XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Dev Duyuru Yapan Metaverse Coin: Yeni Hedef Türkiye!

Misafir Yazar
Misafir Yazar 3 hafta önce
4 görüntülenme

Önde gelen Metaverse coin projesi The Sandbox (SAND), Hong Kong’taki Metaverse stratejisini Dubai’ye taşımaya hazırlanıyor. Hong Kong merkezli teknoloji ve risk sermayesi şirketi Animoca Brands’in yan şirketi olan Sandbox, buna göre bir “Dubaiverse” inşa edecek. Şirket, Perşembe günü katıldığı 62. True Global Ventures Conference’de Dubaiverse’yi tanıttı. Bu tanıtım sırasında gelecek planlarından da bahseden şirket, Türkiye’nin yeni hedefleri olduğunu söyledi.

Metaverse coin “Dubaiverse” inşa edecek

Metaverse coin projesi Sandbox, Dubaiverse’yi inşa ederken, Hong Kong stratejisini benimseyecek. Dubaiverse, Dubai temalı bir Metaverse anlamına geliyor. Şirket, bunu yapmak için Hong Kong’daki “Mega City” projesinin planını takip edecek. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Mega City, Sandbox ve Animoca Brands’in Hong Kong’un Asya finans merkezini temel alan bir Metaverse oyunu.

Bununla birlikte, Dubaiverse, Hong Kong projesine benzer şekilde yerel yönetim ve şirketlerle yapılan ortaklıklarla ilerleyecek. Bu Metaverse’yi inşa etmek için şirket, yerel müzik, oyun, eğlence, finans ve emlak sektörleriyle iş birliği yapacak. Bu arada Dubaiverse, Khaleej Times isimli yerel bir haber ortağına da sahip olacak. Bu, Hong Kong’daki Sandbox ile yerel gazete South China Morning Post arasındaki ortaklığı takip ediyor.

Sıradaki hedef Türkiye

Hong Kong ve Dubai’nin ardından Animoca Brands, yerel Metaverse deneyimini başka ülkelere de getirmeyi hedefliyor. Ayrıca, Metaverse coin projesi Sandbox, genişlemeye devam edecek gibi duruyor. Sandbox Paris kurucusu Sebastian Borget, şirketin sıradaki hedef ülkelerini açıkladı. Buna göre Sandbox, Dubaiverse’nin ardından Singapur, Türkiye ve Güney Kore’ye de yerel Metaverse deneyimi getirecek. Borget, bu ülkeler için konum tabanlı Metaverse deneyimi üzerinde çalışmaya başladıklarını söyledi.

Dubai düzenleyicisi Metaverse arazisi satın aldı

Bu arada Animoca Brands, Metaverse’de türünün ilk örneği bir ortaklığa imza attı. Bu ortaklık, Dubai kripto düzenleyicisi Virtual Assets Regulatory Authority (VARA) ile ilgiliydi. Buna göre, düzenleyici kurum “Dubaiverse” sanal haritasındaki arazilerin ilk alıcıları arasına katıldı. Borget, “Çok önemli bir andı ve Dubai’deki diğer büyük şirket ve markalarla ortak olmayı başardık” dedi.

Metaverse coin, yerel gazete ile ortak oldu

Metaverse coin projesi, “Dubaiverse” için yerel bir medya kuruluşu ile de ortaklık kurdu. Buna göre Sandbox, Khaleej Times isimli yerel bir haber ortağına da sahip olacak. Khaleej Times’ın Dijital Sorumlusu Sohail Nawaz konuyla ilgili heyecanı dile getirdi. Nawaz, “Tüm dünyada eski iş modellerine meydan okunuyor ve bu alana yeni iş modelleri giriyor. Sandbox ile ortaklık bizim için gerçekten önemli bir stratejik hamle” dedi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Hazine Bakanlığı Yeni Kripto Para Raporunu Yayınladı! İçeriği Ne? ABD Hazine Bakanlığı, kripto para birimleriyle alakalı yeni bir rapor yayınladı. Aslında kripto firmaları, ABD hükümetinden çıkan bir dizi raporu sabırsızlıkla bekliyordu. Raporun, Biden yönetiminin ve düzenleyicilerin dijital varlıklar hakkında ne yapmayı planladığını açıklığa kavuşturacağını düşünüyorlardı. Ancak...
Misafir Yazar 3 hafta önce