Mesajlaşma Devi WeChat Blockchain Uygulamasını Askıya Aldı 

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’in en popüler mesajlaşma uygulaması WeChat, gelişmekte olan teknolojiyi geniş bir kullanıcı tabanına tanıtmak için tasarlanmış  bir blockchain projesini iptal etti. 

Xiao Xieyi adlı mini program Çarşamba günü başlatıldı ve Çin iş haberleri dergisi Caijing’ye göre WeChat’teki kullanıcıların sözleşmeye dayalı anlaşmalar başlatmalarına izin verecek bir hizmet olarak tanıtıldı. Ancak, Tencent’e ait olan bu proje bir gün içinde askıya alındı.  

Uzlaşma sağlandıktan sonra, Pekin merkezli, Niuco Box adı verilen bir hizmetçi platformu olarak geliştirilen program, ücret karşılığında bir blok zincirindeki anlaşmaları şifrelemek ve kaydetmeye yarıyordu. Uygulamanın yardımıyla toplanan fonlar, uygulamayı destekleyen ağ üzerinde işlem yazan madencilere ödeme yapacaktı. 

Bu çaba, Çin blockchain geliştiricilerinin teknolojiyi sosyal medya kullanıcılarına ulaştırmak için yaptığı ilk hareketlerinden biri olarak değerlendirilebilir. Mart 2018’de, Tencent CEO’su Pony Ma, mesajlaşma uygulamasının şu anda dünya genelinde 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olduğunu iddia etti.  

Yine de, program WeChat tarafından askıya alınmış durumda. Kesin ihlal bilinmese de programın platformdaki bazı kuralları ihlal ettiği iddia edildi. 

Uygulamanın(WeChat) açıklaması, “Mini Protokol, henüz platform tarafından onaylanmadığı için askıya alındı” şeklinde oldu. 

CoinDesk

Mesajlaşma Devi WeChat Blockchain Uygulamasını Askıya Aldı 

Yorumlar kapalı.