Türklerin Aldığı Metaverse Coin Dev Ortaklık Açıkladı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
4.692 görüntülenme
Metaverse Coin Dev Ortaklık

Türk yatırımcıların yakından takip ettiği bir metaverse coin, mevcut yapay zeka trendine eşlik etmek üzere yeni bir ortaklığa imza attı.

Metaverse coin devi AI nüfuzunu artırıyor

İlgili metaverse platformu Sandbox (SAND), bir süredir AI araçlarını metaverse geliştirme çabalarında kullanıyordu. Bugün yeni bir duyuruda ekip, Scenario ortaklığı üzerinden daha fazla yapay zeka çözümünü benimseyeceğini paylaştı.

Scenario platformu, AI tarafından oluşturulan herkesin kullanabileceği oyun varlıkları üretiyor. Bunlara sesler ve müzik, animasyonlar, mekanlar ve daha fazlası dahil.

Sandbox, Scenario ortaklığıyla attığı adımı birkaç maddeyle detaylandırdı. Proje ekibi AI ve Generative AI ile deneyler yoluyla metaverse’nin herkes için daha iyi olmasına yardımcı olabileceğine inanıyor. Basın açıklamasında, yapay zekanın getireceklerine yönelik şu maddelere yer verildi.

  • AI zaten Metaverse’i daha güvenli ve daha eğlenceli hale getiriyor
  • AI, İfadeler ve vücut animasyonları aracılığıyla kendini ifade etmeyi zaten artırıyor
  • AI, içerik oluşturucuların fikirlerini günlerden/haftalardan saniyelere kadar daha hızlı hayata geçirmelerine yardımcı oluyor
  • AI, Metaverse’yi daha kapsayıcı ve çeşitli hale getiriyor
  • AI, Metaverse’yi doldurmaya yardımcı olacak, daha az boş ve daha canlı hale getirecek
  • Sandbox daha fazla keşfetmeye ve bu araçları herkesin kullanımına sunmaya devam edecek

Sandbox, yapay zeka ile desteklenen araçlar geliştiriyor

Sandbox’ın hali hazırda Game Maker ve VoxEdit olmak üzere herkesin geliştirebileceği ve gerçek sahipliğin sağladığı fırsatlara erişme olanağı sağlayan ücretsiz araçları var. Bu araçlar, mümkün olduğu kadar çok insanı güçlendirmek ve metaverse’e giriş engellerini azaltmak için geliştiriliyor. Sandbox’ın AI alınana yönelik en son çalışmaları şu şekilde:

GGWP ortaklığı

Denetleme amacıyla yapay zekayı zaten günlük olarak kullanılıyor. Sandbox, oyuncuların metaverse içindeki konuşmaları arasındaki küfür ve toksisiteyi azaltmak için AI kullanan GGWP ile çalışıyor.

Sandbox ayrıca, şu anda yapay zeka teknolojisi aracılığıyla metaverse’te daha fazla kendini ifade edebilmek için Kinetix ile çalışıyor. Daha önce Metaverse’ten Sesler serisinin bir bölümünde Yassine Tahi ile yapılan röportajda, yapay zeka ile Avatarlar için gerçekçi emote animasyonları oluşturuldu.

Yapay zeka, insanların yaratmak istediklerini ifade etmelerine izin vererek ve yapay zekanın bu yaratımda onlara yardım etmesini sağlayarak bunu daha da güçlendirebilir. Bu yeni yaklaşım, herkesin fikir aşamasından prototip oluşturmaya bazen günler veya haftalar yerine birkaç dakika içinde geçmesini sağlayarak, varlık oluşturmaya yönelik daha yinelemeli bir yaklaşımı benimsemelerine olanak tanır. Kriptokoin.com olarak en büyük AI coin’lerden SingularyNET’in yeni ortaklığına bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Silvergate İflas Etti Sıradaki Kripto Şirketi
Silvergate İflas Etti! Sıradaki Hangi Kripto Şirketi? ABD’de kripto firmalarına hizmet veren en önemli bankalardan biri olan Silvergate, FTX ile ateşlenen çöküşün mali gücünü tüketmesinin ardından, resmen iflas ettiğini duyurdu. Sektör uzmanları, iflas zincirinin Silicon Valley Bank gibi bankacılık hizmetlerine uzanacağını öngörüyor. Silvergate battı,...
Buğra Çağlar 2 hafta önce