Sıradaki Boğa Koşusunun Mücevherleri Bu 3 Altcoin!

Sıradaki Boğa Koşusunun Mücevherleri Bu 3 Altcoin!
Sıradaki Boğa Koşusunun Mücevherleri Bu 3 Altcoin!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ayı piyasaları her zaman ezicidir Ancak insanlar paralarını ayı piyasalarında kazanır ve sadece boğa piyasalarında ne kadar olduğunu anlarlar. Bu ayı piyasası uzun sürse de boğa geri dönecek. Ama bir sonraki büyük koşu geldiğinde en iyi şekilde yararlanmak için pozisyonunuzu aldınız mı? Kripto uzmanı Stu L, kriptodaki en büyük 4 anlatıyı kapsayan 3 altcoin projesini değerlendiriyor.

İlk altcoin: GMX

GMX, şu anda kriptoda devam eden 2 büyük anlatının bir kesiti: Perp DEX’ler ve Arbitrum. Ancak Perp DEX nedir? Kalıcı vadeli işlem sözleşmeleri alıp satabileceğiniz bir DEX. Bu sözleşmeler, balinalar ve kurumsal yatırımcılar için büyük bir koruma görevi görüyor. Bu nedenle, kripto eski finansa kıyasla büyüyecekse önemliler.

3AC, Voyager ve FTX ihraçlarından önce, çoğu vadeli işlemleri merkezi borsalarda işlem görüyordu. Birçoğu hala yapıyor. Ancak birçoğu kendi kendine velayet konusunda daha akıllı hale geldi. Ancak yine de vadeli işlemlerde veya kalıcı sözleşmelerde ticaret yapmak veya korunmak istiyor. Bunun için Perp DEX’ler var. Ve en büyük ve en hızlı büyüyenlerden biri de GMX. En büyük DEX’ler arasında GMX, ücretlerden elde edilen gelirlerde son 6 ayda 2. sırada yer alıyor. Sadece dydx’te daha fazlası var. Ancak bu, GMX’i sevmemin yalnızca 1 nedeni. Bir sonraki boğa koşusunda iyi iş çıkaracağını düşünüyorum.

İkinci sırada Frax (FXS) var

Frax, boğa geri döndüğünde sevdiğim başka bir altcoin. Stablecoinleri olduğu için, Frax Shares coin FXS’i kastediyorum. FRAX steblecoin değil. Frax, başlangıçta ‘hibrit’ stablecoin projesi nedeniyle ilgimizi çekti. Orada yaptıklarını hala seviyorum ama tamamen kripto teminat vermeye karar verdiler. Artık onu algoritmik bir stablecoin yapmaya çalışmıyorlar. Frax bunun çok riskli olduğunu düşünüyor ve DAI tarzı kripto teminatlı rotaya gidecekler.

Ve muhtemelen onlar için iyi bir hamle çünkü son zamanlarda çok az kişinin fark ettiği büyük bir hamle yaptılar. Aslında, onları burada en son 6 veya 8 ay önce öne çıkardığımızda, bu program yoktu. Ne hakkında konuşuyorum? Frax, Liquid Staking ve Ethereum. Ayı, Kasım ayında güçlü bir şekilde devam ediyor gibi göründüğünde, Frax likit staking’i başlattı. Cesur bir hareketti.

Ve altcoin karşılığını verdi. 4 ayda, staking programlarında kilitli 113.000 ETH var. Bu, onları Lido’nun tartışmasız lider olduğu sağlam bir 4. sıraya yerleştiriyor. Kriptoda anlatılar önemlidir. En sıcak şeyi yaptırabilirsiniz ama kimsenin umurunda olmayan bir sektördeyse insanlar bunu fark etmez ve siz de para kazanamazsınız. Bazen daha sonra fark ederler ve gerçekten para kazanırsınız. Ve bazen asla fark etmezler ve yatırımınız orada öylece durur.

Liquid staking, şu anda kriptoda büyük bir anlatı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Şanghay yükseltmesi Ethereum’a geliyor. Bu, likit staking protokollerinin, boğa piyasası yeniden başlasa da başlamasa da fayda sağlayacak bir konumda olduğu anlamına geliyor. Aslında, boğa piyasasının yapacağı tek şey, frxETH gibi stake edilen tokenlere daha fazla borç verme, stake etme ve yatırım yapma seçeneği sunmak.

Son altcoin: Mina Protocol

Sevdiğim bir başka büyük anlatı da zk-proof’lar. Son zamanlarda gizlilik ve rollups yoluyla ölçeklendirmeye olan sevgileri, Ethereum için Katman 2 çözümlerine odaklanıyor. Yine de çoğu insanın görmezden geldiği hafif, hızlı, güvenli, zk tabanlı bir Katman 1 Blockchain var: Mina Protocol. Mahremiyet şimdi yeniden başladığı gibi daha önemli hale geldikçe, Mina’nın önemi de artıyor. Yalnızca zk ile ilgili olmayan pek çok şeyle ilgilenen Polygon dışında, Mina açık ara en büyük yalnızca zk tabanlı altcoin projesi.

540 milyon dolarlık piyasa değeriyle MINA, şu anda kriptoda 67. sırada yer alıyor. Ve herkes, aynı teknolojiyi kullanan ve diğer 10 L2 çözümüyle rekabet eden yeni ve sıcak Ethereum L2 çözümü için bunu görmezden geliyor. Hiçbir anlam ifade etmiyor. Zk, düşündüğümüz gibi çok büyürse, portföyünüzde lider Layer 1 projesini isteyeceksiniz.

Önemli bir not, Cardano’nun kullandığı benzer bir Proof of Stake mutabakatını kullanıyorlar. Ouroboros adı verilen bu sistem, Cardano gibi yeni tokneleri piyasaya sürmek için staking’i kullanıyor. Dolayısıyla, Mina’yı satın alırsanız, bu ödülleri kazanmak ve piyasaya yeni tokenler çıktığında sahiplik yüzdenizi aynı tutmak için kesinlikle stake etmek istersiniz.

Makaledeki görüşler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı tavsiye ederiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sıradaki Boğa Koşusunun Mücevherleri Bu 3 Altcoin!