Bu Gelişme Metaverse Coin’leri Uçurabilir!

Emre Borsan
Emre Borsan 6 gün önce
5.822 görüntülenme
Bu Gelişme Metaverse Coin'leri Uçurabilir!

Metaverse coin için teknoloji devi Apple’ın VR başlığının ortaya çıkmasının ardından değer kazanabileceği konuşulmaktadır.

Apple VR başlığının ön izlemesini yayınladı

24 Ocak’ta Bloomberg, Apple’ın merakla beklenen karma gerçeklik kulaklığının kapsamlı bir ön izlemesini yayınladı. Cihazın bu yılın sonlarında muhtemelen Reality Pro adı altında çıkması bekleniyor ve fiyatı 3.000 doları buluyor.

Bu Gelişme Metaverse Coin'leri Uçurabilir!

Apple, mobil işletim sistemi için 3 boyutlu bir dünya yaratmayı planlıyor. Bu nedenle, Decentraland, The Sandbox veya Somnium Space gibi tamamen açık bir sanal dünya olması pek mümkün değil. Temel özelliklerden bazıları, mevcut Apple kullanıcıları için gelişmiş FaceTime tabanlı video konferans ve toplantı odalarını içerecektir.

Apple VR donanım beklentileri

Cihaz, el hareketlerini takip edebilen bir dizi harici kameraya sahip olacak. Ek olarak göz hareketlerini okumak için kullanılabilecek ‘cihazın muhafazasında sensörler’ bulunacaktır. Rapora göre kulaklık, Apple Watch gibi ‘dijital bir tacı çevirerek’ kullanıcıların VR ve AR (artırılmış gerçeklik) arasında geçiş yapmasına izin verecek.

Bu Gelişme Metaverse Coin'leri Uçurabilir!

Kullanıcılar, harici denetleyicilere ihtiyaç duymadan bir görevi etkinleştirmek için baş parmaklarını ve işaret parmaklarını sıkıştırabilecekler. Cihaz, Meta’nın üst düzey Quest Pro’su ve Sony’nin yaklaşmakta olan PlayStation VR2 cihazlarıyla rekabet edecek. Meta’nın 2020’de piyasaya sürülen Quest 2 kulaklığı, VR ve Metaverse donanım pazarının şu anki lideri.

Bloomberg’e göre Apple, yeni kulaklığından ilk yılında yaklaşık 1 milyon adet satmayı bekliyor. Bununla birlikte CNBC’ye göre, VR başlıklarının ve AR cihazlarının küresel sevkiyatı 2022’de %12’den fazla düştü.

Metaverse Coinler tepki verecek mi?

Apple’ın, Apple ekosistemi dışındaki herhangi bir şeyin cihazla etkileşime girmesine izin vermesi pek olası değildir. Bu nedenle, merkezi olmayan Metaverse coinlerin doğrudan etkilenmesi pek olası değildir.

Ancak rakipleri Meta, Microsoft ve Sony’nin ardından Apple’ın Metaverse teknolojilerine geçişi, sanal dünyaları ve bunların altında yatan varlıkları destekleyebilir. Bu ayın başlarında, Metaverse sektörünün 2030 yılına kadar 5 trilyon dolara ulaşabileceği bildirildi ve Apple bir pay istiyor.

Bu Gelişme Metaverse Coin'leri Uçurabilir!

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Metaverse coin piyasa değeri şu anda 8,5 milyar dolar civarında. Bu, şu anda neredeyse 1,1 trilyon dolar olan toplam kripto piyasası kapitalizasyonunun %1’inden daha az. Bu nedenle, özellikle birçoğunun en yüksek fiyatlarından %80-90 daha düşük olduğu düşünülürse, büyüme için bolca yer var.

Axie Infinity (AXS), Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND) ve Enjin Coin (ENJ) gibi en iyi tokenler şu anda %85’ten fazla değer kaybetti. Metaverse ve ilgili teknolojiler patlamaya ayarlanmışsa, önde gelen tokenler muhtemelen ilk hareket eden olacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Piyasaya Yeni Giren NFT Coin Dipleri Gördü: Neler Oldu?
Piyasaya Yeni Giren NFT Coin Dipleri Gördü: Neler Oldu? Bu NFT coin koleksiyonun ikincil piyasadaki taban fiyatı, halka satışa açıldıktan sonraki saatlerde basım fiyatı olan 0,911 ETH’nin altına düştü. NFT Coin çıkış fiyatının altına düştü Alman otomobil üreticisi Porsche, Pazartesi günü NFT koleksiyonunu yayınladı. Ancak proje,...
Emre Borsan 6 gün önce