Reklamı kapat

Starbucks, Meta, Reddit ve Disney Bu Altcoin’i Seçti! Peki Neden?

21 görüntülenme
Starbucks, Meta, Reddit ve Disney Bu Altcoin'i Seçti! Peki Neden?

Son krizin ardından kötüye giden kripto kışının ortasında bu altcoin parlıyor. Blockchain ekosistemi, devasa markalara Web3 dünyasına dahil edebileceğini defalarca gösterdi. Özellikle Meta, Starbucks ve Disney ile yaptığı anlaşmalar oldukça ses getirdi.

Meta, Disney ve daha fazlası bu blockchain’le ortaklık kurdu

Polygon blockchain’i büyümeye devam ediyor. Özellikle son zamanlarda Instagram kullanıcılarının NFT avatarları ön plana çıktı. Ayrıca, Starbucks’ın NFT odaklı bir sadakat ödül programı oluşturması dikkat çekti. Ardından Reddit, benzersiz NFT avatarları fikri ile ağda karşımıza çıktı. Ünlü spor giyim markası Nike, giyim NFT’leri için Polygon’la bir ortaklık adımı attı. Ekosistemin, Disney ile bir NFT koleksiyon ortaklığı da yer almaktadır.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Ayrıca tüm bu gelişmeler projenin altcoin’i MATIC fiyatını yükseltmektedir. Polygon Studios ile CEO Ryan Wyatt, bu projelerin ilk sonuçlarını açıklıyor. Reddit kısa bir süre önce kullanıcılarının ücretsiz bir NFT avatarı alabilmeleri için 3 milyondan fazla Polygon cüzdanı oluşturdu.

Polygon büyümeye devam ediyor

Wyatt, Şubat ayında Polygon Studios’a katıldı. Alanınca son derece teknik bilgilere sahip olduğu bilinmektedir. Ayrıca Wyatt, Web3 konusunda bilgili oluşturucularla eşleştirmek için geleneksel web ve marka deneyimine sahip. Genel olarak, daha fazla insanı bir araya getirme ihtiyacı gördüğünü söylüyor:

Web2 şirketleri ile etki daha büyük ve bu ortaklar için çıkarımlar her zaman daha büyük, çünkü onlar alanda ilk kez geziniyorlar. Bundan dolayı bunu yaparken çok stratejik davranıyorlar. Bunu konuşmak istiyorlar. Bu diğerlerinden biraz daha farklı bir deneyim.

Wyatt, Web3 vizyonunu anlamanın geleceğin kapısı olduğunu belirtmektedir. Wyatt, deneyimli isimlerin bir araya gelerek bu alanı daha yaşanabilir bi hale getireceğinden bahsediyor.

Meta sonrasında Polygon diğer rakiplerinden ayrıldı mı?

Polygon, Meta, Disney, Starbucks gibi dev markaların benimsemesiyle büyüyor. Ancak Wyatt, Studios ekibinin Immutable X ve Arbitrum gibi rakip ölçeklendirme çözümlerine göre avantajlı olarak görülenlere dikkat çekiyor:

Bizlerin yaptığı bu her ne ise, diğerlerinin zamanla tekrarlayacağı bir şey. Şu andan yararlandığımızı düşünüyorum.

Ancak marka baskısı, diğer şirketleri Polygon’u geliştirmeye ikna eden ağ etkilerini de sağlayabilir. Wyatt, yaklaşmakta olan zkEVM ölçeklendirme teknolojisine işaret ediyor. Ayrıca, çoğu Web3 kullanıcısının ve geliştiricisinin sağlam bir şekilde kurulduğu platform olarak Ethereum hakkında artan bir fikir birliği olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte, Polygon’un markaların bu ekosistemde büyük ölçekli projeler başlatması için bir yol sağladığına inanmaktadır.

Polygon ağı nasıl bu kadar hızlı büyüdü?

Wyatt, önde gelen ortaklarının planları hakkında herhangi bir yeni ayrıntı paylaşmadı. Ancak bazı girişimleri hakkında yorum yaptı. Meta’nın, Instagram’ın tahmini iki milyar kullanıcısı için NFT basımının kilidini açma planını “ileriye dönük” bir hareket olarak nitelendirdi. Daha sonra, Starbucks’ın orijinal ödül programının zaten “zamanının ilerisinde” olduğunu belirtiyor. Wyatt, kendisininde bir oyun geliştiricisi olduğunu belirtti.

Wyatt, NFT piyasası Magic Eden, Polygon NFT’leri destekleme ve blockchain üzerine inşa edilmiş birkaç yeni oyun projesini başlatma planlarını açıkladı. FTX krizinin Web3’ü etkilemediğini belirtiyor. Ayrıca denemek isteyen markaları doğrudan etkileyeceğine inanmıyor:

Nihayetinde, bu tür şeylerin çoğu merkeziyetsiz bir dünyada çözüldü. Bu sorunların nerede olduğunu düşünürseniz, bunlar merkezi alışverişler ve Web3’teki aracılar, değil mi? Merkeziyetsiz, kullanımı daha kolay ve inşa edilmiş bir dünya görmeye başladığınızda, bence tüm bu şeylerden uzaklaşıyorsunuz.

Wyatt, marka ivmesinin devam ettiğini öne sürerek daha fazla iş ortağının geleceğini ima ediyor:

Nihayetinde bizi sorumlu tutmanız gereken şey, bir milyar insanı Web3‘e getirmektir. Bunu birçok farklı yolla yapacağımızı düşünüyorum.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Decrypt

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

DOGE, SHIB Değil: Bu 2 Altcoin'e Balina Akını Var!
DOGE, SHIB Değil: Bu 2 Altcoin’e Balina Akını Var! Ethereum (ETH) ağındaki en büyük balinalar, DOGE veya SHIB’den ayrı bu altcoin’den birikim yapıyorlar. Kripto para birimlerinin fiyatları önemli ölçüde düştü. Bununla birlikte, kripto para balinaları birikimlerine “hızlı bir şekilde” devam ediyor. Belirtildiği gibi tek bir günde...
Nazlı Öykü Deniz 1 hafta önce