Büyük Haber: Japon Devleri, Metaverse Coin Ortaklığını Duyurdu!

Büyük Haber Japon Devleri, Metaverse Coin Ortaklığını Duyurdu!
Büyük Haber Japon Devleri, Metaverse Coin Ortaklığını Duyurdu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu metaverse coin, birlikte çalışabilir bir metaverse oluşturmak üzere Japon holdinglerini bir araya getiriyor. Kriptokoin.com olarak Japon devlerinin metaverse ortaklığının detaylarını sizler için derledik.

Japon devlerini metaverse coin bir araya getirdi

Aralarında Mitsubishi, Fujitsu ve bankacılık devi Mizuho’nun da bulunduğu bir grup büyük Japon şirketi, açık metaverse altyapısı oluşturmak amacıyla ülke için bir ‘Metaverse Ekonomik Bölgesi’ oluşturmak üzere birlikte çalışmayı kabul etti.

Bir açıklamaya göre grup, eski Square Enix yöneticisi ve JP Games CEO’su Hajime Tabata’nın ‘Japonya’yı oyunların gücüyle güncelleme’ amacı tarafından yönlendirilecek.

Büyük Haber Japon Devleri, Metaverse Coin Ortaklığını Duyurdu!

Anlaşmayı imzalayan şirketler, teknik altyapıyı oluşturmak için oyunlaştırma ve fintech dahil olmak üzere teknolojilerini ve hizmetlerini entegre edecek. Bununla birlikte proje, şu anda Ryugukoku olarak adlandırılmaktadır.

Açıklamada yeni sosyal altyapının yerli işletmeler için bilgi yayma, pazarlama ve çalışma tarzı reformu için kullanılacağı belirtildi. Kullanıcılar, farklı alemlerde seyahat ederken RPG benzeri bir deneyim yaşayabilecekler. Hizmet, Japonya’nın ötesinde diğer yargı bölgelerine ve hükümetlere de genişletilebilir.

Metaverse coinleri için altyapı sağlanacak

Mizuho, ​​’metaverse coinleri’ için altyapı sağlayacak, Mitsubishi ‘web3 tipi metaverse finansal işlevler’ için kapasite sağlayacak ve Sompo Japan Insurance, web3 dönemi için sigorta ve risk politikası geliştirme üzerinde çalışacak.

Proje, yerleşik oyuncuların birlikte çalışabilirliğe veya varlıkları ve karakterleri farklı şirketler tarafından yönetilen birden çok sanal dünya arasında taşıma yeteneğine izin veren açık metaverse altyapısı oluşturma girişimlerini yansıtıyor. Bununla birlikte Open Metaverse Alliance (OMA) bir DAO tarafından yönetilecek ve 2021’den beri devam ediyor.

Büyük Haber Japon Devleri, Metaverse Coin Ortaklığını Duyurdu!

Khronos Group tarafından desteklenen, teknoloji ağırlıklı büyük Metaverse Standartlar Forumu da çevrimiçi alan için genel kuralların benimsenmesini hızlandırmaya çalışıyor. Bununla birlikte kurucu üyeleri Meta ve Microsoft gibilerini içeriyordu.

Anlaşmanın arka planı

İşletmeler ve devlet kurumları arasında sanal alanı kullanan DX’e yönelik hızla artan talebe yanıt olarak, bu anlaşmayı imzalayan şirketler, oyunlaştırma, FinTech ve ICT dahil olmak üzere ilgili teknolojilerini ve hizmetlerini, işletmeler için bir Açık Metaverse Altyapısı oluşturmak üzere entegre edecek.

Büyük Haber Japon Devleri, Metaverse Coin Ortaklığını Duyurdu!

Bu altyapı, farklı Metaverse platformları arasında birlikte çalışabilirliği ve Metaverse platformları arasında işbirliğini mümkün kılacak ve bilgi yayma, pazarlama, yerel işletmeler için çalışma tarzı reformu, pazarlama ve tüketici DX’i gibi kurumsal DX için yeni bir sosyal altyapı görevi görecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Büyük Haber: Japon Devleri, Metaverse Coin Ortaklığını Duyurdu!