Sosyal Medya Devi Duyurdu: Bu 4 Altcoin Eklenecek!

social media icons logos mobile phone screen 3d 125322 174
social media icons logos mobile phone screen 3d 125322 174
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve altcoin projelerinin yer aldığı kripto sanatı için en popüler Blockchain ağlarından bazılarının NFT’leri, Pazartesi günü bir pilot duyuruyla Instagram’a geliyor. İşte detaylar…

Büyük altcoin projelerinin arkasındaki ağlar, Instagram’a geliyor

Meta’nın sahip olduğu sosyal medya uygulamasının, Instagram’ın; Ethereum (ETH), Polygon (MATIC), Solana (SOL) ve Flow (FLOW) için non fungible token (NFT) entegrasyonları planladığı ortaya çıktı. Bu ağlar, Ethereum ve Bored Ape Yacht Club’ın piyasa değeriyle lider olduğu dijital koleksiyon ticaretinin büyük çoğunluğuna ev sahipliği yapıyor. Test süreci, ABD merkezli küçük bir NFT meraklısı grubunu içerecek. Lansman sırasında Instagram’ın dört zincirin hepsinden NFT’leri destekleyip desteklemeyeceği şimdilik belli değildi.

Uzman, 3 Altcoin Belirledi: Dev Ortaklıklara İmza Attılar!

Instagram, MetaMask gibi yaygın olarak kullanılan kripto cüzdanlarını desteklemeyi amaçlıyor. Kullanıcılar cüzdanlarını sosyal medya hesabı ile bağlayarak NFT sahipliğini kanıtlayabilecek, koleksiyonları profillerinde sergileyebilecek ve tokenları ortaya çıkaran küratörleri etiketleyebilecekler. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere NFT’lerin sosyal medya hesaplarına entegrasyonu, ilk olarak Twitter tarafından gerçekleştirilmişti. Instagram’da da, Twitter’da olduğu gibi, NFT’leri yayınlamak ve paylaşmak için ücret alınmayacağı belirtiliyor.

NFT’ler Instagram’da da görüntülenebilecek

Karar, muhtemelen NFT’ler için yeni bir kültürel görünürlük dalgası anlamına geliyor. Instagram’ın aylık bir milyardan fazla aktif kullanıcısı var; birçoğu platformu sanatlarını tanıtmak ve pazarlamak için kullanıyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Mart ayında çok fazla ayrıntı açıklamadan girişimle alakalı çeşitli ipuçları vermişti.  Financial Times daha önce Meta’nın NFT pilot uygulamasını Facebook’ta minting ve grup üyeliği seçenekleriyle Instagram’da takip edeceğini bildirmişti.

Facebook Meta Oluyor: NFT Desteği Geliyor!

Bu sırada, Meta hakkında son gelişmelere bakıldığında, Blockchain şirketi Dfinity’nin Meta’ya açtığı dava göze çarpıyor. Internet Computer Blockchain’inin geliştiricisi olan İsviçre merkezli Dfinity Vakfı, Meta’nın döngüsel logosunun Dfinity’nin sonsuzluk sembolüne çok benzediğini iddia ederek ABD Bölge Mahkemesinde ticari marka ihlali nedeniyle Meta’ya dava açtı. Instagram ve Whatsapp’ın da sahibi olan Meta düşüşte. 2021’in 4. çeyreğinde günlük aktif kullanıcılarda düşüşün yanı sıra ilk kez sadece tek haneli gelir artışı olduğunu duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sosyal Medya Devi Duyurdu: Bu 4 Altcoin Eklenecek!