TRON CEO’su, Çöküşe Rağmen Meme Coin Övdü! 2’sine Dikkat

TRON CEO’su, Çöküşe Rağmen Meme Coin Övdü! 2'sine Dikkat
TRON CEO’su, Çöküşe Rağmen Meme Coin Övdü! 2'sine Dikkat
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Neşeli doğaları ve genellikle hayvan temalı maskotlarıyla bilinen meme coin projelerinin dünyası, yükseliş destekleri ile son piyasa mücadeleleri arasında bir savaş alanı haline geldi. Şaşırtıcı bir hareketle Tron DAO’nun kurucusu ve Tron CEO’su Justin Sun, Dubai’deki Token 2049 konferansında ağırlığını bu kripto varlıklara verdi.

Justin Sun’dan meme coin desteği

Sun’ın desteği, meme coinlerin benzersiz niteliklerini vurguladı. Topluluğun gücünü ve “adil lansman” ilkelerini vurguladı. Ayrıca, kriptoyu geleneksel finanstan ayıran “ilk şeyi” temsil ettiklerine inanmakta. Hatta meme coin markalamasında kullanılan hayvan karakterlerinin bolluğunu şakacı bir şekilde kabul etti. Bu yükseliş görünümü esassız değildi. Sun, geleneksel finansal ölçütlere meydan okumalarına rağmen milyarlarca dolarlık değerlemelere ulaşan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’nun (SHIB) başarı öykülerine dikkat çekti. Ayrıca Elon Musk gibi isimlerin devam eden desteğinin de altını çiziyor. Böylece Dogecoin’in “en iyi kripto markası” statüsünü sağlamlaştırdı.

5 Analist Endişelendirdi: Altcoinler İçin Ufukta Kan Banyosu Var!

Ancak Sun’ın iyimserliği meme coin piyasasının mevcut durumuyla çelişiyor. Her boğa döngüsünün bir çıkış noktası olduğuna olan inancına rağmen, hem DOGE hem de SHIB önemli kayıplar yaşıyor. Bu yazının yazıldığı sırada DOGE önceki güne göre %11’in üzerinde düşüşle 0,1235 dolarda bulunuyor. SHIB çok daha iyi bir performans göstermedi ve %10’un üzerinde düşüşle 0,00002094 dolara geriledi.

DOGE, PEPE, WIF pozisyonlarında tasfiye

Bu düşüş, kripto türev platformu Coinglass’ın son verileriyle daha da güçleniyor. Veriler, DOGE, PEPE ve dogwifhat (WIF) gibi önde gelen meme varlıklarında “uzun tasfiyelerde” bir artış olduğunu ortaya koyuyor. Uzun tasfiyeler, bir traderların yükselen bir fiyattaki kaldıraçlı pozisyonuna işaret eder. Bu noktada, fiyat düşerken yetersiz fon nedeniyle kapanmaya zorlanmasıyla ortaya çıkar. Bu, daha fazla kayıp korkusuyla pozisyonlarından çıkan bir trader dalgasına işaret ediyor.

Yangını körükleyen, DOGE’un vadeli işlem sözleşmelerindeki bir mekanizma olan Fonlama Oranı bu yıl ilk kez negatife döndü. Bu, daha fazla yatırımcının fiyat düşüşüne bahis oynadığını gösteriyor. Ayrıca meme coin üzerinde daha fazla baskı oluşturduğunu gösteriyor. Benzer şekilde, WIF’in ödenmemiş vadeli işlem sözleşmelerinin toplam değerini yansıtan Vadeli İşlem Açık Pozisyonunun 1 Nisan’dan bu yana %60 oranında düşmesi, önemli miktarda trader çıkışına işaret ediyor.

PEPE’nin Vadeli İşlemler açık pozisyonu şaşırtıcı bir artış gösteriyor. Diğer yandan Fonlama Oranı da benzer bir tablo çiziyor. Daha fazla açığa satış yapanlar ortaya çıkıyor. Bu genel eğilim, meme coinlerinin yakın geleceği için endişe verici bir tablo çiziyor. Mevcut düşüş eğilimine rağmen Sun’ın desteği, meme coinlerin altında yatan potansiyelin altını çiziyor. Güçlü toplulukları teşvik etme ve geleneksel yatırım mantığına meydan okuma yetenekleri göz ardı edilemez. Önümüzdeki aylar, meme coin’lerin bu fırtınayı atlatıp daha güçlü bir şekilde ortaya çıkıp çıkamayacağını gösterecek. Ayrıca daha geniş kripto para piyasasının baskılarına yenik düşüp düşemeyeceğini belirlemek açısından çok önemli olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

TRON CEO’su, Çöküşe Rağmen Meme Coin Övdü! 2’sine Dikkat