Elon Musk Duyuru Yaptı: Dogecoin Uçuyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 26 Kasım 2022
80 görüntülenme
Elon Musk Duyuru Yaptı: Dogecoin Uçuyor!

Artık Twitter’ın yöneticisi olan Elon Musk, yine bir açıklamasıyla Dogecoin (DOGE)’in fiyatını yükseltti. Musk’ın bir akıllı telefonu piyasaya sürmesi durumunda topluluk, DOGE’un da söz konusu telefona entegre olacağına dair umutlandı. İşte detaylar…

Elon Musk’ın tweet’i Dogecoin fiyatını uçurdu

Elon Musk’ın bir akıllı telefonu piyasaya sürmesi durumunda, topluluk olası bir Dogecoin entegrasyonu hakkında spekülasyon yaptı. Bu nedenle DOGE fiyatı da yükseldi.  Dogecoin, Twitter yöneticisi Elon Musk’ın Google ve Apple’ın Twitter’ı uygulama mağazalarından kaldırması halinde “alternatif bir telefon” başlatmayı düşüneceğini açıklamasının ardından yüzde 10’un üzerinde bir fiyat artışıyla 0,095 dolara ulaştı.

Açıklama, Apple ve Google’ın Twitter’ı uygulama mağazalarından çıkarması potansiyeli ile geliyor. Musk, milyarderin bir akıllı telefon üretmesi gerektiğini öne süren Amerikalı Yorumcu Liz Wheeler’ın yorumlarına yanıt verdi. Wheeler, “Adam Mars’a roketler yapıyor, küçük bir akıllı telefon üretmesi kolay olmalı, değil mi?” yazdı.

Musk, bu durumun gerçekleşmemesini tercih edeceğini öne sürdü. Ancak başka seçeneği yoksa bir akıllı telefon piyasaya süreceğini söylüyor. Musk, “Umarım iş o noktaya gelmez, ama evet, başka seçenek yoksa alternatif bir telefon yapacağım” diye yanıt verdi.  Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, milyarderin açıklamaları DOGE’u etkiledi. Musk’ın telefon için Dogecoin ödemelerini kabul etme olasılığını öngören Dogecoin topluluğunun dikkatini çekti. Özellikle, bazı DOGE influencer’ları, milyarderin DOGE ödemelerini kabul edeceği anlatısına yürekten inanmakta. Yani birçoğuna göre, söz konusu telefonun DOGE karşılığında satın alınması mümkün duruyor.

Elon Musk, DOGE’u daha önce de ödeme yöntemi olarak kabul etti

Bu arada, Musk tweet atmadan bir saat önce, ilginç bir veri dikkat çekti. Kripto paraların sosyal başarısını ölçen LunarCrush’tan DOGE’a yönelik veriler geldi. LunarCrush, meme coin’in bir fiyat artışı için olgunlaştığını iddia etti. LunarCrush, “Dogecoin puanı bu hafta yükselmekte. Bu nedenle bir başka artış için hazır olabilir” diye yazdı.

Pek çok kişi DOGE topluluğunun heyecanını mantıksız görse de, milyarderin DOGE tarafından satın alınabilen ürünleri piyasaya daha önce sürdüğünü belirtmekte fayda var. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Musk, bazı durumlarda, Dogecoin ödemelerini özel olarak kabul etti. Örneğin Eylül ayında piyasaya giren ve birkaç saat sonra tükenen Tesla Cyberwhistle’da DOGE ödemelerini kabul ediyordu. Musk, Dogecoin’in parasal niteliklerinin güçlü bir savunucusu olmaya devam ediyor.

Dogecoin Mucidi: Büyük Bir Yükseliş

Milyarder, DOGE’u, geçen yıl rekor seviyesi olan 0,73 dolara neredeyse tek başına itti. Son zamanlarda, meme coin, milyarder “DOGE Ay’a!” dediği için yaklaşık 1,5 milyar dolarlık giriş kaydetti. Ayrıca, son zamanlarda Tesla’nın bir “Tesla Pi telefonu” piyasaya sürmeyi planladığına dair spekülasyonlar var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Thecryptobasic

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Analistler: Bu 5 Altcoin Eriyebilir! Bu 2 Coin ise Patlayabilir
Analistler: Bu 5 Altcoin Eriyebilir! Bu 2 Coin ise Patlayabilir Geniş çapta takip edilen bazı analistler, çeşitli altcoin projeleri için erime öngörüyor. Birkaç altcoin ise yükseliş yolda. İşte analistlerin en son piyasa değerlendirmesi… Altcoin Sherpa, mevcut durumda ticaret stratejilerini paylaştı Yaygın olarak takip edilen analist Altcoin Sherpa,...
Aslı Dinçer 26 Kasım 2022