Metaverse Coin Yatırımı: Bu Altcoin Portföyünüzde Olmalı!

Emre Borsan
Emre Borsan 2 hafta önce
4.842 görüntülenme
Metaverse Coin Yatırımı: Bu Altcoin Portföyünüzde Olmalı!

Analistlere göre bu metaverse coin alınmalı. Fiyatı, son iki hafta içinde %150 artarak 406 günlük bir direnç çizgisinden çıktı.

Bu metaverse coin artış gösteriyor

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Decentraland (MANA) fiyatı, son iki hafta içinde %150 artarak 406 günlük bir direnç çizgisinden çıktı. Decentraland fiyatı, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 5,90 dolara ulaştığından beri alçalan bir direnç çizgisinin altına düşmüştü. Aşağı doğru hareket, Aralık 2022’de 0,28 dolara düştü.

MANA fiyatı daha sonra sıçradı ve süreçte 0,30 dolarlık yatay destek alanını doğruladı. 0,30 dolar alanı hem yatay hem de Fib destek seviyesi olduğu için bu çok önemli bir gelişmeydi. Sonuç olarak, bunun altında bir kırılma, düşüş hızını daha da hızlandırabilirdi.

Sıçramadan bu yana MANA fiyatı %150 arttı. Geçen hafta, hem uzun vadeli alçalan direnç çizgisinden hem de artık destek görevi görmesi beklenen 0,51 dolarlık yatay bölgeden çıktı. Ayrıca, haftalık RSI 50’nin üzerine çıkma sürecindedir.

Bu gerçekleşirse, MANA token fiyatı bir sonraki dirence doğru ortalama 1,10$ fiyatla yükselebilir. Tersine, 0,51 doların altında bir haftalık kapanış, trendin hala düşüş eğiliminde olduğu anlamına gelir.

MANA, direnişi geri almak için mücadele ediyor

Günlük zaman çerçevesi hareketine daha yakından bakıldığında, Decentraland fiyatının 0,71 dolar direnç alanının üzerine çıkmak için mücadele ettiğini gösteriyor. Kısa bir süre üzerinde hareket ederken, son 24 saat içinde satış baskısının bir işareti olarak kabul edilen uzun bir üst fitil (kırmızı simge) oluşturdu.

Ayrıca günlük RSI, henüz herhangi bir düşüş eğilimi oluşturmamasına rağmen aşırı derecede aşırı satıldı. Ret onaylanırsa, en olası MANA fiyat analizi, yukarıda bahsedilen 0,51 dolarlık uzun vadeli destek alanı yönünde bir düşüş olacaktır. Ocak ayı için Decentraland fiyat tahmininin yükselişe geçmesi için bu alanın geri alınması gerekecek.

Nihai kopmadan önce düzeltme

Dalga sayısı, Decentraland fiyatının düzeltmeye gitme olasılığını da destekliyor. Dijital varlık, 1 Ocak’ta başlayan bir yükseliş hareketinin beşinci ve son dalgasında gibi görünüyor. Öyleyse, beşinci dalga çok büyük bir uzantıya sahip ve birinci ve üçüncü dalgaların toplam uzunluğunun 2,61 katı (siyah).

Ek olarak, altı saatlik RSI aşağı yönlü sapma (yeşil çizgi) oluşturdu. Bu, dalga sayısı ve 0,71 dolarlık alandan gelen reddetme ile aynı hizada.

Bir gerileme takip ederse, en yakın destek seviyeleri 0,58 dolar ve 0,52 dolar olacaktır. Bunlar sırasıyla 0,382 ve 0,5 Fib düzeltme destek seviyeleri tarafından oluşturulur.

Sonuç olarak, en olası MANA fiyat hareketi, 1 Ocak’ta başlayan artışın yeniden izlenmesi olacaktır. En yakın destek seviyeleri 0,58 dolar ve 0,52 dolar. 0,71 doların üzerinde bir haftalık kapanış, bu aşağı yönlü kısa vadeli MANA tahminini geçersiz kılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

9 Analist: Altın Fiyatı, Yıl Sonuna Kadar Bu Seviyelerde!
9 Analist: Altın Fiyatı, Yıl Sonuna Kadar Bu Seviyelerde! Fed’in faiz oranı hızında yavaşlama beklentileri ortasında ABD doları ateşlendikçe altın fiyatı Çarşamba günü düşüşe geçti. Bununla birlikte, daha sonra 1.896 dolardan destek bulup, yeşil bölgeye geri döndü. Analistler piyasayı yorumluyor ve tahminlerini paylaşıyor. “O zaman altın...
Vural Erkan 2 hafta önce