidir. Ayılar, yükseliş hissini kırmak için fiyatı 22.800 doların altına düşürmek ve sürdürmek zorunda kalacak. Bu, 20.000 dolara doğru bir düzeltme başlatabilir.

Ethereum (ETH): Boğalar düşüşleri satın alıyor

Tekrarlanan denemelerden sonra bile, ayılar ETH’yi 50 günlük SMA’nın (1.600 dolar) altına indirmeyi başaramadı. Bu, boğaların 50 günlük SMA’ya düşüşleri satın aldığını gösteriyor.

Alıcılar, fiyatı 1.680 dolar ile 1.743 dolar arasındaki genel direnç bölgesinin üzerine fırlatarak konumlarını güçlendirmeye çalışacaklar. Bunu yaparlarsa, ETH 2.000 dolara doğru bir ralli başlatabilir. Ayılar 1.800 dolarda güçlü bir meydan okuma oluşturabilir, ancak bu seviyenin aşılması muhtemel. Zayıflığın ilk işareti, 50 günlük SMA’nın altında bir kırılma ve kapanış olacak. Bu gerçekleşirse, kısa vadeli boğalar kar elde etmeye yönelebilir. ETH daha sonra 1.500 dolar yakınındaki desteğe düşebilir.

Binance Coin (BNB): Alıcılar ve satıcılar arasında kararsızlık var

Son birkaç günün fiyat hareketi BNB’de simetrik bir üçgen modeli oluşturdu. Bu, alıcılar ve satıcılar arasındaki kararsızlığı gösterir.

Boğalar, 1 Mart’ta destek hattına düşüşü satın aldı, ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların hareketli ortalamaları şiddetle koruduğunu gösteriyor. Fiyat üçgenin altına düşerse, BNB 280 dolara düşebilir. Aksine, alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarırsa, BNB üçgenin direnç çizgisine ulaşabilir. Bu, yakın vadede dikkat edilmesi gereken kilit seviye olmaya devam ediyor. Çünkü bunun üzerinde bir kırılma, 340 dolara ve ardından 371 dolarlık model hedefine doğru bir yükseliş başlatabilir.

Ripple (XRP): Satış baskısı azaldı

Tekrarlanan denemelerden sonra bile, ayılar XRP’yi 0,36 dolar seviyesindeki güçlü desteğe çekemedi. Bu da satış baskısının azaldığını gösteriyor.

Boğalar şimdi fiyatı alçalan kanalın direnç çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, XRP 0,43 dolarlık genel dirence yükselebilir. Alıcılar, olası bir ralli için 0,52 dolara giden yolu temizlemek için bu direnci delmek zorunda kalacaklar. Ayıların başka planları olabilir. Yine kanalın direnç hattındaki toparlanmayı durdurmaya çalışacaklar. Fiyat bundan aşağı dönerse, 0,36 doların altına kırılma olasılığı artar. XRP daha sonra 0,33 dolara kayabilir.

Cardano (ADA): Toparlanma dirençle karşılaşabilir!

ADA, 0,34 dolar civarındaki güçlü desteğin üzerinden sıçramaya çalışıyor. Ayılar bu seviyeyi dirence çevirmeye çalışacaklarından, toparlanma 20 günlük EMA’da (0,37 dolar) dirençle karşılaşabilir.

Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar ADA’yı 0,34 dolar desteğinin altına çekmeye çalışacak. Bunu yaparlarsa, ADA 0,32 dolara ve ardından 0,30 dolara doğru daha derin bir düzeltmeye başlayabilir. Bunun yerine, boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarırsa, daha düşük seviyelerde agresif alım önerecektir. ADA daha sonra gelişen ters baş ve omuzlar (H&S) modelinin boyun çizgisine doğru bir toparlanma girişiminde bulunabilir.

DOGE, MATIC, SOL, DOT ve LTC analizi

Dogecoin (DOGE): Talep daha yüksek seviyelerde kuruyor

Boğalar, son birkaç gündür 0,08 dolar civarındaki desteği başarıyla savundu, ancak DOGE’de güçlü bir toparlanma elde edemediler. Bu, talebin daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösteriyor.

Son birkaç günün fiyat hareketi, bir molada tamamlanacak ve 0,08 dolar civarındaki desteğin altında kapanacak olan bir düşüş eğilimi üçgeni oluşturdu. Bu olumsuz kurulumun 0,06 dolar hedefi var. Tersine, alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarırsa, düşüş eğilimini geçersiz kılacaktır. Bu, agresif ayılar tarafından kısa süreli koruma ile sonuçlanabilir. DOGE daha sonra 0,10 dolara yükselme girişiminde bulunabilir.

