Mehmet Şimşek, Tekrar Tırmanışa Geçen Enflasyonu Değerlendirdi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ağustos ayında aylık olarak yüzde 9,09, yıllık olarak ise yüzde 58,94 seviyesine ulaşan enflasyonun artışını takip eden bir açıklama yaptı. Şimşek, sosyal medya hesabı üzerinden enflasyonla mücadele konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Şimşek açıklamasında, fiyat artışları ile mücadelenin zaman alacağını vurgulayarak geçiş döneminde olduklarını ifade etti. Enflasyonun kontrol altına alınması ve daha sonra düşürülmesi için gerekli olan tüm araçların kullanılacağını belirten Şimşek, bu araçların içinde parasal sıkılaşma, kredi politikaları ve gelirler politikalarının da bulunduğunu söyledi.

Bakan Şimşek, tekrardan tırmanışa geçen enflasyon verisinin ardından sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu!

Mehmet Şimşek, fiyatlar genel seviyesindeki yükseliş ile mücadele konusundaki kararlılığını ve önlemlerin alınacağına dair güvencesini paylaşarak, ekonomik istikrarın ve fiyat istikrarının sağlanması için gereken adımları atacaklarını dile getirdi.

Mehmet Şimşek, Tekrar Tırmanışa Geçen Enflasyonu Değerlendirdi!