XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Microsoft Bitcoin ile Ödemelere Kaldığı Yerden Devam Ediyor

21 görüntülenme
crypto bitcoin microsoft

Geçtiğimiz hafta Bleeping Computer isimli internet sitesinde bildirilen Microsoft’un Bitcoin ile ödemeleri rafa kaldırdığı haberine Microsoft’tan yeni bir güncelleme geldi: Bitcoin ile ödemeler kaldığı yerden devam edecek. 


Teknoloji devi Microsoft, Bitcoin ile ödemeleri tekrardan kabul ediyor.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Bleeping Computer’da yapılan habere göre Microsoft, yüksek volatilite ve transfer ücretleri sebebiyle Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmekten vazgeçmişti.

Adı açıklanmayan bir Microsoft temsilcisi ise News.com.au’ya verdiği bilgi ile Bitcoin ile ödemelerin tekrardan yürürlüğe girdiğini belirtti.

Microsoft sözcüsünün açıklaması;

“Uzun süren çalışmalarımızdan sonra tekrardan Bitcoin’i sizlere ödeme yöntemi olarak sunabiliyoruz. Sunucumuzla birlikte transfer ücretlerini minimuma indirgemeyi tekrardan başardık.”

Geçtiğimiz haftalarda da Kripto Koin’in haberini yaptığı üzere online oyun platformu Steam yüksek transfer ücretleri ve fiyat değişiklikleri sebebiyle Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kullanmayacağını açıklamıştı.

Microsoft, 2014 yılında dijital ürünler için Bitcoin ödeme seçeneğini sunarak ABD’li müşterilerin Windows, Windows Phone ve Xbox platformlarından uygulamalar, oyunlar ve videolar gibi içerikleri satın almalarını sağlamıştı.

Sıradaki: Bitcoin ile Satın Alabileceğiniz 5 Şey

CoinDesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

180110 kodak blockchain cryptocurrency scaled
Kodak’ın Dijital Para Açıklaması İle Hisseleri Yüzde 80 Değerlendi Dijitalleşme dönemine Kodak da ayak uyduruyor. Kodak, imaj haklarını kontrol altına almak için KodakCoin isimli dijital parayı kullanmayı hedefliyor.  Kodak’ın resmi sitesinde açıklandığı üzere Kodak ile WENN Digital, kullanıcıların fotoğraflarının yayın haklarını ellerinde tutabilmeleri ve fotoğrafların kopyalanamaması...
Burak Can Senyelli 11 Ocak 2018