Reklamı kapat

Metaverse Furyası Dünyayı Sallıyor: Bu Altcoin’ler Patladı!

Zeki Uyanık
Zeki Uyanık 6 Kasım 2021
0 görüntülenme
neta

Metaverse furyasının ortasında kripto oyunlara olan ilgi de patladı. Geçen ay kripto oyun uygulamalarına 1,19 milyon benzersiz aktif cüzdan bağlantısı gözlendi. Ekim’de blockchain oyunlarının dapp endüstrisindeki faaliyetlerin çoğunu oluşturduğu söylenebilir. Benzersiz aktif cüzdanların %55’i, Axie Infinity ve Splinterlands gibi oyun uygulamalarıyla etkileşime girdi. Mobil kripto oyunları da öncü altcoin Ethereum sidechaini Poligon’da artan bir benimseme gördü. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Oyun temalı Altcoin projelerine yoğun ilgi

DappRadar ve Token Terminal analitik platformlarından gelen veriler, kripto oyunlarında bir patlama olduğunu gösteriyor. Ekim ayında, tüm benzersiz aktif cüzdanların %55’i blockchain oyunlarına bağlandı ve oyun uygulamalarına DeFi protokollerinden daha fazla cüzdanın bağlandığını art arda üçüncü ay gözlemlendi. Ekim, blockchain oyunları için iyi bir aydı. Önde gelen bir merkezi olmayan uygulama analizi platformu olan DappRadar’a göre, Ekim ayında blockchain oyunlarının dapp endüstrisindeki faaliyetlerin çoğunluğunu oluşturduğu görüldü. Toplam 1,19 milyon kullanıcıya sahip benzersiz aktif cüzdanların (UAW) %55’i geçtiğimiz ay oyun uygulamalarıyla etkileşime girdi. Veriler, blockchain oyunlarının artan egemenliğine işaret ediyor ve Ekim ayı, oyun uygulamalarına DeFi protokollerinden daha fazla benzersiz aktif cüzdanın bağlandığı art arda üçüncü ayı işaret ediyor.

Sky Mavis’in Axie Infinity gibi yerleşik blockchain oyunları, tüm blockchain oyun kullanıcılarının yarısından fazlasını oluşturuyor. Oyunun yeni piyasaya sürülen AXS token stake etme özelliği sayesinde on-chain aktivite Ekim ayında arttı. Geçen ay, 647.000 UAW, Eylül ayına göre %27 artışla Axie’ye bağlandı. Ek olarak, Token Terminal’den gelen veriler, Axie Infinity’deki işlemlerin de yeni zirvelere ulaştığını gösteriyor. 4 Kasım itibariyle, oyun pazarındaki işlem hacmi günlük 38,2 milyon dolarlık rekor kırdı.

Kazanmak için oynanan bir tahsil kart oyunu olan Splinterlands da dalgalar yaratıyor. Göreceli olarak az bilinen Hive blockchain üzerinde çalışmasına rağmen, Splinterlands, kullanıcıların oyunu oynayarak kazanabilecekleri SPS tokeninin eklenmesi sayesinde kullanıcı tabanını geçen yıl %3,260 oranında büyüttü.

Blockchain oyunları

Ağdaki benzersiz aktif cüzdanların %70’inden fazlasının blockchain oyunları oynamasıyla, Ağustos ayındaki %15’lik orana kıyasla Polygon, oyun oynamaya yönelik en büyük değişimi gördü. Animoca markasının Arc8’i gibi mobil oyun uygulamaları, öncü altcoin Ethereum side-chainindeki ani oyun artışından büyük ölçüde sorumlu. Ekim ayının başında, Polygon’daki günlük aktif adresler tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 531.831’e ulaştı.

Facebook’un yakın zamanda “Meta” olarak yeniden markalaşmasıyla birlikte Metaverse oyunları da yükselişe geçti. Decentraland ve The Sandbox gibi metaverse platformları, yerel tokenlerinin değer kazandığını gördü. Kripto oyunları kullanıcıları cezbetme yeteneklerini gösterdiğinden, diğer blockchainler de kendi oyun ekosistemlerini geliştirmeye çalışıyor. Solana Ventures, Lightspeed Venture Partners ve FTX, Solana’da oyun geliştirmek için 100 milyon dolarlık ortak bir girişimi duyurdu ve ağın yüksek hızlı, düşük maliyetli yeteneklerinin kripto oyunlarının gelişmesine izin vereceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

bl02doge
Analist, Dogecoin Yatırımcılarını Uyardı: Bu Seviyelere Düşebilir! Dogecoin fiyatı, 0,50 dolara yakın bir kırılma bekleyenleri hayal kırıklığına uğratan fiyat hareketleri sergiliyor. Dogecoin fiyatı hakkında yorumda bulunan analisti Jonathan Morgan’a göre yükseliş yerine satıcılar kontrolü ele geçirip Dogecoin’i üçlü dip seviyesinin altına iterek en sonra...
Aslı Dinçer 6 Kasım 2021