Michigan’da Bir Kişiye Bitcoin Satmaktan Soruşturma Açıldı

0 görüntülenme

Michigan’daki yerel haberlere göre, Bradley Anthony Stetkiw isimli şahıs, yerel yetkililer tarafından lisanssız para transferi işi yapmaktan dolayı yerel mahkeme tarafından cezaya çarptırıldı.

Rapora göre, Stetkiw yüz binlerce dolar değerindeki Bitcoin‘i geçerli broker’lık lisansı olmadan işletmekle suçlandı. LocalBitcoins isimli siteyi kullanan şahsın, ‘SaltandPepper’ takma adıyla müşterileriyle Tim Horton’s restorantında buluştuğu kayda geçildi.

Gizli operasyon sonucu federal ajanlar Stetkiw’le bir çok kez buluşarak toplamda 55,000$ üzerinde Bitcoin satın aldı ve tüm bunların devlet yetkililerine haber verilmeden yapıldığı öğrenildi. Normal şartlarda tüm bu işlemler devlet ve federal müesseseler tarafından lisanslanarak yapılır.

Bu operasyon Bitcoin’in halen bir para birimi olarak kabul edilmediğini, merkezi olmayan Bitcoin’in yasadışı işlemlerde kullanılması nedeniyle halen değerinin düşük kabul edildiğini gösteriyor. Devlet yetkililerinin Bitcoin’in değerleneceği üzerine vurgu yapmasına rağmen, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin tehlikesi üzerinde durmaya da devam ediyor.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

bitcoin 19
Bitcoin İşlemleri Nasıl Gerçekleşir? Bitcoinler bitcoin cüzdanları aracılığıyla elektronik ortamda gönderilir ve alınır, ve güvenlik için dijital olarak imzalanmıştır. Ağ üzerindeki herkes işlemler hakkında haberdardır ve işlemlerin geçmişi bitcoinin üretimine kadar takip edilebilir. Bitcoin borsasını takip eden biri için bitcoinin yükselişini...
Egehan Karışman 29 Ekim 2017