Şubat’ta ‘Muhteşem Artacak’ Denilen 8 Altcoin Bunlar!

11.180 görüntülenme
Şubat'ta 'Muhteşem Artacak' Denilen 8 Altcoin Bunlar!

2023’ün Şubat ayına girmemize yalnızca bir gün kaldı. Bu nedenle analistler, Şubat ayında takip edilecek kripto para birimlerinin listesini çıkarmaya devam ediyor. Bu yazımızda, iki analistin dikkat çektiği sekiz altcoin projesinden bahsedeceğiz. Analistler, bu altcoin’ler için yükseliş beklentilerini açıklamaktan çekinmiyor. İşte detaylar…

İşte Şubat ayı boyunca dikkat edilmesi gereken 8 altcoin

Cardano (ADA)

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Cardano, sayısız özellik sunan bir akıllı sözleşme platformudur. Ouroboros adlı bir proof-of-stake (PoS) konsensüsü kullanır. Bu hafta, aşırı teminatlandırılmış Djed stablecoin nihayet piyasaya sürülecek. Djed’in 1.1.1 sürümü, Vasil hard forku ile uyumluluğu sağlayacak. Ancak, yalnızca sınırlı miktarda likiditeye sahip bir beta sürümü olacaktır. Sürüm 1.3, likiditeyi önemli ölçüde artıran ve staking’i de destekleyen sürüm olacaktır.

Cardano fiyatı yılın başından bu yana yüzde 66 arttı. Analist Valdrin Tahiri’ye göre 9 Ocak’ta uzun vadeli alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Fiyat şu anda 0,42 dolarlık direnç alanına çok yakın. Patlak vermesi veya reddedilmesi, trendin yönünü belirleyebilir. Bir kırılma, Cardano fiyat artış hareketini 0,52 dolara doğru hızlandırabilirken, bir ret, 0,33 dolarlık destek alanının yeniden test edilmesine yol açabilir.

Filecoin (FIL)

Filecoin, merkezi olmayan bir veri depolama ağıdır. Kullanıcıların depolama alanlarını açık bir pazarda satmalarına olanak tanır. Yerel token FIL, verileri depolamak ve dağıtmak için kullanılır. Filecoin Sanal Makinesi (FVM) Şubat ayında piyasaya sürülecek. Kesinti riskini azaltmak için aşamalı olarak tanıtılacak. FVM, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu olacak ve dolayısıyla akıllı sözleşmelerini destekleyecektir.

Tahiri’ye göre Cardano fiyatı gibi, FIL fiyatı da 8 Ocak’ta alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Ardından, 5 dolarlık direnç alanını geri aldı ve 25 Ocak’ta destek olarak onayladı. Altcoin 5 dolarlık direncin altında kapanmadığı sürece trend yükselişini sürdürüyor. Bu durumda, bir sonraki direnç 6,50 dolarda olacaktır. Öte yandan, analiste göre 5 doların altında bir kapanış, yükselen destek hattının 4,50 dolardan düşmesine neden olabilir.

Internet Computer (ICP)

Internet Computer, akıllı sözleşme geliştirmeyi destekleyen bir blockchain ağıdır. Kullanıcılar ve internet uygulamaları arasındaki etkileşimleri yeniden keşfetmeye çalışır. 6 Şubat’ta Internet Computer, Blockchain’de gelişen en ilginç DeFi projeleriyle bir buluşma düzenledi. Analiste göre ICP fiyatı 28 Aralık’ta alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Şu ana kadar 6.28 dolara ulaştı. Bununla birlikte, fiyat hala 0,5 Fib geri çekilme direnci seviyesinin 6,58 doların altında. Eğer patlarsa, altcoin bir sonraki dirence 7,15 dolardan yükselebilir. Öte yandan, bir ret, 5 dolarlık destek alanının yeniden test edilmesine yol açabilir.

Flux (FLUX)

Flux, çok sayıda merkezi olmayan uygulamayı (dApps) barındıran merkezi olmayan bir Web3 altyapısıdır. Yerel tokenı, kaynak satın almak ve madencileri/node operatörlerini ödüllendirmek için kullanılan FLUX’tır. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi FLUX blok ödülleri, 4 Şubat’ta 1.310.700 blok yüksekliğinde blok başına 75’ten 37.5 FLUX’a yarıya indirilecek.

