Reklamı kapat

Milyarder Yatırımcıya Göre Kripto Paraların Çoğu Başarısız Olacak

Mert Kaya
Mert Kaya 28 Temmuz 2018
0 görüntülenme

2 Milyar Dolarlık net servete sahip olan altmış sekiz yaşındaki fon yöneticisi Bill Miller, Bloomberg’e kripto para sektörü hakkındaki görüşlerini aktardı.

“@BloombergTV: Bill Miller Bitcoin’in ilgi çekici olduğunu ancak çoğu kripto paranın değersiz olduğunu söylüyor.”

Miller ilk olarak kripto para piyasasındaki varlıklarının özetini geçti. Milyarder yatırımcı parçası olduğu bir ortaklık ile dünyanın bir numaralı kripto parasında ortalama 300 Dolarlık alım ile oldukça önemli bir pozisyona sahip olduğunu belirtti.

Bill Miller daha önce de kripto para sahibi olduğunu ve hedge fonunun likit varlıklarından Bitcoin‘e 1 Milyar Dolar üzeri bir yatırım yaptığını söylemişti. Dev yatırımcının mal varlığının yüz milyonlarca dolar olduğu ve Bitcoinlerini ortalama 300 dolar maliyetle aldığını düşünürsek kripto varlıklarının kendi servetinin büyük bir kısmını oluşturuyor olması oldukça muhtemel.

Altcoinlerin Çoğu Değersiz

Konu altcoinlere geldiğinde Miller, 1600’ün üzerindeki altcoinin büyük çoğunluğunun değersiz olduğunu belirterek Bitcoin’in bu yeni ve gelişmekte olan sektörün en istikrarlı varlıklarından biri olduğunu söyledi.

Milyarder yatırımcıya göre ayrıca dünyanın bir numaralı kripto parasının başarılı olma ihtimali diğer bütün kripto paralardan daha yüksek.

Röportajın sonlarına gelirken ise Miller, yatırımcıları “bir sepete çok fazla yumurta koymamaları” konusunda uyardı.

Dünyanın pazar payı olarak en büyük kripto parası olan Bitcoin’in değeri yayın sırasında 8200 Dolar civarında seyretmekte…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Para Dünyasının Politik Görüşü CoinDesk, 2018 yılının ikinci çeyreğinde 1,200 katılımcıyla yaptığı ankette kripto para dünyasının politik görüşünü belirlemeye çalıştı. Anket sonuçlarına göre kripto para yatırımcılarının %52’si sağ, %45 sol görüşlü. Kalan %3’lük kısımı nihilistler oluşturuyor. Ayrı ayrı politik görüşlere baktığımızda...
Ahmet Yılmaz 28 Temmuz 2018