Facebook (Meta) CEO’su Konuştu: Bu Altcoin Uçtu!

Meta CEO'su Konuştu: Bu Altcoin Uçtu!
Meta CEO'su Konuştu: Bu Altcoin Uçtu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin Instagram için NFT desteğini diğer ülkelere genişletmeye başladığını açıkladı. Açıklamanın ardından platforma entegre olması planlanan altcoin projeleri sert yükseldi.

Meta, NFT desteğini 100 ülkeye genişletiyor

Instagram’ın Mayıs ayındaki ilk NFT testi ardından bu alanda bazı çalışmalar gördük. Son duyuruya göre Afrika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Amerika’da 100’den fazla ülke, artık NFT’lerini Instagram’da paylaşabilecek. Duyuru bugün Meta’nın Twitter hesabından geldi. Meta, Dapper, Coinbase Wallet ve Flow Blockchain ağlarıyla entegrasyonlar başlattıklarını duyurdu.

Yaklaşık 1 ay önce, Meta yetkilileri Polygon, Solana, Ethereum ve Flow ağlarında NFT’leri test ettiklerini söyleşmişti. Son açıklamalara göre, Meta, NFT özellikleri için Flow ağını tercih ediyor. NFT’ler platformda sergilenmek üzere kullanıcılara açık olacak.

Instagram, desteklenen altcoin projeleri listesine Flow’u da ekliyor

Instagram’ın NFT özelliği, kullanıcıların NFT’ler üzerinden çeşitli işlemler yapmalarını sağlayacak. NFT’ler sohbetlerde, hikayelerde ve Instagram ana sayfasında paylaşabiliyor. Instagram daha önce Ethereum, Flow, Polygon ve Solana ve ağları için NFT entegrasyonları başlatacağını duyurmuştu. Meta’nın yukarıdaki tweet’i ardından listedeki altcoin projelerden FLOW, %40’ın üzerinde yükselişe geçti. Şu anda hafif bir düzeltmeye rağmen kazanımlarını %30 civarında tutuyor. FLOW fiyatı bu esnada 2.0 dolar direncini de sert kırdı.

Meta CEO'su Konuştu: Bu Altcoin Uçtu!

Meta, bugünün genişlemesinin, NFT’ler aracılığıyla web3 teknolojisine erişimi genişletme çalışmalarını yansıttığını söylüyor. VR ürünlere odaklanan şirket, çalışmalarından para kazanmak ve koleksiyoncularıyla topluluk oluşturmak isteyen insanları desteklediğini söylüyor. Meta, Mayıs ayında ilk NFT testi lansmanı sırasında şunları söylemişti:

Blockchain teknolojisinin ve NFT’lerin sürdürülebilirlik konusunda önemli sorular ortaya çıkardığını anlıyoruz. Meta, yenilenebilir enerji satın alarak Instagram’da dijital koleksiyon ürünlerinin gösterilmesiyle ilişkilendirilebilecek emisyon etkisini azaltmaya yardımcı olacak.

Youtube, Reddit ve Twitter’da NFT entegrasyonlarına hazırlanıyor

Instagram’daki genişleme, Meta’nın Facebook’ta seçkin içerik oluşturucularla NFT’leri test etmeye başlamasından birkaç hafta sonra geldi. O sırada şirket, dijital tahsilat gönderilerini şimdilik reklamlara dönüştürme olanağı sunmayacağını söyledi.

Meta CEO'su Konuştu: Bu Altcoin Uçtu!

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Instagram’ın NFT işlevselliği genişletmesi, bu yılın başlarında premium kullanıcılar için Twitter’ın etkinleştirdiği NFT profil resimleri olarak geliyor. YouTube CEO’su Susan Wojcicki, platformun YouTube içerik oluşturucularının para kazanmasına yardımcı olmak için NFT’ler de dahil olmak üzere Web3 teknolojilerini kucaklayabileceğini öne sürdüğü için, NFT’leri kucaklamak isteyen tek dijital devler Instagram ve Twitter değil. Buna ek olarak, Reddit kısa süre önce, kullanıcıların sabit bir ücret karşılığında Blockchain tabanlı profil resimleri satın almalarına olanak tanıyan yeni bir NFT tabanlı avatar pazar yeri başlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Facebook (Meta) CEO’su Konuştu: Bu Altcoin Uçtu!