XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Popüler Metaverse Coin Büyük Duyuru Yaptı: Fiyatı Sıçradı!

0 görüntülenme
Popüler Metaverse Coin Büyük Duyuru Yaptı: Fiyatı Sıçradı!

Bitcoin, son 2 ayın en yüksek haftalık kapanışıyla yeni haftaya 24.000 doların üzerinde girdi. Bunu takiben, altcoin projeleri, küçük değer kayıpları yaşayarak yatay hareketlerini sürdürüyor. Bu altcoin’lere, Sandbox ve Decentraland gibi popüler Metaverse coin’ler de dahil. Ancak bir metaverse coin genel piyasa hareketine karşı durmayı başardı ve listeleme duyurusuyla büyük kazançlar elde etti. Sonuç oalrak yatırımcıların dikkatini üzerine çeken nispeten yeni projeler arasına girdi.

Bu Metavese coin, listeleme duyurusuyla sıçradı

Bahsi geçen Metaverse coin Bloktopia’ydı. BLOK, yeni bir borsa listelemesini tüm sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu. Bunu takiben fiyat yükselişi ortaya çıktı. Kripto para, gün içinde %10’un üzerinde değer kazandı ve 0,1 dolara kadar ulaştı. Ancak daha sonra kazançlarının bir kısmını kaybetti. Yazının yazıldığı sırada BLOK fiyatı, son 24 satte %6,45 kazançla 0.096 dolardı. Bloktopia’nın sosyal medya paylaşımı, 16 Ağustos tarihindeki bir listelemenin duyurusuydu. Ancak proje, listeleme yapan borsanın hangi kripto para borsası olduğunu paylaşmadı. Bunun üzerine kripto topluluğu ve BLOK yatırımcıları, Twitter’da spekülasyon yapmaya başladı. Yatırımcıların ortak beklentisi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance tarafından gelen bir listeleme haberiydi. Projenin Twitter’daki duyurusu aşağıdaki görselde yer alıyor.

Daha önce de böyle bir duyuru yapmıştı

Borsa adını vermeden listeleme duyurusu yapma, Bloktopia’nın ilk defa gerçekleştirdiği bir yöntem değil. Metaverse coin daha önce de böyle bir paylaşım yapmıştı. Örneğin Mart ayında, bir borsa listemesini duyurmuş ve topluluk arasında beklentiyi yükseltmişti. Birçok yatırımcı, Coinbase veya Binance gibi dev borsalar tarafından listeleme haberi bekliyordu. Ancak daha sonra Bloktopia’nın açıkladığı üzere listeleme, işlem hacmi çok geniş olmayan bir borsadan gelmişti. Listeleme yapan firma Tier1 isimli az bilinen bir kripto para borsasıydı. O dönemde açıklanan borsanın yatırımcı beklentilerini karşılamaması şüpheye yol açmıştı. Birçok yatırımcı, topluluğu gereksiz biçimde beklentiye soktuğu için Bloktopia projesine öfkelenmişti. Ayrıca çoğu, projeye olan güvenlerinin kırıldığını dile getirmişti. BLOK’un, hangi borsada listeleneceği ise yeniden belirsizliğini koruyor. Detaylar ortaya çıktığında sizinle paylaşacağız.

Metaverse coin Bloktopia (BLOK) nedir?

Bloktopia, Polygon ağına inşa edilen merkeziyetsiz bir Metaverse oyunudur. 21 kattan oluşan devasa bir gökdeleni içerir. Bu 21 kat, Bitcoin’in 21 milyon ile sınırlandırılan maksimum arzına ithafen yapılmıştır. Kullanıcılar, temel veya yüksek seviyede kripto eğitimlerine dahil olma, arazi satın alarak gelir elde etme, oyun oynama ve sosyal etkileşim gibi birçok özelliğe erişir. Her kat bir seviyedir ve seviyenizi yükseltmeniz oyunu oynamanıza bağlıdır. Bloktopia ile ilgili daha fazla bilgi için, Kriptokoin.com olarak hazırladığımız “Bloktopia Nedir” makalesine erişebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 5 Şey!
İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 5 Şey! Bitcoin (BTC), Haziran ortasından bu yana en yüksek haftalık kapanışını gerçekleştirdi. Ardından, yeni haftaya bir patlamayla giriş yaptı. Peki BTC’nin yükselişi sürecek mi? Bitcoin, SHIB ve altcoinleri etkileyecek 5 şey Dalgalı bir hafta sonunun ardından Bitcoin, kayıpları...
Misafir Yazar 2 ay önce