Reklamı kapat

Mesajlaşma Devi WeChat Blockchain Uygulamasını Askıya Aldı 

Fatma Bulut
Fatma Bulut 12 Mayıs 2018
0 görüntülenme

Çin’in en popüler mesajlaşma uygulaması WeChat, gelişmekte olan teknolojiyi geniş bir kullanıcı tabanına tanıtmak için tasarlanmış  bir blockchain projesini iptal etti. 

Xiao Xieyi adlı mini program Çarşamba günü başlatıldı ve Çin iş haberleri dergisi Caijing’ye göre WeChat’teki kullanıcıların sözleşmeye dayalı anlaşmalar başlatmalarına izin verecek bir hizmet olarak tanıtıldı. Ancak, Tencent’e ait olan bu proje bir gün içinde askıya alındı.  

Uzlaşma sağlandıktan sonra, Pekin merkezli, Niuco Box adı verilen bir hizmetçi platformu olarak geliştirilen program, ücret karşılığında bir blok zincirindeki anlaşmaları şifrelemek ve kaydetmeye yarıyordu. Uygulamanın yardımıyla toplanan fonlar, uygulamayı destekleyen ağ üzerinde işlem yazan madencilere ödeme yapacaktı. 

Bu çaba, Çin blockchain geliştiricilerinin teknolojiyi sosyal medya kullanıcılarına ulaştırmak için yaptığı ilk hareketlerinden biri olarak değerlendirilebilir. Mart 2018’de, Tencent CEO’su Pony Ma, mesajlaşma uygulamasının şu anda dünya genelinde 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olduğunu iddia etti.  

Yine de, program WeChat tarafından askıya alınmış durumda. Kesin ihlal bilinmese de programın platformdaki bazı kuralları ihlal ettiği iddia edildi. 

Uygulamanın(WeChat) açıklaması, “Mini Protokol, henüz platform tarafından onaylanmadığı için askıya alındı” şeklinde oldu. 

CoinDesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Analistlere Göre New York Blockchain Haftası Bitcoin Fiyatını Tetikleyebilir Aynı zamanda Consensus 2018 olarak da bilinen ve her yıl düzenlenen New York Blockchain Haftası dün başladı. Önceki üç etkinliğin piyasada yarattığı etkiye bağlı olarak, analistler Bitcoin ve Altcoin fiyatlarının yukarı doğru hareket etmesini bekliyorlar. Fundstrat’ın teknik...
mcgregor 13 Mayıs 2018