Reklamı kapat

MoonZebra İlk İki Yönlü Bitcoin ATM’lerini Malta’da Kuracak

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 15 Temmuz 2018
0 görüntülenme

14 Temmuz’da, MoonZebra adında bir şirket kripto para ile ilgili gelişmeler için aktif bir alan olan Malta’da iki yönlü Bitcoin ATM’si başlattığını bildirdi.

MoonZebra, kullanıcıların nakit ile Bitcoin [BTC] ve Litecoin [LTC] gibi kripto para birimlerini anında satın almasını ve satmasını sağlayan bir ATM şirketi.

2017 yılında, Malta’da ilk Bitcoin ATM’si kayboldu ve bu da 3,000 doların üzerinde bir zarara neden oldu. Bu yüzden MoonZebra, bu ATM’lerin kurulumu üzerine çalışan dört kripto uzmanıyla ATM’nin bakımıyla ilgilenmeye başlayacak.

Kripto-ATM nasıl çalışır?

Kripto-ATM, nakit ATM’ye benzer şekilde çalışır. Nakit paranızı yatırdıktan sonra ortak anahtar girilir ve iki yönlü kripto ATM, kripto para birimini anında nakite çevirir.

Malta bu teknolojik ilerlemede yalnız yürümüyor. İnsanlar ABD ve Avrupa’da çeşitli yerlerde Bitcoin ATM’lerini farkediyor.

Şehirdeki yeni açılan bir Bitcoin ATM’si şunları söyledi:

“Bitcoin’inizi nakite ya da paranızı Bitcoin’e dönüştürmenin en hızlı ve en güvenli yolu.”

Dünya çapında Bitcoin ATM’lerini barındıran bir web sitesi olan Coin ATM Radar’a göre, Michigan’da, Bitcoin ATM sayısı yaklaşık bir düzineden fazlayken, tüm ülkede 2,000’in üzerindeydi.

ABD’deki Bitcoin ATM’leri, Union Gap, Washington gibi topluluklara yavaş yavaş giriyor. Bunlardan bazıları Indianapolis, Indiana; Charlotte, Kuzey Carolina; Fresno, Kaliforniya; Chicago; Washington DC.; Louisville, New York ve Kentucky.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Tron (TRX) Nedir? Tron her zaman diğer koinlerden farklı oldu. Tron hayranları bu koini “yeni bitcoin” olarak tanımlarken, düşmanları Tron’u ‘şişirilmiş bir balon’ olarak nitelendirdi. Seveninin canından çok sevdiği sevmeyeninin düşmanından çok nefret ettiği bu koini yazımızda tamamen tarafsız bir...
Mert Kaya 15 Temmuz 2018