Reklamı kapat

Microsoft’tan Yeni Bir Blockchain Hamlesi

Mesut İnan
Mesut İnan 14 Aralık 2020
0 görüntülenme
microsoft

Kriptokoin – Microsoft ve EY, oyun ortakları ve içerik oluşturucular için blockchain sözleşme yönetimi platformunu açıkladı.

Yeni Bir Platform

Şirketlerin Pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre, EY ve Microsoft, Xbox oyun ortaklarının yanı sıra ilgili sanatçıların, müzisyenlerin, yazarların ve diğer içerik oluşturucuların telif sözleşmelerini takip etmelerini ve yönetmelerini sağlayacak blok zinciri tabanlı bir platform kullanıyor.

Duyuruya göre, bu hamle, “EY ve Microsoft arasındaki sürekli işbirliği üzerine inşa edilmiş” bir blok zinciri tabanlı finansal takip sisteminin en büyük uygulamalarından biri olacak

Platform Ne Yapacak?

Şirketler, daha hızlı ve daha verimli sözleşmeyi dijitalleştirme için yapay zeka (AI) ve makine öğrenimini platforma entegre etmeyi planlıyor. Platform ayrıca daha hızlı ve daha şeffaf bir şekilde hesap özetleri ve faturaları oluşturacak ve entegre edecek.

Şirketler, bu yeni platformun işlem sürelerini %99 azaltacağını iddia ediyor. Blockchain uygulaması, yüksek hacimli kullanımı yani günde iki milyon işlemi desteklemek için test edildi.

EY Global Blockchain Lideri Paul Brody, “Blok zincirler, işletmeler arasındaki etkileşimleri dijitalleştiren bir unsur haline gelebilir” ifadesini kullanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

bitcoin btc 1 6
Bitcoin’de Maksimum Acı mı Geliyor? Kriptokoin – Bitcoin fiyat hareketi şu anda kripto traderlarının ve analistlerinin kafasını karıştırıyor. Her zaman yeni bir aşamaya geçtikten sonra fiyat hareketlerine verilen tepki beklentilere göre olmayabiliyor. Piyasa değerine göre önde gelen kripto para biriminin, yeni bir...
Mesut İnan 15 Aralık 2020