Milyarder Yatırımcı: Altın Değersiz! Bu 2 Coin’den Alıyorum

bitcoingold SP500 1
bitcoingold SP500 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Starwood Capital Group’un CEO’su ve kurucusu ABD’li milyarder Barry Sternlicht, altın’ın “değersiz” olduğunu söyledi. CNBC’nin Squawk Box sunucusu Andrew Sorkin’ın sorularına cevap veren Sternlicht, bu yüzden elinde altın yerine Ethereum ve Bitcoin tuttuğunu açıkladı. Ancak milyarder bir BTC maksimalisti olmayabilir. Bitcoin’in kendi görüşüne göre gerçek bir amacı olmadığını düşünüyor.

Sternlicht: Altın biraz değersiz

Milyarder, Bitcoin’e (BTC) güvendiğini çünkü sınırsız arza sahip olduğunu söyledi. Oysa itibari para birimleri için ABD ve diğer Batılı ülkeler, “sonuna kadar para basıyorlar”. Sternlicht ayrıca, Bitcoin’in evrensel bir para birimi olduğunu da söyledi. Bununla birlikte BTC sadece bir değer deposu olarak görülebilir. Starwood CEO’su Bitcoin’in bu amacı dışında farklı bir işlevselliğinin olduğuna inanmıyor.

2 Analistten Haftalık Altın Tahminleri: Bu Seviye Kırılırsa Çökeriz!

Değerli metale gelince, Barry Sternlicht altın’ın “bazı endüstriyel kullanım durumları olmasına rağmen, bir tür değersizlik olduğunu” iddia etti. ABD’li milyarder burada, yakın zaman önce Bitcoin’i değersiz olarak nitelendiren JP Morgan CEO’su Jamie Dimon ile aynı fikirde olmadığını söyledi:

Barry Sternlicht, “Altın biraz değersiz” diyor. “Bitcoin sahibi olmamın nedeni, ABD hükümetinin ve batı yarımküredeki her hükümetin zamanın sonuna kadar para basıyor olması ve bu sınırlı bir miktar ve küresel olarak alınıp satılabilir.

Binance Bitcoin fiyatını düşürüyor

Lider kripto para borsası Binance, Eylül ayı sonlarında başka bir Çin kripto yasağının uygulanmasının ardından kripto-CNY OTC ticaret hizmetini kapatacağını duyurdu. Açıklamalara göre BTC fiyatı 57.000 doların üzerine çıkarıldıktan sonra 53.900 dolar bölgesine çekildi. Bunun üzerine Bitcoin yaklaşık %6 zarar etti. Şu anda 55.800 dolar civarında işlem görüyor ve en büyük darbesi Mayıs çöküşü sonrasında büyük ölçüde toparlandı.

Binance hakkındaki haberlerin yanı sıra, Çin’in en büyük sosyal ağı olan WeChat, kripto para borsaları için arama sonuçlarını engellemeye başladı…

Bu Balina Bitcoin, Ethereum ve Ripple'ı Dump'ladı!

ABD, madenciler için güvenli liman olarak Çin’i geride bıraktı

Bitcoin düşüşü gerçekleşmeden önce, borsalar yasak nedeniyle Çin’den kaçmaya veya işletmelerini kapatmaya başladı. Çin’den çekilen en büyük borsalar arasında Binance ve Huobi yer alıyor. Daha küçük borsalar ise tamamen kapanmaya zorlanıyor. Bitmain madencilik devi, ülkedeki müşterilerine madencilik makineleri satışını durduracağını ve yerel piyasadan ayrıldığını duyurdu.

Cambridge Üniversitesi’nin yakın tarihli araştırmasına göre, madenciler şimdi ABD’yi tercih etmeye başlıyor. Bitcoin hash rate Amerika’daki payı şimdi Çin’in eskiden sahip olduğu payı gölgede bıraktı ve Haziran ayı itibariyle toplamda neredeyse %40, geçen Eylül’den bu yana %428 gibi büyük bir artış gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Milyarder Yatırımcı: Altın Değersiz! Bu 2 Coin’den Alıyorum