Metrikler, Bu Altcoin’de Ralli İçin Sahneyi Hazırlıyor!

556 entry 0 1571384630 scaled 1
556 entry 0 1571384630 scaled 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider altcoin Ethereum fiyatı, kritik desteğin üzerinde tutunuyor, borsalardaki ETH arzı azalıyor ve ağdaki yeni adreslerin sayısı artıyor.

  • Ethereum desteğin üzerinde oturuyor, ancak 3.630 dolarlık direnç tarafından reddedildi.
  • On-chain veriler, Ethereum’a olan ilginin arttığını, borsalarda satılabilecek token arzının düştüğünü gösteriyor.
  • Analist Ali Martinez’e göre, 3.200 dolarlık destek devam ederse, Ethereum yakında toplanmaya başlayabilir.

Lider altcoin Ethereum yakında 4.000 doları kırabilir ve analiste göre, on-chain ölçümler yükselişe geçtiği için tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru ilerleyebilir.   

Lider altcoin Ethereum’un fiyatı, kritik desteğin üzerinde tutunuyor!

Ethereum nispeten durgunken, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru ilerliyor gibi görünüyor. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, ayın başından bu yana çoğunlukla 3.380 dolarlık destek ve 3.630 dolarlık direnç seviyesi ile tanımlanan 250 dolarlık bir fiyat cebinde işlem gördü. Volatilite olmamasına rağmen analiste göre, lider altcoin ETH yakında bir yükseliş eğilimine bağlanabilir. 

Kaynak: Santiment

Davranış analizi platformu Santiment, ticaret platformlarında ETH arzının azaldığını gösteriyor. 6 Ekim’de bilinen kripto para borsası cüzdanlarında 19,1 milyondan fazla ETH boşta kaldı. O zamandan beri yaklaşık 140.000 ETH çekildi ve şimdi 18.96 milyon ETH kaldı. Borsalarda azalan ETH bakiyesi, varlığın arkasındaki satış baskısının da azaldığını gösterdiği için olumlu bir işaret olarak kabul edilebilir. 

Metrikler konuşuyor: ETH yeni zirveleri görebilir!

Ek olarak analiste göre, veri zekası platformu Glassnode, on-chain aktivitede önemli bir artış kaydetti. Ağda oluşturulan yeni günlük adreslerin sayısı 4 Ekim’den bu yana %115’ten fazla arttı. Bu ölçüm, 6 Ekim’de 140.000 yeni adrese ulaştı ve şu anda yaklaşık 91.000 yeni adresi geziyor.  Ağ büyümesi genellikle kripto para birimleri için en doğru fiyat tahmincilerinden biri olarak kabul edilir. Genel olarak analiste göre, belirli bir Blockchain’de oluşturulan yeni adreslerin sayısındaki sürekli artış, zamanla fiyatların yükselmesine neden olur.

Kaynak: Glassnode

Borsalarda satılabilecek azalan ETH arzı ile birlikte Ethereum’a artan ilgi, Ethereum’un geleceği için bir yükseliş tablosu çiziyor. Fiyatlar henüz mevcut ağ dinamiklerine tepki vermese de analiste göre, ETH’nin bir sonraki rallisine girmesi an meselesi gibi görünüyor. İşlem geçmişi analiste göre,  Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasını engelleyebilecek büyük bir arz engeli  göstermiyor. Yine de, iyimser görünümün doğrulanması için bir satış durumunda 3.200 dolarlık destek seviyesinin korunması gerekecek. Böyle kritik bir talep bölgesinin altına inmek analiste göre, bir sonraki önemli dayanak 2.700 dolarda bulunduğundan dramatik bir düşüşe yol açabilir. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Metrikler, Bu Altcoin’de Ralli İçin Sahneyi Hazırlıyor!