Mesajlaşma Devi Viber Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Google News

Rakuten’in mesajlaşma ve arama uygulaması Viber kendi kripto parasını çıkarmayı planlıyor. Whatsapp ve Telegram’ın bir numaralı rakibi olan şirketin kripto parasının adı Rakuten Coin olacak. Bu koinin amacı halihazırda varolan sadakat programını ve Viber platformunu desteklemek.

Rus haber ajansı Tass’ın haberine göre Rusya Rakuten Coin’in pilot bölgesi olacak. Rapora göre Rusya’da şu an Viber uygulamasını kullanan yaklaşık olarak 45 milyon kullanıcı var.

CEO Rakuten Coin’den Umutlu

Viber’ın CEO’su Djamel Agaoua bu kripto paranın 2019 yılında Rusya’da hayatımıza girebileceğini duyurdu. Ana şirketleri Rakuten’ın bu koini ürettiğini belirten Agaoua bu kripto paranın Viber’ın kapasitesini oldukça geliştireceğini ve bütün Rakuten ekosistemi tarafından destekleneceğini vurguladı. CEO’ya göre:

“Kullanıcılar yakın bir zamanda birbirine Rakuten Coin yollayabilecek ve bunu ruble, dolar ve euro ile takas edebilecekler…”

Bu kripto paranın Viber Topluluk Hizmeti ya da ‘süper gruplar’ (sınırsız boyuttaki büyük gruplar) için kullanılması planlanıyor. ‘Süper grup’ adminleri Rakuten Coin ile mesaj akışından ve bu grupları e-ticaret ve medya işi için kullanarak kripto para kazanabilecek.

Kripto para kullanımı ile Viber, tek amaçlı bir uygulama olmanın ötesine geçmeyi hedefliyor. Bağımsız bir finansal ağı uygulamanın içine ekleyerek Viber, yalnızca etkileşim kurulmayacak aynı zamanda işlem de yapabilecek bir platform haline gelmeyi planlamakta.

Viber’ın tabi ki temel amacı Whatsapp ve Telegram gibi dev rakipleri bu yaptığı hamlelerle geride bırakmak. Bakalım Viber bu amacına ulaşabilecek mi…

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku