Microsoft’tan Yeni Karar Geldi: Bu Altcoin Zıpladı!

Microsoft’tan Yeni Karar Geldi: Bu Altcoin Zıpladı!
Microsoft’tan Yeni Karar Geldi: Bu Altcoin Zıpladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Microsoft, teknoloji endüstrisinde dalgalanmalara yol açan stratejik bir hamleyle, kısa süre önce OpenAI’ın görevden alınan CEO’su Sam Altman’ı yeni gelişmiş yapay zeka araştırma ekibinin başına atayarak büyük bir başarı elde etti. Duyuru, OpenAI’nin Altman’ın CEO olarak geri dönmesine direnmesinin ardından geldi. Zira OpenAI, bunun yerine Twitch’in eski şefi Emmett Shear’ın dizginleri ele almasını tercih etti. Bu gelişme, altcoin projesi Worldcoin’in kısa süreliğine yükselmesine neden oldu.

Microsoft, Altman’ı kanatları altına aldı

Microsoft Corporation Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Satya Nadella, Altman’ın yeni rolünü açıklayarak şirketin Altman ve Greg Brockman’ı ekipleriyle birlikte başarı için gerekli kaynaklarla güçlendirme taahhüdünü vurguladı. Nadella’nın duyurusu, yapay zeka şirketine yapılan 10 milyar dolarlık önemli bir yatırımdan sonra bile Microsoft’un OpenAI ile ortaklığına olan sarsılmaz bağlılığının altını çizdi. Nadella, X’te yayınladığı bir yazıda şunları söyledi:

Sam Altman ve Greg Brockman’ın meslektaşlarıyla birlikte yeni bir gelişmiş yapay zeka araştırma ekibine liderlik etmek üzere Microsoft’a katılacakları haberini paylaşmaktan son derece heyecan duyuyoruz. Onlara başarıları için gereken kaynakları sağlamak üzere hızla harekete geçmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.  

Yapay zeka ortamı ivme kazanmakta

Altman’ın Microsoft‘a gelişi, şirketin yapay zeka mükemmelliği arayışında bir dönüm noktası anlamına geliyor. Liderlik değişimine rağmen Microsoft ve OpenAI arasındaki sorunsuz işbirliği, sektörün birbirine bağlılığını ve işbirliğinin YZ inovasyonunu ilerletmedeki önemli rolünü vurguluyor. Bu hamle, Microsoft’un hızla gelişen YZ ortamındaki konumunu güçlendirerek şirketi öncü olarak konumlandırıyor. Altman’ın “misyon devam ediyor” şeklindeki açıklaması, OpenAI Inc. Yönetim kuruluyla anlaşmazlıklara yol açmış bir yörüngede ilerlemeye olan bağlılığına işaret ediyor.

OpenAI’deki liderlik değişikliklerine rağmen, Nadella’nın tweet’inde de belirtildiği gibi Microsoft ortaklığına bağlı kalmaya devam ediyor. Şirket, 20 Kasım’da Altman’ın yerine geçen yeni CEO Emmett Shear ile çalışmayı dört gözle bekliyor. Altman’ın OpenAI‘dan ayrılışı, yönetim kuruluyla tutarsız iletişim kurduğu iddialarıyla tartışmalara yol açmıştı. Altman’ın görevden alınmasının ardından Greg Brockman OpenAI yönetim kurulundaki görevinden istifa etti. Ayrıca yaşananlar karşısında şok ve üzüntü duyduğunu ifade etti.

Analistler Açıkladı: Önümüzdeki Hafta Bu 6 Altcoin’den Kaçın!

Altcoin Worldcoin’in fiyatı yükseldi

OpenAI’ın geçici CEO’su olarak eski Baş Teknoloji Sorumlusu Mira Murati dikkatleri çekti. Microsoft ve OpenAI arasındaki işbirliği, Altman’ın uzmanlığı ve vizyonuyla birleştiğinde, yapay zeka alanında çığır açan gelişmeler vaat ediyor.  Bu sırada, en son gelişmelerle birlikte WLD fiyatı yüzde 3’lük yükselişle 2.38 dolardan el değiştiriyor. Ancak haberin ilk duyulduğu sıralarda 2.65 dolara kadar yükselmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Microsoft’tan Yeni Karar Geldi: Bu Altcoin Zıpladı!