Bu Metrikteki Düşüş UNI, CAKE, SUSHI ve AAVE’yi Nasıl Etkileyecek?

defi uni
defi uni
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin maksimalistleri şu anda düşen altcoin piyasa değerinden kazanıyor. Bunun içinde yer alan bir diğer grup ise UNI gibi DeFi proje trader’ları ve HODLer’lar. Son 7 gün içinde, altcoin fiyatlarındaki düşüşle birlikte altcoin piyasa değeri de düştü. BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT ve CRV düştü ve bu birikim, yatırım girişini artırdı.

Düşük piyasa değeri ne anlama geliyor?

Düşük piyasa değerine sahip projeler, son 7 gün içinde yüksek getiri sağladı. Ekta Mourya’ya göre bu anlatıyı destekleyen birkaç faktör bulunuyor. DeFi projelerinin artan ticaret hacmi, altcoin piyasa değeri ile orantılı olarak arttı. Borsalar arası talep arttı ve benzersiz cüzdan adresleri ve TVL sayısında da bir artışın olduğu görülüyor. Bu durum, DeFi’nin anlatısını yükselişe çevirebilir.

Yüksek piyasa değerine sahip olan projeler, kullanıcılarının ilgisiyle orantılı olarak talep ve yatırım girişlerinde artışa neden olabilir. Düşük piyasa değerli projeler ise trader’lar çıktığında bir düzeltmeyle karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Mourya’ya göre Altcoin piyasa değerindeki düşüşün DeFi kullanıcıları üzerinde doğrudan etkisi bulunuyor.

uni

UNI ve diğerleri için durum nedir?

Azalan altcoin piyasa değeri, yatırım akışı, trader sayısı ve borsalardaki talep üzerinde doğrudan bir etkiye sahip oluyor. Artan kullanıcı sayısı ve işlem, cüzdan ve kullanıcı sayısıyla ilgili metrikler, DeFi piyasa değerinde artan bir ilgi, yatırım, kurumsal yatırım girişi ve büyümeye işaret ettiğinden, bu durum DeFi projeleri için yükseliş anlamına geliyor. DeFi projelerinin artmasıyla birlikte kurumlardan da bir ilginin söz konusu olduğu görülüyor. Sosyal medya, yılın yaklaşmakta olan en büyük akıllı sözleşme etkinliğiyle birlikte, Mourya’ya göre UNI, CAKE, SUSHI, AAVE gibi son 2 haftadır ralli yapmayan DeFi projelerinin artan talep ve popülerliğin ardından ralli yapması muhtemel.

Kriptokoin.com olarak bu projelerin ortalama fiyat grafiğine bakıldığında ve Aktif kullanıcılardaki büyüme sıralamasına göre sıralandığında, kullanıcılar ile piyasa değeri arasında güçlü bir korelasyonun olduğu görülüyor. AAVE, UNI, SUSHI en yüksek sırada yer alıyor. Sıralama, sosyal hacim ve fiyat ile doğrudan bir korelasyona sahip olmasa da, altcoin piyasa değerindeki düşüşün ardından artmaya devam ediyor. Bu durum, önümüzdeki iki hafta içinde DeFi için bir yükseliş durumu oluşturuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Metrikteki Düşüş UNI, CAKE, SUSHI ve AAVE’yi Nasıl Etkileyecek?