Reklamı kapat

Piyasa Öncüsü: Milyarderlerin Aldığı Altcoin Sıfıra Gidiyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 22 Ağustos 2022
0 görüntülenme

Ünlü bir Ethereum savunucusu, milyarderler tarafından desteklenen altcoin için çöküş öngördü. Bu tahmin gerçek olursa, Solana fiyatı 2021 yılında işlem gördüğü 0’lı seviyelere geri dönecek.

Evan Van Ness: Bu altcoin sıfıra dönecek

Ünlü Ethereum savunucusu Evan Van Ness, diğer kullanıcılar tarafından paylaşılan bir teknik analizi yorumladı. Van Ness, aynı zamanda Solana eleştirmeni kimliğiyle bilinmektedir. Ethereum maximalistinin göz attığı grafik, ETH fiyatının mevcut fiyattan 2021 seviyelerine %82’lik bir düşüş öneriyor. Van Ness, bu durumda “Ethereum katili” Solana’nın sıfıra gideceğini söylüyor.

Üç günlük SOL grafiğinde analist, kripto para biriminin önceki büyüme ve düzeltme döngüleriyle karşılaştırarak yaklaşan hareketi hakkındaki görüşünü paylaştı. Tradingview tarafından sağlanan verilere göre, SOL fiyatı Nisan 2022’de %80’den değer kazandı. Ardından %82 ​​değer kaybettikten iki hafta sonra neredeyse anında geri dönüşle karşı karşıya kaldı.

Haziran ayında yerel tabana ulaştığından beri, Solana %87 fiyat artışıyla başarılı bir şekilde sıçradı. Daha sonra 47 dolar fiyat seviyesine ulaştı. Bunu takiben, 14 Ağustos’ta düzeltmenin ardından düşüş trendine girdi. Şu anda değerinin %25’inden fazlasını kaybediyor. Analistin varsayımı, SOL fiyatının %80’lik düşüşe yol açacak benzer bir düşüş trendine gireceği. yönünde Uzmana göre bu senaryoda SOL fiyatı 2021’den beri piyasanın görmediği bir seviyeye çakılacak. Solana fiyatı bu dönemde uzun bir süre 0’lı fiyatlarda zaman geçirmişti.

Gerçekleşme olasılığı ne kadar?

İddia edilen %80’lik çöküş tahmini, yalnızca ilgili kriptoların geçmiş performansına dayanmaktadır. Yani öngörülebilir gelecekte hareketleri tahmin etmenin her zaman doğru bir yolu değildir. Böylesine önemli bir fiyat düşüşü, ancak bir bütün olarak kripto para piyasasının “yardımıyla” gerçekleşir.

Ethereum veya BTC’de en az %40 fiyat düşüşü olması durumunda Solana içinde derin bir düzeltme olası. Bu durumda 10 dolara yakın fiyatlar mümkün olacak. Gerçek değere gelince, Solana ağı, binlerce merkezi olmayan projeyi tutma ve düzgün çalışma yeteneğini kanıtladı. Ancak bu başarı tam olarak istenilen seviyede değil. Kriptokoin.com olarak son 4 ay boyunca Solana ağından 3 farklı kesintisini bildirdik. En yakın kesintilerden biri Haziran ayının başlarındaki 4 saatlik kesintiydi.

Solana, tüm potansiyellerine rağmen kesintilerden kurtulamadı

Solana ağındaki validatörler 3 Haziran’da en az dört buçuk saat boyunca yeni blokları işleyemediler. Bu, validatörlerin konsensus kuramaması ve bu nedenle Blockchain’i durdurması ve yeni işlemleri kaydedememesi nedeniyle meydana geldi. Sonuç olarak, Solana’nın temel kullanım örneklerinden biri olan uygulamalar çevrimdışına alındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

BCG Raporu: Bitget, Türev İşlem Hacminde Global Olarak 3. Sırada! Genel kripto piyasası, oynaklık ve olumsuz rüzgarlarla karşı karşıya kalmaya devam ederken, birçok kripto borsası zor zamanlar geçirdi ve kullanıcıların çoğu da para çekme işleminin dondurulması gibi sorunlarla karşı karşıya kaldı. Sağlam bir temelden ve güçlü ekibinden...
Kriptokoin.com 22 Ağustos 2022