Reklamı kapat

Microsoft’tan Ontology’e Ödül

Egehan Karışman
Egehan Karışman 27 Haziran 2018
57 görüntülenme

Onchain; Da Hongfei, Erik Zhang ve Li Jun gibi bağışçıların yardımıyla kurulmuş Ontology’nin arkasındaki blockchain girişimidir. Onchain ayrıca birliğe blockchain geliştirme yönetimini vermiş ve geçtiğimiz yıl Çin’in en büyük özel şirketlerinden biri olan Fosun Group’tan yatırım fonu almıştır. Microsoft Accelerator programı ise dikkate değer yeni işletmelere kaynak sağlarak işletmelerin gelişmesine yardımcı olmaktadır.

21 Haziran’da Microsoft Accelerator Şangay’da “Think Next” isimli üçüncü mezunlar grubu girişim sergisi etkinliğini gerçekleştirdi.

Onchain Microsoft tarafından Şubat 2018’de küresel blockchain endüstrisindeki çalışmaları sebebiyle aday gösterildi. Yılda iki kere Microsoft Accelerator bir takım şirketleri aday göstererek Microsoft’un inovasyon ekosistemine, girişimcilik kaynaklarına, finansal kynaklarına, stratejik tavsiyelerine ve önemli müşterilerine erişmesine olanak sağlıyor.

Bu nedenle Onchain’in yönetiminde bulunan hayırsever üye Yang Wentao blockchain’le ilgili tahminler, temel sorunlar ve Ontology’nin güvenilirliği ve katılımıyla ilgili bir konuşma yaptı.

Bu konuşmada şu ifadelerde bulundu:

“Ontology ekosisteminin üyelerini dört kategoriye ayırabiliriz: topluluk, birey, kurum kimlik doğrulama sistemi sağlayıcıları ve endüstri uygulama sistemi sağlayıcıları. Yurtiçi ve uluslararası kurumlar ile topluluklardan teknoloji yeteneklerini çekmenin yanında toplumu yetiştirerek etkileşimi ve eğitimi geliştirmeyi umuyoruz. Bireyler Ontology’nin dağıtılmış kimlik yönetimine katılabilir, iyileştirme önerileri sunmak ve desteklemek adına topluluğa katılabilirler.”

Microsoft Accelerator, Microsoft’a ait kurumsal bir girişimdir. Bu girişim, Microsoft’un teknolojisine erişiyor, yerel ve küresel ekosistemler arasında işbirliğini teşvik eden yeni topluluk alanları yaratıyor ve girişimlerle ortak satış anlaşmaları sunma amacıyla önümüzdeki iki yıl $500 milyon taahhüt etmiş durumda.

İlerleyen zamanlarda ise Onchain blockchain inovasyonlarına odaklanarak Ontology’nin gelişmesi ile en çağdaş güven ortaklığı platformunu yaratacak.

AMBCRYPTO

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance’den Yeni Listeleme: Nebulas Dünyanın en çok tercih edilen kripto para borsalarından Binance geniş koin yelpazesine br yenisini daha ekliyor. Çin merkezli borsa bugün yaptığı duyuru ile Nebulas (NAS)’ı borsasında listeleyeceğini açıkladı; “Sevgili Binance Kullanıcıları, Binance 2018/06/28 08:00 (UTC) itibariyle NAS/BNB, NAS/BTC ve...
Serkan Eser 27 Haziran 2018