Reklamı kapat

Dolar Milyarderi, Bu 3 Altcoin’den Satın Aldı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
29 görüntülenme
Dolar Milyarderi, Bu 3 Altcoin'den Satın Aldı!

TradFi’ın tanınmış yatırımcılarından biri, yönünü çevirdiğini açıkladı. Şimdi Bitcoin ve altcoin projelerini desteklediğini bildirdi. İşte detaylar…

Bill Ackman, bu altcoin projelerine dikkat çekti

Bir tweet dizisinde Bill Ackman, merkezi olmayan bir Wi-Fi ağ ağı olan Helium’u beğendiğini söyledi. Helium, ağına meşruiyet kazandırmak için Salesforce ve mobilite şirketi Lime gibi teknoloji devlerinin sahte onaylarını kullanmakla eleştirildi. Aynı zamanda 5G spektrumuna erişim sağlayacağını iddia ettiği DISH Network ile ilişkisini abartmakla suçlanmakta. Helium’un token ekonomisine gelince, ağın kurucularını ve içerdekileri kayırma ve aynı zamanda token ödemelerini artırmak için sahte istemciler kullanma konusunda bir geçmişe sahip olduğunu gösteriyor.

Mike Alfred: Bu Altcoin Geliştiricileri Kaçıyor! Coin Çakılacak

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Eylül ayında, Helium topluluğu Blockchain’i Solana ile değiştirmek için büyük bir farkla oy kullandı. Helium’u SOL telefonuna entegre etme sözü verdi. Solana’nın düşüş eğilimine rağmen, Helium’un kurucusu Solana’da kalma sözü verdi. Ackman, “Kripto para biriminin, mantıklı düzenleme ve gözetim avantajıyla dolandırıcılığı kolaylaştırma yeteneği var. Buna rağmen kripto teknolojisinin yararlı toplumsal etki potansiyeli, telefon ve internetin ekonomi, toplum üzerindeki etkisiyle karşılaştırılabilir,” dedi.

Helium’un sundukları ve hotspot ile elde edilen kazanç

Ackman, bir dizi “ilginç kripto projesini” inceledi. “Bir tokenin zaman içinde nasıl içsel değer oluşturabileceğini anlamaya” başladığını belirtti. Günümüzün “lale çılgınlığının” spekülatif doğasını geride bıraktığını söyledi. Ayrıca aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Zamanla, HNT için iki taraflı bir pazar gelişir ve burada madencilerin hotspot’lar satın alıp token kazanmak için bunları dünyanın dört bir yanına yerleştirir. Kullanıcılar, ağı kullanmak için HNT tokenleri satın alırlar. Ağ için daha fazla talep, HNT için daha fazla talep anlamına gelir.

Bunun dışında, CoinGecko verilerine göre HNT geçen yıl yaklaşık yüzde 95 düştü. Token şimdi 2,23 dolardan işlem görüyor. HeliumTracker.io, ilginç verileri paylaştı. Hotspotların fiyatları 200-400 dolar arasında değişen hotspot başına günlük kazanç şu anda 0,06 HNT. Yani 13 sent. Başka bir HNT takipçisi olan Helium Board, platformda kazananların 2,4-2,6 HNT’den (6 dolar) az para getirdiğini gösteriyor. Helium Board’a göre en çok kazananlardan biri Eager Orchid Whale. Günlük 2,48 HNT (5,48 dolar) kazancını sağlayan 155 hotspot’tan oluşan bir ağa sahip.

Ackman, NFT’lere de odaklı

Ackman, Helium’u desteklemenin yanı sıra, sitesinde NFT’lere muğlak göndermeler yapıyor. “Sanat, lüks, medya, eğlence, spor ve sektör liderlerini token sahipleri ile birleştiren” bir projeye işaret ediyor. Nispeten bilinmeyen bir proje olan ORIGYN Foundation’da bir hisseye sahip olduğunu söyledi. 

altcoin

Ayrıca, yalnızca 100.000 dolarlık protokol gelirine rağmen yaklaşık 100 milyon dolarlık aktif kredi değeriyle USDC mevduatlarının yüzde 17’sini ödediğini söyleyen bir borç verme platformu olan Goldfinch Finance’te bir pozisyonu olduğunu söyledi. Verilere göre Goldfinch tokenı şu anda 32 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin oldukça altında. Şu anda, 0.63 dolardan el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

70x Yapan SNM Coin Nedir? SONM Neden Patladı?
En Büyük Balina Binance! 70x Yapan SNM Coin (SONM) Nedir? Son birkaç gündeki yükselişiyle dikkatleri üzerine çeken SNM coin, bulut tabanlı ve merkeziyetsiz bir bilgi işlem ağıdır. Kriptokoin.com olarak bu makalede 70x yapan SNM coin nedir, ne için kullanılır, SONM neden yükseliyor gibi merak edilen soruları yanıtladık....
Emre Borsan 2 hafta önce