Meme Coin’lerine Bakın: Yüzde 40.000 Yapan Bile Var!

Mesut İnan
Mesut İnan 11 Mayıs 2021
1 görüntülenme
meme coin

Son günlerde birçok altcoin’de önemli yükselişler görüyoruz. Diğer taraftan meme coin’ler kripto para piyasalarını sallamaya devam ediyor. Önce DOGE ile başlayan bir süreç var karşımızda. Sonrasında ise bu durum diğer koinlere doğru sirayet etmiş vaziyette. CoinGecko’ya göre, DOGE ile benzer bir yaklaşımla basılan bir meme coin’i olan Shiba Inu (SHIB), geçtiğimiz yedi günde yaklaşık %700’ün üzerinde ve son 14 günde yaklaşık %1.000 arttı.

Öne çıkan meme coin’leri

SHIB, Doge destekçisi ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın popüler eskiz şovu Saturday Night Live tarafından desteklenen son DOGE hype’ından yararlanmış görünen bir Dogecoin klonu. Shiba Inu’nun web sitesine göre, kripto varlığı “merkezi olmayan kendiliğinden topluluk oluşturma konusunda bir deneydir.” Sahiplerin milyarlarca ve hatta trilyonlarca Shiba Inu tokenı biriktirmesine izin verirken Dogecoin’i geride bırakmayı planlıyor. Elon Musk geçmişte SHIB’e dikkat çekmiş olabilir ve muhtemelen Mart ayında varlığa atıfta bulunarak tweet atmış olabilir.

Bununla birlikte, tweet, amblemi aynı zamanda Shiba Inu köpek ırkının yüzünü de taşıyan Dogecoin’e bir gönderme olabilir. Diğer birkaç coin ve Musk’tan ilham alan Dogecoin forkları, DOGE’nin son zamanlardaki rallisinin faydalarından yararlandı. Meme coin Dogelon (ELON), Nisan ayında ortaya çıktı ve bir günde %40.000 arttı. Yatırımcının dikkatini çeken diğer DOGE forkları ise Dogemusk (MUSK) ve ShibaElon (SELON).

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

altcoin 1
Ethereum Rallisi Bu 6 Altcoin İçin Neden Kötü? Ethereum son zamanların en hızlı hareketlerinden birini gerçekleştirdi. Ancak 4.000 doların üzerindeki değere rağmen hafife alınmaya devam ediyor. Küresel bulut bilişimin toplam piyasa değerinin 2026 yılına kadar 1 Trilyon doları geçmesi bekleniyor ve ağ etkileri nedeniyle, ETH’nin...
Mesut İnan 11 Mayıs 2021