Türkiye’de “Detayları Şaşırtan” Milyonluk Kripto Para Vurgunu!

crypto scams
crypto scams
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de yeni bir kripto para vurgunu patlak verdi. Antalya’da kripto paradan aylık yüzde 20 kar vaadiyle yaklaşık 1 milyon TL toplayan kişi ortadan kayboldu. Parasını dolandırıcılara kaptıran mağdurlardan biri ise eşinden boşandı. Olayın detaylarını Kriptokoin.com olarak, sizler için derledik…

“O.G.A., kripto para piyasasından aylık yüzde 20 kar vaadiyle insanları dolandırdı!”

Antalya‘nın Kepez ilçesinde yaşayan O.G.A. iddialara göre, abisinin arkadaşlarından kripto para piyasasından aylık yüzde 20 kar vaadiyle yaklaşık 1 milyon TL para topladı. O.G.A., bu kişilere ilk ay yüzde 20 kar verdi, ancak bir daha ortada görünmedi. Şahsın kendisine ait iki telefon hattının gelen aramalara kapalı olduğu belirtiliyor. Ayrıca O.G.A.’nun Whatsapp konuşmalarında mağdurları ağına çekmek için ilettiği sözler ise dikkat çekiyor:

Abi ben sana bir şey diyeyim mi? Biz senle grafik konuşuyoruz. Şu an anlatmama dahi gerek yok tam zamanı. Biz kaç gündür sana diyoruz. Aha geldi. Burada yakalanan yakalandı. Arabanı da bekletme derim.

Dolandırıldıklarını anlayan mağdurlar, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına giderek şikayetçi oldu. Yapılan incelemeler sonrasında O.G.A. hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Bu 9 Altcoin’e Dikkat: İşte Haftaya Olacaklar!

Hacı Osman K: Para kazanmak için Bitcoin alıp satmak istedik! Ama…

Mağdurlar olayın ardından haklarını ve O.G.A.’ya kaptırdıkları parayı geri alma peşinde. Mağdurlardan Hacı Osman K., olay nedeniyle eşinden boşandığını belirterek konuya yönelik şu açıklamada bulundu:

Para kazanmak için Bitcoin alıp satmak istedik. Emekli bir polis arkadaşım bu işi kardeşinin iyi yaptığını belirterek bizi kardeşi ile tanıştırdı. Kardeşinin altcoin’lerde iyi olduğunu belirtti. Ben parça parça ayda yüzde 20 kar vaadi ile para verdim. Bana ilk verdiğim paralarda yüzde 20 para ödedi. Ondan sonra ben kredi çektim, arabalarım vardı, onları sattım verdim. Emniyete giderek suç duyurusunda bulundum. Birkaç arkadaş da dilekçe verdi. 55 gün olmasına rağmen yakalanamadı. Emniyet güçlerimizden bir an önce yakalamasını ve mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Bu olaydan sonra eşimin ve çocuklarımın psikolojileri bozuldu. 28 yıllık eşim ayrılma kararı aldı. Mahkemede boşandık. Bu işin sonucunda yuvam da dağıldı. Parça parça 360 bin TL tutarında para verdim. Bankadan kredi çektim. Gözümüze bir perde indi, ne dediyse yaptık. Bizi mağdur eden kişiyi ihbar eden kim olursa olsun paramızı aldığımızda kendisine 10 bin TL ödül vereceğiz.

Mağdurlardan Ali C. ise, konuya yönelik şu açıklamada bulundu:

Bizim bildiğimiz 5 kişiden 1 milyon TL topluyor. Ben 115 bin TL verdim. Mağdur olan başka arkadaşlarım da var. Bu kişinin rahat şekilde gezmesi ve dolaşmasını anlamıyorum. Bir an önce yakalanarak gerekli cezalarını çeksin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Türkiye’de “Detayları Şaşırtan” Milyonluk Kripto Para Vurgunu!