Analiste göre FLUX fiyatı 0,92 dolarlık direnç alanının üzerine çıktı ve 30 Ocak’ta bunu destek olarak onayladı. Artış devam ederse, bir sonraki direnç 1,43 dolar olacak. Öte yandan, 0,92 dolar bölgesinin altında bir kapanış, 0,69 dolara düşüşe yol açabilir.

Primal (PRIMAL)

PRIMAL, mevcut iki konsepti birleştirir: STEPN tarzı spor tokenları ve Chiliz tarzı taraftar tokenları. Hayranları ünlü sporcularla buluşturmayı amaçlıyor. PRIMAL ana ağı 2 Şubat’ta yayına girecek. PRIMAL fiyatı 20 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,014 dolara ulaştı. Daha sonra geri döndü ve beş gün sonra 0,009 dolarlık yatay alanı destek olarak onayladı. Analiste göre bu, uzun bir alt fitil yarattı. Yukarı hareket devam ederse, bir sonraki direnç 0,015 dolar olacaktır. Öte yandan, 0,009 doların altında bir kapanış, 0,007 dolara doğru düşüşe yol açabilir.

Aptos (APT)

Aptos (APT), yılın başından bu yana yüzde 250’den fazla büyüyen ve 2023’ün en iyi performans gösteren para birimlerinden biri. APT, son yedi günde yaklaşık yüzde 50 arttı.  Aptos’taki geliştirme hızı şu ana kadar son derece dikkat çekiciydi. Aptos, Avalanche ve Tezos’tan daha fazla, ancak Solana, Polkadot, Cardano ve Ethereum’dan daha az aktif geliştiriciye sahip. Analist Chritian Encila’ya göre bu, APT’nin son haftalarda istikrarlı yükselişini sürdürmesinin bir nedeni olabilir.

Fantom (FTM)

Fantom ağının ekosisteminde merkezi olmayan finansman için yeni bir fon görevi gören kasa mekanizması kısa süre önce devreye alındı. 20 Ocak’ta, Fantom tabanlı projelere alternatif finansman sağlamak için Ekosistem Kasası ağa eklendi. Bu arada, yalnızca bir hafta içinde token fiyatı yüzde 26,1 artarak 0,48 dolar yükseldi ve Mayıs 2022’den bu yana en yüksek seviye oldu. Encila’ya göre yeni mekanizma, Fantom’un ağ etkinliğini yeniden ateşledi.

Tahminleri Çıkan 3 Analist, İzledikleri 5 Altcoin Duyurdu!

Avalanche (AVAX)

Encila’ya göre AVAX için Şubat ayı fiyat tahmini olumlu. İlk ayarlamadan sonra, en az 23,17 dolarlık bir fiyat artışı bekleniyor. Buna karşılık, 10,64 doların altına bir düşüş, bu yükseliş senaryosunu yanlış hale getirir ve 9,50 dolara doğru bir düşüşü tetikler. Son haftalarda önemli kazanımlar elde ettikten sonra AVAX, önceki yedi ayda oluşan alçalan direnç çizgisinin yakınında çok sayıda reddedilmeyle karşılaştığında hızını kısıtladı ve bir nebze soğukkanlılık gösterdi. Buna rağmen, varlık toparlanıyor ve güç belirtileri gösteriyor.

Polygon (MATIC)

Kâr açısından, MATIC’in günlük on chain işlem hacmi arttı ve bu da olumluydu. Birkaç ek faktör de MATIC’in yararına hizmet etti. Son haftalarda, DeFiLlama’nın istatistikleri, Polygon’un toplam kilitli değerinin hızla arttığını gösterdi. Ek olarak, son zamanlarda MATIC’in günlük aktif adresler açısından Ethereum’dan daha iyi performans gösterdiği gösterildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto
  • Bitcoinist

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bugün Bu 49 Altcoin İçin Önemli: İşte Olacaklar Listesi!
Bugün Bu 49 Altcoin İçin Önemli: İşte Olacaklar Listesi! Bugün, Ocak ayının son günü olması nedeniyle, altcoin piyasası oldukça yoğun. İşte gün boyu yaşanacak 49 gelişme… Bugün, bu altcoin projeleri için önemli Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Aslı Dinçer 2 ay önce