Dikkat: Balinalar, O Meme Coin’i Panikle Satıyor!

Dikkat: Balinalar, O Meme Coin’i Panikle Satıyor!
Dikkat: Balinalar, O Meme Coin’i Panikle Satıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lookonchain verilerine göre meme coin WIF piyasası 14 Nisan’da bir panik satış dalgası yaşadı. Genellikle “balinalar” olarak adlandırılan dört büyük cüzdan sahibi, piyasadaki gerilemenin ardından toplu olarak önemli miktarda WIF tokenini boşalttı. Toplam 5,68 milyon WIF’e (yaklaşık 12,41 milyon ABD Doları) ulaşan bu ani satış, yatırımcıların güveni ve WIF fiyatının kısa vadeli istikrarı konusunda endişeleri artırdı. İşte detaylar…

Traderlar WIF meme coin projesinin satışıyla sarsıntı yaşadı

Kripto para piyasaları, 14 Nisan’da, 4 büyük yatırımcının, önemli miktarda WIF token satmasıyla sarsıldı. Bu ani satış dalgası, WIF fiyatında belirgin bir düşüşe yol açtı ve yatırımcıların güvenini sarstı. Veriler bireysel balina işlemlerinin dökümünü ortaya koyuyor. “9WHHoq” ile başlayan adres, 3,12 milyon WIF’yi toplamda 7,34 milyon USDC (USD Coin) elden çıkardı. Böylece en agresif satıcı oldu. Bu, WIF başına 2,35 dolarlık ortalama satış fiyatı anlamına geliyor. Ayrıca potansiyel olarak piyasadan hızlı bir şekilde çıkmak için zararı kabul etme isteğini gösteriyor.

Ünlü Analist Açıkladı: Altcoin Çöküşü Alım Fırsatı mı? En Çok Hangileri Düştü?

Hemen arkasından 1,9 milyon USDC karşılığında 1,016 milyon WIF satan “BdvbXr” adresi geldi. Bu işlem, WIF başına 1,90 dolarlık daha düşük bir ortalama satış fiyatını yansıtıyor ve bu da pozisyondan çıkma konusunda benzer bir aciliyet duygusuna işaret ediyor. “85Abtu” ve “DpJGh2” adresleri de sırasıyla 905.074 WIF ve 641.598 WIF coinini azalttı. Böylece satış baskısına katkı sağladı. Bu işlemler, WIF başına ortalama 2,08 ABD Doları ve 1,97 ABD Doları fiyatlarla gerçekleşti. Bu da kısa vadeli fiyat dalgalanması potansiyelini daha da vurguladı.

Balinalar neler satış yapıyor?

Balinaların koordineli satış çılgınlığının ardındaki nedenler belirsizliğini koruyor. Bununla birlikte, muhtemelen kripto para birimi alanında daha geniş bir piyasa düzeltmesine denk geliyor. Son günlerde Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto para birimlerinin değerinde bir düşüş görüldü ve bu, WIF’de benzer bir fiyat hareketini tetikledi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere İran’ın İsrail’e yönelik benzeri görülmemiş drone ve füze saldırısının ardından Bitcoin yaklaşık %8 oranında düştü. Yakın tarihli bir Bloomberg raporuna göre, Bitcoin’in düşüşü Mart 2023’ten bu yana en büyük gerilemeye işaret etti.

Bu Boğa Koşusunda Yüzde 10.000 Patlama Potansiyeline Sahip En İyi Akıllı Para Kripto Altcoin'leri Keşfedin!

İran’ın hamlesi, Suriye’de İran’ın üst düzey subaylarının öldürüldüğü ölümcül saldırıya misilleme olarak geldi. Son saldırıyla birlikte uzun süredir devam eden bölgesel savaş başka bir tehlikeli aşamaya girdi. Bildirildiğine göre İran, İsrail’e 170 insansız hava aracı, 30’dan fazla seyir füzesi ve 120’den fazla balistik füze fırlattı. Sonuç olarak, Bitcoin 62 bin doların altına düşerek %7,7’lik dik bir düşüşe işaret etti. Sadece Bitcoin değil, diğer büyük kripto para birimleri de İran-İsrail savaşından etkilenmekte. Ethereum %7 oranında düşüş yaşarken Binance Coin %9 oranında düşüş yaşadı. Bu arada Solana, 24 saatte %12 ve 7 günde %22’nin üzerinde önemli bir düşüş kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

Dikkat: Balinalar, O Meme Coin’i Panikle Satıyor!