Reklamı kapat

Mt Gox CEO’su: Batan Bitcoin Borsasının Milyarlarını İstemiyorum

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 5 Nisan 2018
0 görüntülenme

Bir zamanların en büyük bitcoin borsası Mt Gox genel müdürü bir kez daha 2014’teki batışlarından dolayı özür diledi.

Çarşamba günü bri Reddit gönderisinde Mark Karpeles, yıllardır paralarını geri almaya çalışan kullanıcılara bir mektup yayınladı. Mektupta, Japon mahkemelerinin durumu karşılama biçimlerinden kendisinin kişisel bir fayda sağlayacağına dair olan iddialara karşı çıktı.

Karpeles’e göre borsanın 160,000 bitcoin ve bitcoin cash alması bekleniyor, bu da yaklaşık 1 milyar dolar değerinde.

Karpeles:

“Bunu istemiyorum. Milyarlarca dolar istemiyorum. İlk günden beri bu iflastan hiçbir para beklemedim. Şimdi böyle bir ihtimalin ortaya çıkmış olması konuyu saptırmaktan başka birşey değil ve ben tüm gücümle bunu engellemeye çalışacağım.”

Karpeles özellikle, alacaklılar için geri ödeme yapılması gerektiğini savunan bir borsa olan “sivil rehabilitasyon” planını destekleme niyetine dikkat çekti.

“İşlerin bu boyuta ulaşmasını hiç beklememiştim ve meydana gelen herşeyden ve etkilenen herkesten çok özür diliyorum,” diye bitirdi.

Gönderide Karpeles’in yeni planlarına dair detaylara yer verilmedi.

Mart başında, banka iflasından sorumlu kayyum Nobuaki Kobayashi tarafından 400 milyon dolar satıldığı ortaya çıkmıştı.

Satış en başından beri tartışmalıydı, piyasadaki bazıları Aralık 2017’den beri süregelen düşüşleri buna bağlamıştı.

Coindesk-Pete Rizzo

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Hacklenen Coincheck Borsası Monex’e Devrediliyor 2018’in başlarında büyük bir soygunun kurbanı olan Japon kriptopara borsası Coincheck, bir haber ajansının raporuna göre online komisyonculuk firması Monex Group’tan gelen devralma teklifini kabul edecek. Perşembe günkü kaynaklara alıntı yapan Nikkei Asian Review’ göre, anlaşma tamamlandığında,...
Egehan Karışman 5 Nisan 2018