Lookonchain: Bu Metaverse Coini Binance CEO’su Uçurdu!

1.597 görüntülenme
Lookonchain: Bu Metaverse Coini Binance CEO'su Uçurdu!

Bir metaverse coin, son zamanlardaki yükselişi ile adından söz ettiriyor. Bir veri platformu, coin’deki yükselişin ardında Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun açıklamaları olduğu kanısına vardı. İşte detaylar…

HIGH fiyatında yükseliş göze çarpıyor

Verilere göre HIGH, bir hafta boyunca yüzde 150’ye yakın yükseliş yaşadı. Üstelik, en büyük 500 coin arasında en çok değer kazanan coin’lerden oldu. Yazım sırasında coin, son değer kazancıyla kâr elde etmek isteyen yatırımcıların satış dalgasına uğramış olsa da, aylık bazda yüzde 215 oranında ivme kazandı. Peki, yükselişin ardında hangi gelişmeler vardı?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere HIGH, geçtiğimiz gün, Highstreet metaverse’ündeki NPC’lerin sohbet robotu ChatGPT desteğini alacağını açıklamıştı. Bu, kısa süreli bir yükselişe neden oldu. Coin, 1.30 dolar seviyelerinden 2.50 dolara kadar yükselmeyi başardı. Ancak, ardından, yükselişi durmadı ve 3.50 doların üzerine kadar çıktı. Veri platformu LookOnChain’e göre HIGH, Binance CEO’sunun açıklamalarının ardından değer kazanmaya devam etti.

Binance açıklamaları altcoin’i destekledi

On chain veri kaynağı Lookonchain, “Binance CEO’su CZ, Binance’in diğer sanal gerçeklik veya metaverse oyunlarına yatırım yapmayı tercih edeceğini belirtmesinin ardından HIGH’ın fiyatı yaklaşık yüzde 200 arttı” dedi.  Binance Labs Fund’ın resmi Twitter hesabında gezinirken görüldüğü gibi, metaverse hakkında yılın başından beri devam eden bir konuşma var. Binance, 16-20 Ocak tarihleri arasında High Street, League Kingdoms, The Sandbox, Space ve Ultiverse ile ortaklaşa ilk metaverse demosuna ev sahipliği yaptı.

Highstreet, Mechanism Capital, Cherubic Ventures, NGC Ventures ve Jump Trading gibi yatırımcılarla ilk tohum turunu tamamladı. Ekim 2021’de şirket, Binance Labs ve Animoca Brands’ın yardımıyla ikinci tohum turunu tamamladı. İkinci tohum yatırımının amacı, şirkete ticaret odaklı metaverse’de bir destek sağlamaktı. Doğrudan bir sonuç olarak Highstreet, somut öğeleri temsil eden non-fungible tokenlerin (NFT’ler) satılacağı ilk metaverse pazarını geliştirme misyonunu üstlendi.

Highstreet metaverse’ünde Binance’e de yer var

Ethereum Blockchain’i tarafından desteklenen pazar yeri, sınırlı sayıda üretilen ürünleri dağıtmak için özel olarak lüks markalar için tasarlandı. Highstreet, bu stratejik yatırımın bir parçası olarak metaverse pazarının içinde Binance Beach’i inşa edecekti.  Ayrıca, Highstreet’in Binance Launchpool’daki 28. proje olduğunu belirtmekte fayda var.

Kripto Para Borsası 14 Altcoin Delist

Highstreet, ticaret, oyun, NFT, geleneksel ve kripto alanlarını birleşik bir MMORPG oyununda birleştirir. Gerçek dünyadaki şeyleri oyun içi şeylere dönüştürerek geliştirir. Highstreet World metaverse, Solera kıtasının yanı sıra, tümü piyasa güçleri tarafından şekillendirilen gizemli adalardan ve bölgelerden oluşan, sürekli genişleyen bir takımadaya ev sahipliği yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Analist: Bu 9 Yapay Zeka Altcoin'i Yüksek Kazançlara Gebe!
Analist: Bu 9 Yapay Zeka Altcoin’i Yüksek Kazançlara Gebe! Yapay zeka (AI), yaygın olarak önümüzdeki süreçte çığır açması beklenen teknolojilerinden biri olarak görülüyor. Bu durum, kripto para piyasasına da yansıdı ve son zamanlarda yapay zeka altcoin projeleri oldukça popüler hale geldi. Kripto para piyasasında uzun bir...
Aslı Dinçer 2 ay önce