Ripple Boğaları Uyanıyor: Metrikler, XRP Rallisinin Sinyalini Veriyor!

Ripple8
Ripple8
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasası analiz firması Santiment, piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi XRP için ralli sinyalleri veren bir dizi on-chain metrik yayınladı. Günlük aktif adresler, MVRV, ağ büyümesi, sosyal hacim ve daha fazlası hakkında bunlar söylendi…

Santiment: Ripple (XRP)’nin ilgi eksikliği sağlıklı

Santiment’in analizleri XRP’nin sosyal hacim verilerine dayanıyor ve altıncı en büyük kripto para birimiyle ilgili tartışmaların, Eylül sonunda yaklaşık 0,85 dolardan şu anki fiyatı 1,19 dolara yükselmesinin ardından bile oldukça sessiz kaldığını söylüyor:

Ripple‘nin sosyal hacmi bir artış gördü, ancak fiyatının parabolik olduğu ve herkesin XRP için deli olduğu Nisan ayında gözlemlediğimiz kadar çılgınca bir şey yok. Kalabalıktan gelen bu ilgi eksikliği şimdilik sağlıklı ve bu nedenle fiyat yükselmeye devam ettiğinde ve sosyal hacim düşük kaldığında, belki de kalabalığın inanmadığını gösteriyor.

Ripple Fiyatı Fırladı: XRP Top 50'de En Fazla Kazanan!

Santiment, XRP’nin sosyal medya popülerliğinin azaldığını söylese de, ağın Temmuz ayı sonlarında dibe vurmasından bu yana günlük aktif adreslerde büyük bir artış gördüğünü belirtiyor. Aynı zamanda, yatırımcıların muhtemelen altcoin için gerçek dünya kullanım durumları bulduğunu ekliyor:

Nispeten sessiz bir fiyat hareketine karşı bu kullanıcı artışı, muhtemelen spekülatörler değil, şu anda orada olan kullanım durumu ne olursa olsun, kullanıcıların ağda gerçek dağıtımı olduğunu gösteriyor… XRP’nin Günlük Aktif Adreslerinin büyük bir kısmı, ağ büyüme metriğinde gözlemlediğimiz gibi, muhtemelen yeni katılımcılardaki artıştan kaynaklanıyor. Şimdiye kadarki bu sürekli yükseliş, genel olarak gelecek için sağlıklı bir işaret.

Santiment, XRP’nin MVRV 7D metriğine bakıyor

XRP’nin piyasa değerini gerçekleşen değerine bölerek hesaplanabilen MVRV 7D metriği, Santiment’e göre XRP’nin kısa vadede büyümek için daha fazla alana sahip olduğunu gösteriyor:

XRP’nin sahiplerin kısa vadeli kar/zararını ölçen MVRV 7D’si, genellikle yerel bir tepe oluşumu (kısa vadeli) gördüğümüz tehlike bölgesine girmeden önce hala küçük bir odamız olduğunu gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ripple Boğaları Uyanıyor: Metrikler, XRP Rallisinin Sinyalini Veriyor!