Milyonerler Dogecoin Değil: Bu 2 Altcoin’den Alıyor!

5.685 görüntülenme
Milyonerler Dogecoin Değil: Bu 2 Altcoin'den Alıyor!

Kripto dünyasında, büyük piyasa hareketlerinin bir adım önünde olmanın bir yolu, en büyük piyasa katılımcılarının faaliyetlerini takip etmektir. Bu büyük piyasa katılımcıları “balinalar” olarak bilinirler ve piyasayı hem yukarı hem aşağı hareket ettirebilirler.  Yakın tarihli bir on-chain analize göre, kripto balinaları beklendiği gibi Dogecoin (DOGE)’de değil, Uniswap (UNI) ve Shiba Inu (SHIB)’da büyük pozisyonlara sahip.

Balinaların odağında Uniswap var

Son piyasa erimesinin ardından, merkezi kripto para birimi borsalarının merkezi olmayan kripto para birimi borsalarına göre göreceli değerleri hakkında önemli tartışmalar oldu. Merkezi borsalar arasında şu anda iflas etmiş durumdaki FTX’in dışında en popüler olarak, Coinbase ve Binance bulunmakta. Merkezi olmayan borsalar arasında ise genellikle en büyük, en güvenli ve en likit olarak kabul edilen Uniswap’tir. Son 30 günlük bir dönemde Uniswap, merkezi olmayan borsalardaki tüm işlemlerin yaklaşık üçte ikisini oluşturuyordu.

Uniswap nedir

Yani momentum, çekme işlemlerini durdurma veya ağ kesintisi riskinin az olduğu merkeziyetsiz borsalar lehine değişiyor. Sağladıkları likidite nedeniyle farklı pozisyonlar almak daha kolay, daha ucuz ve daha hızlıdır. Her şey tamamen merkeziyetsiz olduğu için, başkasının paranızla işlem yapması konusunda endişelenmenize gerek yok. Merkeziyetsiz borsaların ne kadar popüler hale geldiğinin kanıtı olarak Uniswap, Ethereum işlemleri açısından Coinbase’i geçti. Binance’in ardından dünyadaki en popüler ikinci kripto borsası oldu.

Dogecoin (DOGE)’in atası Shiba Inu da balinalar arasında popüler

Shiba Inu’nun yaratıcıları, coin’in genel değerini artırmak için somut adımlar atıyorlar. Elbette en dramatik adım, Shiba Inu’nun yakım oranını önemli ölçüde artırmak olmuştur. Coin toplam 1 katrilyon coin’lik dolaşım arzıyla piyasaya girdi. Bu nedenle Shiba Inu’nun 1 dolarlık fiyat noktasına ulaşmak için yakıma devam etmesi kesinlikle zorunludur. Shiba Inu’nun muazzam bir arz fazlası var.

Dogecoin (DOGE)'i Unutun Koşu Bekleniyor

Shiba Inu ayrıca coinin faydasını artırmak için adımlar atıyor. Örneğin Shiba Inu, yeni bir metaverse dünyası geliştiriyor. Ayrıca, Shiba Inu’nun meşru ödeme seçeneği olarak kabul edilmesi için perakendeciler ve satıcılarla ortaklıklar kuruyor. Örneğin, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, geçtiğimiz günlerde American Airlines biletlerinin SHIB ile alınabileceği duyuruldu.

Kripto balinalarını takip etmeli misiniz?

Genel bir kural olarak, kripto balinaları piyasaları hareket ettirir. Bu gerçekten, yatırımcıların Warren Buffett veya büyük bir hedge fonunun ne yaptığına bağlı olarak belirli bir hisse senedi ile ne yapacakları konusunda önemli kararlar aldıkları borsadaki ile aynı dinamiktir. ABD’li danışmanlık devi The Motley Fool’dan Dominic Basulto’ya göre bu nedenle, bu balinaların ne yaptığını kontrol etmeyi düzenli bir alışkanlık haline getirerek, yaklaşan piyasa hareketlerini tahmin etmek ve genel piyasa duyarlılığı hakkında daha iyi bir fikir edinmek mümkün olabilir.

Basulto, “şu anda Shiba Inu’yu öneremediğini” söylüyor. Coin’i hala 1 dolara ulaşma şansı çok az olan yüksek riskli meme coin olarak görüyor. “Ancak Uniswap’i uzun vadeli bir alım olarak önerebilirim,” diyor. En son kripto balina istatistiklerine bakmadan önce bile, Uniswap hakkında iyimser olduğunu aktarıyor. “Uniswap’in dünyadaki en iyi 100 Ethereum balinası arasında en çok tutulan kripto olması gerçeği var. Bu da bunun uzun vadeli sağlam bir satın alım olduğu konusunda inanç veriyor,” ifadelerini kullanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Themotleyfool

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bugün Bu 23 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!
Bugün Bu 23 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar! Bugün, birçok kripto para birimi için önemli gelişmeler yaşanacak. Borsa listelemeleri, yeni ürün lansmanları ve ağ güncellemeleri; kripto para yatırımcıların dikkatini çekiyor. Biz de bu doğrultuda, çeşitli altcoin projelerinde yaşanacak veya yaşanmış gelişmeleri ele alacağız. İşte detaylar…...
Aslı Dinçer 2 ay önce