Reklamı kapat

Morgan Stanley Uyardı: Bitcoin’in Sıradaki 2 Seviyesi Bunlar!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
268 görüntülenme
Morgan Stanley Uyardı: Bitcoin'in Sıradaki 2 Seviyesi Bunlar!

Morgan Stanley’e göre Bitcoin (BTC) piyasası kısa bir süre önce uzun bir uykudan uyandı ve ayıları sürücü koltuğuna oturttu. Finans kurumunun analistlerine göre mevcut grafik modelleri, Bitcoin’in 14.000 dolar veya altına kayma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor. İşte detaylar…

Morgan Stanley, Bitcoin için 12.500 ve 13.500 dolara işaret etti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi en iyi kripto para birimi geçen hafta yüzde 22 değer kaybetti. FTX’in çöküşü yatırımcı güvenini zedelediğinden iki yılın en düşük seviyesi olan 15.600 dolara ulaştı. Düşüş, 18.000 doların üzerinde aylarca süren yatay veya yatay ticarette aşağı yönlü bir kırılmaya işaret etti. Böylece kayda değer bir satış için kapıları açtı. Morgan Stanley’deki stratejistler, “Teknik açıdan bakıldığında, Bitcoin şimdi son haftalarda bir destek alanı olan 18.000 doların altına düştü,” ifadelerini kullandı. Analistlere göre iizlenmesi gereken ilk seviye, 2019’un en yüksek seviyesi olan 12.500 dolar. İkincisi ise 2020’nin üçüncü çeyreğinin en yüksek seviyesi 13.500 dolar.  

Popüler Bitcoin Borsası, Bu 3 Altcoin İşlemlerini Durdurdu!

Aralık kırılmaları genellikle kayda değer bir düşüş veya ralli getirir. Teknik analiz teorisine göre, bir varlık konsolidasyon sırasında potansiyel enerji oluşturur. Bu enerji, aralığın sonunda kırıldığı yönde serbest kalır. Konsolidasyon ne kadar uzun olursa, enerji deposu ve kırılma/arıza sonrası hareket o kadar büyük olur. Bu nedenle deneyimli traderlar, aralık bozulmasına veya kırılmaya karşı işlem yapmaktan kaçınırlar.

FTX katalizörü, son yılların en kötüsü

Delphi Digital’deki analistler, abonelerine gönderilen bir notta, “Öncelikle, konsolidasyon aralığını zamanla kıvrılan ve potansiyel enerjiyle dolu bir yay gibi düşünün. Desteğin her başarılı sekmesi ve direncin reddedilmesi daha fazla potansiyel enerji ekler,” dedi. “Fiyatlar sonunda aralıktan çıktığında, dürtü hareketi son derece güçlü olur. Tıpkı sarmal bir yayın ilk gevşemesi gibi,” diye ekledi.

8 Uzman Tarih de Verdi: Bitcoin'i Bu Seviyeler Bekliyor!

Uzmanlara göre teknik modeller başarısız olma riski taşır ve çoğu zaman başarısız olur. Bununla birlikte, olumsuz makroekonomik koşullar ve FTX’in çöküşünün yatırımcı risk iştahını baskı altında tutması muhtemel olduğundan, Bitcoin’in son aralık dökümü muhtemelen daha fazla acı getirecektir. Delphi’nin ekibi, 14.000 ila 16.000 dolar arasında destek olduğunu belirterek aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bu çöküşe, bugüne kadarki en kötü kripto katalizörlerinden biri eşlik etti ve yatırımcı hissiyatı ve varlık fiyatları üzerinde ağırlık yarattı. FTX-Alameda patlamasındaki yerel kripto katalizörünü, maddi olarak değişmeyen sürekli kasvetli bir makroekonomik zeminle birleştirdik.

Daha düşük seviyeleri görecek miyiz?

Momentum Structural Analysis’in kurucusu Michael Oliver da yorumlarını paylaştı. Bitcoin’in düşük seviyelerden akıp gitmesinin dip sürecini başlatmış olabileceğini belirtti. Ancak piyasanın yakın zamanda bir dip bulamayabileceğini söyledi. Oliver, haftalık notunda, “[18.000 doların üzerinde] varsayılan temel eylem, bir dip için bir haberci olabilir. Ancak herhangi bir dip sürecinde muhtemelen bir sonraki aralık diplerinden bir fışkırma olacaktır,” dedi.

Oliver, “Çeşitli ölçütlere dayanarak, daha düşük seviyelerin görüleceğinden şüpheleniyoruz. Büyük ihtimalle bu piyasa biz Aralık ayına gelene kadar etkili bir dip seviyesi bulamayabilir. Ancak şimdilik, bırakın dalgalansın,” diye ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Hafta İzlenecek 8 Altcoin: Güçlü Hareketler Bekleniyor!
Bu Hafta İzlenecek 8 Altcoin: Güçlü Hareketler Bekleniyor! Geçen hafta, merkezi kripto borsası FTX’in çöküşü piyasada şok dalgaları yaşattı. Bu nedenle kripto para piyasası pek iyi anlar geçirmedi. Tam birçok altcoin, düşüş eğiliminden çıkacakmış gibi göründüğünde, önceki destek seviyelerinden önemli ölçüde geriledi. Bununla birlikte, umut...
Aslı Dinçer 2 hafta önce