‘Big Short’ Moses ve Burry’den Korkutan Kripto Para Tahminleri!

Emre Borsan
Emre Borsan 1 Aralık 2022
438 görüntülenme
‘Big Short’ Moses ve Burry'den Korkutan Kripto Para Tahminleri!

‘Big Short’ ile ünlenen iki yatırımcı, kripto para birimleri hakkında değerlendirmeler yaptı. Michael Burry ve Danny Moses, ABD’nin bir resesyona girme ihtimalinin son derece yüksek olduğunu söyledi. Bunun ardından yatırımcılar, kripto paraların çöküşünün henüz sona ermediğini ekledi.

‘Big Short’ Moses ve Bury, yatırımcıları uyardı

‘The Big Short’ ünlüleri Michael Burry ve Danny Moses, ABD ekonomisinin bir durgunluğa gireceği konusunda yatırımcıları uyardı. Burry, Twitter’da paylaştığı ve daha sonra sildiği bir tweet’te, “Bizi bu gerçek durgunluktan hangi strateji çıkaracak?” diye sordu. Burry’e göre, ABD ekonomisinin bir resesyon yaşaması kaçınılmaz bir gerçek. Ayrıca, beklentilerden daha iyi gelen GSYIH verileri de bunu değiştirmedi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, ABD ekonomisi üst üste iki çeyrek daralmasının ardından üçüncü çeyrekte büyüdü.

ABD ekonomisi ve kripto para birimleri konusunda Danny Moses, Burry’e katılıyor. Moses, Burry gibi resesyonun artık bir ihtimal olmaktan çıktığını söylüyor. Ayrıca bunun Tesla hisseleri dahil olmak üzere birçok şeyi etkileyeceğinin altını çiziyor. Aynı zamanda Burry ile benzer şekilde, S&P 500 ve zayıf tüketici talebi nedeniyle, kazançların düşeceğini ifade etti. Ona göre, ekonomik resesyon en çok büyük şirketleri vuracak ve en büyük yarayı Tesla alacak. Tesla’da short pozisyonları bulunan Moses şunları söyledi:

“Benim için Tesla, aşırı değerlemesi ile sermaye piyasaları açısından yanlış olan her şeyi temsil ediyor. Ayrıca, bir kripto para birimi olan ‘Dogecoin’ bağlantılı yatırımlarıyla da sorunlu görünüyor.”

Kripto para tahminleri: “Büyük çöküş devam edecek”

Danny Moses’a göre, FTX çöküşünün etkileri piyasada yayılmaya devam edecek. Sam Bankman-Fried’ın kripto borsası FTX ve Alameda Research Kasım ayı başında iflas başvurusu yaptı. Bilmeyenler için FTX’in kripto piyasasındaki birçok proje ile bağları bulunuyordu. Bu nedenle Moses, krizin daha fazla kripto para projesini etkilemesini ve hatta iflasa sürüklemesini bekliyor. Ünlü yatırımcı, krizin çözülmeye devam edeceğini ancak birçok sektörü kötü etkileyeceğini ifade etti. FTX’in ProPublica gibi medya kuruluşlarıyla bile bağlantısı var.

kripto para tahminleri

Bununla birlikte Michael Burry de çöküşün devam etmesini bekliyor. Ona göre, FTX’in iflasıyla gelen çöküş zinciri piyasayı sarsmayı sürdürecek. Ancak bu durum, değerli metal olarak da bilinen altın için fayda sağlayacak. Burry, kripto para çöküşünün altın fiyatında bir yükselişi tetikleyeceğini öngörüyor. Bu arada Burry, kripto dünyasında uzun süredir düşüş bekleyen ünlüler arasında yer alıyor. Bilinenlere göre yatırımcı, kripto alanında büyük bir short pozisyona sahip. Bu konuda konuşan Burry, “ne kadar short olduğum hakkında hiçbir fikriniz yok” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Bu Altcoinler İçin Listeleme Duyurusu Yaptı
Binance Bu Altcoinler İçin Duyuru Yaptı: Listeleme de Var! Binance, biri listeleme olan çeşitli altcoinler için duyuru yaptı. Lider borsa, Launchpad programının 29. projesi olarak yeni bir altcoin’i listeliyor. Binance, bu altcoinler için yeni haberleri duyurdu İşlem hacmine göre dünyanın en büyük borsası, kendi ağının tokeni...
Buğra Çağlar 1 Aralık 2022