Bu Altcoin’den Milyarlık Piyasaya Boşaltıldı! Fiyat Ne Olur?

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
447 görüntülenme
Bu Altcoin'den Milyarlık Piyasaya Boşaltıldı! Fiyat Ne Olur?

dYdX Vakfı, 1 milyar DYDX tokeni yayınladı. DYDX tokenlerinin ilk tahsisi, geçmiş yatırımcılar, kurucular, çalışanlar, danışmanlar ve danışmanlar için ayrıldı. Peki, tokenlerin kilidinin açılmasının altcoin fiyatı üzerindeki potansiyel etkisi nasıl olur?

Protokolü yönetecek 1 milyar DYDX tokeni

İsviçreli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan dYdX Foundation, yakın zamanda Blockchain’deki Katman-2 protokolü için yeni yönetişim tokenleri yayınladı. Tokenin amacı, topluluğun protokolü yönetmesine izin vermek. Buna ek olarak, traderlar, likidite sağlayıcılar ve ortaklar arasındaki teşvikleri uyumlu hale getirmeyi amaçlıyor. DYDX tokeni ayrıca, Katman 2 protokolünün büyümesini ve merkezsizleştirilmesini sağlamak için tasarlanmış yönetişim, ödüller ve paylaştırma etrafında bir ekosistem oluşturuyor.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, 3 Ağustos 2021’den başlayarak toplam 1 milyar DYDX tokeni basıldı ve beş yıl içinde erişilebilir olacak şekilde programlandı. İlk tahsisatın bir kısmı, dYdX Trading Inc.’in eski yatırımcıları (%27,7), dYdX Trading Inc.’in kurucuları, çalışanları, danışmanları ve danışmanları ve dYdX Foundation (%15,3) ve dYdX Trading Inc ile dYdX Foundation’ın (%7,0) gelecekteki çalışanları ve danışmanları için ayrıldı.

Altcoin
Kaynak: dYdX Vakfı

Tokenler üzerindeki transfer kısıtlaması, dYdX Foundation ve dYdX Trading Inc. ile yapılan off-chain sözleşme anlaşmaları tarafından uygulanıyor. dYdX Foundation, kısıtlamayı ihlal eden herhangi bir transferin yapılıp yapılmadığını belirlemek için cüzdan adreslerini izliyor. Eğer öyleyse, Vakıf, uymayan yatırımcılara karşı yasal işlem başlatma isteğini ifade edebilir.

dYdX Trading Inc. ve dYdX Foundation’ın eski yatırımcıları, kurucuları, çalışanları, danışmanları, yakın zamanda değiştirilen yatırımcı varantlarında belirtilen transfer kısıtlama planına tabi. Kilitli tokenlerin yaklaşık %99,5’i yeni transfer kısıtlama planı kapsamında kilitli kalıyor. Yatırımcı garantilerinde yapılan son değişiklik, aşamalı kilit açma programını değiştirmedi. Tokenler, transfer kısıtlamasından aşağıdaki şekilde serbest bırakılacak:

  • 1 Aralık 2023’te %30 (yeni İlk Kilit Açma Tarihi)
  • 1 Ocak 2024’ten 1 Haziran 2024’e kadar aylık eşit taksitlerle %40
  • 1 Temmuz 2024’ten 1 Haziran 2025’e kadar aylık eşit taksitlerle %20
  • 1 Temmuz 2025’ten 1 Haziran 2026’ya kadar aylık eşit taksitlerle %10

Altcoin fiyatın potansiyel etkisi nasıl olacak?

Yeni basılan tokenlerin piyasa üzerindeki potansiyel etkisi ve bu kripto para biriminin fiyat hareketi değişebilir. Yönetim tokeninin genel arz ve talebi, token ihracının amacı, piyasa duyarlılığı ve düzenleyici ortam gibi çeşitli faktörlere bağlı olabilir.

Bazı durumlarda, yeni basılan tokenlerin büyük bir akışı arzın artmasına ve talebin azalmasına neden olması mümkün. Bu tür dinamikler potansiyel olarak altcoin fiyatında bir düşüşe yol açar. Öte yandan, yeni basılan tokenler, belirli davranışları teşvik etmek veya altta yatan platform için büyümeyi sağlamak için kullanılırsa, tokene olan talebin artmasına da neden olabilir. Bunun da potansiyel olarak fiyat artışına neden olması muhtemel.

Son olarak, yeni basılan tokenlerin bir altcoin fiyat hareketi üzerindeki etkisinin karmaşık ve piyasa güçlerine tabi olduğunu belirtmek gerekiyor. Yönetim tokeni, topluluğun dYdX Layer-2 protokolünü yönetmesi için benzersiz ve yenilikçi bir yol. Bu nedenle, önümüzdeki yıllarda token dağıtımının ve kilit açma dönemlerinin nasıl ilerlediğini görmek ilginç olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Balinalar Bu Altcoin'i Satıyor! Bundan ise Alıyor!
Balinalar Bu Altcoin’i Satıyor! Bundan ise Alıyor! Kripto balinaları, yüklü miktarda Ripple (XRP) tokenini borsalara taşırken radara yakalandı. Balina trasferlerinin ortasında altcoin fiyatı haftalık bazda irtifa kaybetti. Bu arada analitik platformu Santiment verileri, Curve Finance ağında artan balina aktivitesini tespit etti. Balinalar satıyor: Bekle...
Vural Erkan 2 ay önce