Elon Musk Tek Tweetle Bu Yapay Zeka Coini Yerinden Oynattı!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
3.216 görüntülenme
Elon Musk Tek Tweetle Bu Yapay Zeka Coini Yerinden Oynattı!

Tesla CEO’su Elon Musk’ın kripto para piyasasındaki etki alanı Dogecoin gibi meme coin’lerden yapay zeka coini projelerine kaydı. Musk’ın yaptığı paylaşımlardaki son ipucu, bir yapay zeka coini’nin destekçilerini mutlu etti.

Tesla CEO’sunun yeni ilgi odağı yapay zeka alanı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere ünlü milyarder Elon Musk’ın, yakın zamanda AI (yapay zeka) araştırmacılarıyla görüşmeler yapmaya başladığına dair haberler yayıldı. Bu da Musk’ın da kurucularından olduğu OpenAI’nin ChatGPT’sine bir alternatif oluşturduğuna dair spekülasyonları beraberinde getirdi. Bu haberlerin ardından, kripto piyasası yine Tesla CEO’sunun son tweet’inden yapay zeka coinleri için ince ipuçları arıyor. Elon Musk’ın son tweet’i gerçekte belirli bir kripto pazarı hakkında ipucu vermekten uzak. Bununla birlikte, meme coin Dogecoin (DOGE) ile olan ilişkisi nasıl spekülasyonları körüklüyorsa, şimdi ilgi duyduğu yapay zeka coin projeleri de bundan faydalanıyor.

Bildiğiniz üzere, piyasadaki yapay zeka coini kategorisi, ChatGPT’nin anlık başarısından ve yapay zeka ile ilgili ürünler etrafındaki hype’dan sonra son zamanlarda popüler bir trend hale geldi. The Graph (GRT), SingularityNET (AGIX) ve Fetch.ai (FET) gibi yapay zeka ile ilgili kripto paralar, ChatGPT’nin başarısıyla son zamanlarda büyük değer kazandı. Bu nedenle, piyasa, AI tabanlı kullanım durumları üzerinde çalışan kripto para birimlerinin ileriye dönük olabileceğini hissetti.

Elon Musk tweet alttı, AGIX fiyatı yükseldi!

Tesla CEO’su Elon Musk, yakın tarihli bir açıklamada, eskiden kriptoda olduğunu ancak şimdi yapay zeka ile ilgilenmeye başladığını söyledi. Bu, yapay zeka coinlerinin onun ilgisini çekebileceğine dair spekülasyonlara yol açtı. Bunu takiben Musk’ın son tweet’i, ipucu tamamen net olmasa da kripto piyasasından daha fazla spekülasyona neden oldu. Musk, şimdi de popüler yapay zeka coini olan SingularityNET (AGIX)’e ilgi uyandıran “In The Singularity”den bahseden bir fotoğraf paylaştı.

SingularityNET projesi, Cardano ekosistemiyle de yakından ilişkili. Elon Musk’ın bu paylaşımı, kripto piyasası genel olarak kırmızı bölgedeyken, AGIX fiyatında saatlik yaklaşık %1’lik bir artışı tetikledi. Basın zamanında yapay zeka coini, günlük bazda %3,66 artışla 0,4728 dolardan işlem görüyordu.

Yapay zeka coini
AGIX günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Bu arada Silvergate çevresindeki kripto ekosisteminde devam eden FUD’a rağmen, aynı dönemde Bitcoin fiyatındaki %3’lük düşüşe kıyasla AGIX token fiyatı son bir haftada %11’in üzerinde artış kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

7 Bitcoin Ustası: Birkaç Ay İçinde Bu Seviyelerdeyiz!
7 Bitcoin Ustası: Birkaç Ay İçinde Bu Seviyelerdeyiz! Kripto dostu banka Silvergate’in çöküşünün ardından kripto alanı sert bir şekilde sarsıldı. Dört ay içinde ilk kez, Bitcoin yaklaşık 1.200 dolarlık en büyük tek günlük düşüşlerden birini yaşadı. Bununla birlikte, fiyat şu anda yeni kazanılan 22.300 dolar...
Vural Erkan 3 hafta önce