Merkezi Olmayan Uygulamalar (dApps) Nasıl Performans Gösterdi? İşte İkinci Çeyrek Raporu

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 6 Temmuz 2020
0 görüntülenme
Top 8 Blockchain Virtual Machines for Decentralized Applications 1

Kriptokoin.com – DappRadar’ın ikinci çeyrek raporuna göre tüm dApp protokollerindeki toplam işlem hacmi, 2020’nin 2.çeyreğinde 12 milyar dolara ulaştı. Blockchain dünyasında 2020’nin ilk yarısı oldukça umut verici görünüyor. Ana faaliyet ilk üç sıradaki blockchain’de gerçekleşiyor: Ethereum, TRON ve EOS.

2020 yılının ilk çeyreğinde toplam işlem hacmi 12 milyar dolara ulaştı. Bu miktar, 2020’nin ilk çeyreğinden 4,5 milyar dolar daha fazla. Ethereum blockchain’i yaratılan toplam değerin %82’sini oluşturuyor ve bunların çoğunluğu DeFi ekosistemine ait.

Ethereum’un inanılmaz gelişimine rağmen EOS ve TRON da pes etmiyor ve her ikisi de 2020’nin ikinci çeyreğinde artan günlük aktivite gösteriyor.

Kaynak: DappRadar

İşte önemli maddeler

  • Ethereum, gaz fiyatlarındaki sıçramaya rağmen en önemli blockchain olma özelliğini koruyor. Blockchain’in değeri, 2020 yılının ilk çeyreğine kıyasla 4,5 milyar dolar büyüdü.
  • TRON, blockchain bölümüne DeFi ekleyerek dApp portföyünü çeşitlendirmeye çalışıyor. yine de etkinliğin %80’i Kumar ve Yüksek Risk kategorilerinde kaldı.
  • EIDOS token’ın 2019’un 4.çeyreğinde geri dönmesi nedeniyle günlük aktif cüzdanlarda büyük bir kayıp yaşadıktan sonra EOS, 2020’nin ikinci çeyreğinde iyileşiyor gibi görünüyor. Büyümesi iki oyunun öncülüğünde gerçekleşiyor: Upland ve Crypto Dynasty
  • Hive ve Steem arasındaki savaş devam ediyor, ancak Haziran 2020’de Hive’a geçen diğer kullanıcılar arasında popüler Steem oyunu Splinterlands, Hive’a avantaj sağladı.
  • 2020’nin 2.çeyreğindeki diğer “iyi performans gösterenler” ise WAX ve ThunderCore. Mevcut büyüme ise kumar dApp’leri tarafından yönetiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

apple bitcoin cover
Apple ile Benzerlik Gösteren Bitcoin 3 Yılda 60.000 Dolara Ulaşabilir! Kriptokoin.com – 1962’de sosyolog Everett Rogers, tüketicileri beş gruba ayırdığı Diffusion of Innovations kitabını yayınlamıştı. Bu beş grup ise şunları: Yenilikçiler, Erken Benimseyenler, Erken Çoğunluk, Geç Çoğunluk ve Yavaş İlerleyenler. Yeni teknolojilerin bu tür araştırmaları daha iyi...
Aslı Dinçer 6 Temmuz 2020