Büyük Haber: Japon Devleri, Metaverse Coin Ortaklığını Duyurdu!

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
5.576 görüntülenme
Büyük Haber Japon Devleri, Metaverse Coin Ortaklığını Duyurdu!

Bu metaverse coin, birlikte çalışabilir bir metaverse oluşturmak üzere Japon holdinglerini bir araya getiriyor. Kriptokoin.com olarak Japon devlerinin metaverse ortaklığının detaylarını sizler için derledik.

Japon devlerini metaverse coin bir araya getirdi

Aralarında Mitsubishi, Fujitsu ve bankacılık devi Mizuho’nun da bulunduğu bir grup büyük Japon şirketi, açık metaverse altyapısı oluşturmak amacıyla ülke için bir ‘Metaverse Ekonomik Bölgesi’ oluşturmak üzere birlikte çalışmayı kabul etti.

Bir açıklamaya göre grup, eski Square Enix yöneticisi ve JP Games CEO’su Hajime Tabata’nın ‘Japonya’yı oyunların gücüyle güncelleme’ amacı tarafından yönlendirilecek.

Büyük Haber Japon Devleri, Metaverse Coin Ortaklığını Duyurdu!

Anlaşmayı imzalayan şirketler, teknik altyapıyı oluşturmak için oyunlaştırma ve fintech dahil olmak üzere teknolojilerini ve hizmetlerini entegre edecek. Bununla birlikte proje, şu anda Ryugukoku olarak adlandırılmaktadır.

Açıklamada yeni sosyal altyapının yerli işletmeler için bilgi yayma, pazarlama ve çalışma tarzı reformu için kullanılacağı belirtildi. Kullanıcılar, farklı alemlerde seyahat ederken RPG benzeri bir deneyim yaşayabilecekler. Hizmet, Japonya’nın ötesinde diğer yargı bölgelerine ve hükümetlere de genişletilebilir.

Metaverse coinleri için altyapı sağlanacak

Mizuho, ​​’metaverse coinleri’ için altyapı sağlayacak, Mitsubishi ‘web3 tipi metaverse finansal işlevler’ için kapasite sağlayacak ve Sompo Japan Insurance, web3 dönemi için sigorta ve risk politikası geliştirme üzerinde çalışacak.

Proje, yerleşik oyuncuların birlikte çalışabilirliğe veya varlıkları ve karakterleri farklı şirketler tarafından yönetilen birden çok sanal dünya arasında taşıma yeteneğine izin veren açık metaverse altyapısı oluşturma girişimlerini yansıtıyor. Bununla birlikte Open Metaverse Alliance (OMA) bir DAO tarafından yönetilecek ve 2021’den beri devam ediyor.

Büyük Haber Japon Devleri, Metaverse Coin Ortaklığını Duyurdu!

Khronos Group tarafından desteklenen, teknoloji ağırlıklı büyük Metaverse Standartlar Forumu da çevrimiçi alan için genel kuralların benimsenmesini hızlandırmaya çalışıyor. Bununla birlikte kurucu üyeleri Meta ve Microsoft gibilerini içeriyordu.

Anlaşmanın arka planı

İşletmeler ve devlet kurumları arasında sanal alanı kullanan DX’e yönelik hızla artan talebe yanıt olarak, bu anlaşmayı imzalayan şirketler, oyunlaştırma, FinTech ve ICT dahil olmak üzere ilgili teknolojilerini ve hizmetlerini, işletmeler için bir Açık Metaverse Altyapısı oluşturmak üzere entegre edecek.

Büyük Haber Japon Devleri, Metaverse Coin Ortaklığını Duyurdu!

Bu altyapı, farklı Metaverse platformları arasında birlikte çalışabilirliği ve Metaverse platformları arasında işbirliğini mümkün kılacak ve bilgi yayma, pazarlama, yerel işletmeler için çalışma tarzı reformu, pazarlama ve tüketici DX’i gibi kurumsal DX için yeni bir sosyal altyapı görevi görecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Mart İçin Altcoin Takvimi: Bu 12 Coin Herkesin Radarında!
Mart İçin Altcoin Takvimi: Bu 12 Coin Herkesin Radarında! Kripto para birimi dünyası ve bu 12 altcoin, Mart ayı için sıralanan heyecan verici etkinliklerle sürekli gelişmeye devam ediyor. Kriptokoin.com olarak mart ayı altcoin takvimini sizler için derledik. Mart için belirtilen altcoin takvimi Illuvium (ILV)  7 Mart’ta...
Emre Borsan 3 hafta önce