Polygon (MATIC): Keskin düzeltme 1,17 dolarda destek buluyor

MATIC fiyatındaki keskin düzeltme, 50 günlük SMA’da (1,17 dolar) destek buluyor. Boğalar bir toparlanma başlatmaya çalışıyor, ancak günün şamdanındaki uzun fitil, ayıların rallileri 20 günlük EMA’ya (1,28 dolar) sattığını gösteriyor.

MATIC

Fiyat düşmeye devam ederse, ayılar MATIC’i 50 günlük SMA’nın altına çekmek için bir kez daha girişimde bulunacak. Bunu başarabilirlerse, MATIC 1,05 dolardaki hayati desteğe düşebilir. Bu seviyenin boğalar tarafından katı alımları çekmesi muhtemel. Aksine, 1,30 doların üzerinde bir kırılma boğaları cesaretlendirebilir. Daha sonra MATIC fiyatı 1,57 dolarlık genel dirence doğru itmeye çalışacaklar. MATIC rallisi ayrıca 1,42 dolar ve tekrar 1,50 dolarda barikatlarla karşılaşabilir.

Solana (SOL): Ayılar, 23,02 doları dirence dönüştürmeye çalışıyor

SOL, 27 Şubat’ta 20 günlük EMA’dan (23,02 dolar) geri döndü ve ayıların bu seviyeyi bir dirence dönüştürmeye çalıştığını gösterdi.

MATIC

Ancak boğalar pes etmedi ve fiyatı yeniden 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bir direncin kısa bir süre içinde tekrar tekrar test edilmesi, onu zayıflatma eğilimindedir. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, SOL direnç çizgisine ulaşabilir. Bu, yakın vadede dikkat edilmesi gereken kilit seviye olmaya devam ediyor. Çünkü bunun üzerinde bir kırılma ve kapanış, potansiyel bir trend değişikliğine işaret edecek. Ayılar üstünlük kazanmak istiyorsa, SOLU’u 19,68 dolardaki desteğin altına indirmeleri gerekecek.

Polkadot (DOT): Alıcılar, ayıları tuzağa düşürmeye çalışıyor

DOT, 28 Şubat’ta 50 günlük SMA’nın (6,43 dolar) altına düştü, ancak ayılar bu avantajı geliştirmeyi başaramadı. Bu, alıcıların saldırgan ayıları tuzağa düşürmeye çalıştıklarını gösteriyor.

MATIC

20 günlük EMA (6,68 dolar) yakın vadede takip edilmesi gereken önemli seviye. Alıcılar fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarırsa, bu kısa vadeli düzeltme aşamasının sona ermiş olabileceğini gösterecek. Boğalar daha sonra fiyatı gelişen ters H&S modelinin boyun çizgisine doğru itmeye çalışacak. Alternatif olarak, DOT 20 günlük EMA’dan bir kez daha aşağı dönerse, bu, ayıların seviyeyi dirence çevirdiğini gösterecek. Bu, 5,50 dolara düşme olasılığını artıracak.

Litecoin (LTC): Daha düşük seviyeler alıcıları çekiyor

LTC’nin geri çekilmesi, 50 günlük SMA’da (92 dolar) güçlü destek buldu. Bu, daha düşük seviyelerin alıcıları çekmeye devam ettiğini gösteriyor.

MATIC

Boğalar, 1 Mart’ta fiyatı tekrar 20 günlük EMA’nın (95 dolar) üzerine çıkardı ve 106 dolardaki genel dirence olası bir ralli için kapıları açtı. Bu seviye sağlam bir engel görevi görebilir ancak boğalar bunu aşarsa LTC 115 dolara ve ardından 130 dolara yükselebilir. Aşağı yönde izlenmesi gereken önemli destek, 50 günlük SMA ile 88 dolar arasındaki alan. Bu bölge çatlarsa, satış ivme kazanabilir ve DOT 81 dolara ve ardından 75 dolara düşebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2023 İçin İlgi Çekici Altcoin Tahminleri: Bu 5'i Şaşırtabilir!
2023 İçin İlgi Çekici Altcoin Tahminleri: Bu 5’i Şaşırtabilir! Kripto paralar, dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan FTX’in sonuçları nedeniyle çöktü. Dolayısıyla sektörde bulaşma korkusu var. Yine de bazı analistler, DeFi ağlarının FTX’in ve Voyager Digital ve BlockFi gibi diğer merkezi şirketlerin çöküşünden fayda...
Vural Erkan 4 hafta önce