Microsoft’ta Bitcoin ile Ödeme Dönemi

mcgregor
mcgregor 16 Ekim 2017
0 görüntülenme

Bankalar, spekülatörler ve devlet büyükleri Bitcoin’in geleceğini tartışadursun. Bitcoin hayatımıza hızlı bir şekilde giriyor ve kullanım alanları da gittikçe genişliyor.

Geçtiğimiz ay yatırımcısına yüzde 50’nin üzerinde kazanç sağlayan Bitcoin, teknoloji devlerinin radarından çıkmıyor.

Rusya’nın Bitcoin’i yasaklayacağı açıklamasının en ufak bir etki bile yaratmadığı Bitcoin, dünya devi Microsoft tarafından desteklenmeye devam ediyor. Artık Microsoft hesabınıza Bitcoin ekleyebilir, onunla alış veriş yapabilirsiniz.

İşte Microsoft’un resmi sitesinden yapılan açıklama;

Microsoft hesabınıza para eklemek için Bitcoin kullanın.

 • account.microsoft.com sayfasına gidip Microsoft hesabınızla oturum açın.
 • Ödeme ve faturalandırma altında Ödeme seçenekleri’ni seçin.
 • Bitcoin kullan’ı ve eklemek istediğiniz miktarı seçin, sonra da İleri’yi seçin.
 • Gereken Bitcoin miktarını gözden geçirin ve işlemi 15 dakika içinde tamamlamak için dijital cüzdanınızı kullanın.
 • Bilgisayarınızda Cüzdanda aç’ı seçip aynı cihazda Bitcoin cüzdanınızla ödeme yapın.
 • Telefonunuzda: Mobil cüzdan uygulamanızdan ödeme yapmak için sayfadaki QR kodunu taratın.
 • Cüzdanınız başka bir cihazdaysa alıcı adresini ve BTC miktarını cihazınızdaki cüzdana veya web’e kopyalayabilir, ardından satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgiler sayfası

 • Microsoft hesabınıza bakiye eklemek için Bitcoin kullanırken bu bakiyeyi Windows ve Xbox mağazalarından oyun, film ve uygulama satın almak için kullanabilirsiniz. Bu bakiyeyi Microsoft çevrimiçi mağazasındaki ürünleri satın almak için kullanamazsınız.
 • Bitcoin ile Microsoft hesabınıza eklenen para iade edilemez.
 • Microsoft hesabınızdaki parayı hediye kartı satın almak için kullanamazsınız.
 • Çoğu Bitcoin işlemi hemen gerçekleştirilir. İşlem hemen gerçekleştirilmezse, destek ekibine başvurmadan önce işlemin tamamlanması için lütfen iki saate kadar bekleyin.
 • Bitcoin ile Microsoft hesabına para ekleme seçeneği tüm ülke ve bölgelerde kullanılamaz.
 • Bitcoin işleminizle ilgili bir hata olduğunu düşünüyorsanız Desteğe başvurun. Lütfen bize danışmadan önce elinizde şu bilgilerin olduğundan emin olun.  
 1. Geri ödemeyi alan Bitcoin adresi
 2. Blockchain işlemi kimliği/URL’si
 3. Miktar, tarih, gönderici adresi ve alıcı adresi gibi işlem ayrıntıları

Güçlü teknoloji firmaları Bitcoin’e destek verdikçe kripto koin değer kazanmaya devam edecek gibi duruyor. Blok zinciri teknolojisi ile inovatif firmaların göz bebeği olan Bitcoin, WordPress, Overstock ve Subway gibi firmalar tarafından kabul görüyor. Japonya’da ise elektrik faturaları bile Bitcoin ile ödenebiliyor. Türkiye’nin bu seviyeye kaç sene içerisinde geleceği bilinmez ama bu kadar hızlı gelişen dünyada bu hıza ayak uydurabilen bireylerin öne çıkacağı bir gerçek.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Para Market Hacmi Analizi Kripto paralar dünya üzerinde gittikçe yaygınlaşıyor. Peki en fazla market hacmine sahip kripto paralar hangileri? Bitcoin en fazla hangi ülkenin borsasında işlem görüyor? Gelin hep birlikte bu gibi soruların cevaplarına bir göz atalım. Kripto Para Market Hacmi...
Serkan Eser 17 Ekim 2017