Meme Coinler Neden Fırlıyor?  İşte 5 Coin’in Yükselişinin Sebebi

Meme Coinler Neden Fırlıyor?  İşte 5 Coin’in Yükselişinin Sebebi
Meme Coinler Neden Fırlıyor?  İşte 5 Coin’in Yükselişinin Sebebi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

GameStop hissesindeki ön piyasa rallisiyle beslenen meme coinler, 28 Mayıs Salı günü önemli artış yaşadı. Bu fiyat hareketi, bireysel yatırımcıların belirli hisse senedi ve meme coin fiyatlarını astronomik seviyelere çıkarmak için bir araya geldiği 2021 “meme hissesi” çılgınlığını yeniden hatırlattı.

Meme coinler sıçrama yaşadı

Korelasyon tesadüf değil. Floki (FLOKI) ve Dogwifhat (WIF) gibi meme tokenler, GameStop (GME) ve AMC Entertainment (AMC) gibi “meme hisseleri”ndeki hareketleri taklit etme geçmişine sahiptir. Bunun nedeni, bu tokenlerin genellikle benzer bir risk iştahına sahip olması. Ayrıca trendleri takip etme eğilimine sahip perakende yatırımcıları cezbetmesidir.

Salı günkü yükselişin kıvılcımı GameStop’tan geldi. Video oyun perakendecisinin hisse senedi fiyatı ön piyasada %19’dan fazla yükseldi. Bu da meme coin pazarında bir dalga etkisi yarattı. Ethereum ve Solana blockchainleri üzerine inşa edilmiş FLOKI ve WIF, harekete geçti. Asya ticaret seansı başladığından beri sırasıyla %8’e kadar sıçradı. Daha köklü Dogecoin (DOGE) bile son dört saatte %2’lik bir artış gördü. Solana tabanlı Bonk (BONK) ise %5,5 kazandı.

GameStop etkisi

Bu, GameStop’un meme coin pazarını etkilediği ilk sefer değil. Kriptokoin.com olarak da bildrdiğimiz üzere 2021 yılında, meşhur “GameStop short squeeze’i” bireysel yatırımcıların hisse senedi satın almasına ve fiyatını %1.500’den fazla yükseltmesine neden oldu. Bu dalgalanma, Dogecoin gibi meme coinlerde de önemli bir artışla aynı zamana denk geldi. Mog tokeninin geliştiricisi Shisui, CoinDesk ile yaptığı önceki bir röportajda bu bağlantıyı belirtti. “Gamestop çılgınlığının $DOGE ve diğer meme coinlere sıçradığını” öne sürdü.

SHIB, LISTA, ENA Coin ve 4 Altcoin’den Sıcak Haberler Var!

Ayrıca,”TheRoaringKitty” olarak bilinen önde gelen bireysel yatırımcı Keith Gill’in dönüşü spekülasyonları daha da körükledi. 58.000 doları tahmini 50 milyon dolara dönüştüren GameStop opsiyonları işlemleriyle ünlenen Gill, yakın zamanda üç yıl aradan sonra ilk kez bir mesaj yayınladı. Bu, bireysel yatırımcı topluluğunda bir heyecan dalgasına yol açtı. Bazıları bunun başka bir meme hissesi ve meme coin çılgınlığını tetikleyebileceğini öne sürdü.

Fiyatlarda son durum nedir?

Belirli rakamlara bakıldığında, 28 Mayıs’tan itibaren piyasa verileri, Ethereum ve Solana ekosistemlerindeki popüler meme coinlerde daha geniş bir yükselişi ortaya koyuyor. WIF, 24 saat içinde %14,6 artışla 3,6654 dolara ulaşarak zirveye çıktı. FLOKI çok geride kalmadı ve %13,55 artışla 0,000298 dolara yükseldi. BONK, BOME ve TURBO da sırasıyla %7,73, %8,11 ve %34,5 artışla kazançlar elde etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Meme Coinler Neden Fırlıyor?  İşte 5 Coin’in Yükselişinin Sebebi