MXC Nedir? MXC Coin Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 8 Kasım 2022
80 görüntülenme
MXC Nedir? MXC Coin Ne İşe Yarar?

MXC nedir? MXC, kablosuz iletişim cihazlarının Web3 ile etkileşime girmesine olanak tanımak için tasarlanan bir Blockchain ağıdır. Kriptokoin.com olarak bu makalede MXC nedir, ne sunar, MXC coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin yaklaşan Web3 çağına katkı sağlayan bu projeyi birlikte inceleyelim.

MXC nedir?

Son dönemde sık sık gündeme gelen Web3, çoğu kişiye göre internetin sonraki aşamasıdır. Bununla birlikte Web3 mevcut internet dünyasında bir dizi değişiklik önerir. Bunun arkasındaki fikir Web2’nin yapısıyla alakalıdır. Web2’ye kullanıcıların verilerini saklayan ve kullanan Google gibi büyük şirketler hakimdir. Web3, bunun yerine Blockchain teknolojisi aracılığıyla merkeziyetsizliği destekler. Bunun, bazı meraklıların dördüncü bir sanayi devrimi olduğu fikrine yol açıp açmayacağı henüz belli değil. Ancak internetin belirli bölümlerinde bunun etrafında büyük bir hype olduğu gerçek.

MXC, kablosuz iletişim cihazlarının Web3 ile etkileşime girmesine yardımcı olmak için tasarlanan bir ağdır. Web sitesine göre fikir, “yarının cihazlarının her zamankinden daha verimli bir şekilde bağlanmasına ve iletişim kurmasına” olanak tanımaktır. Bunun için platform, küresel bir veri ağı oluşturur. Kullanıcılar, verilerini iletmek ve yönetmek için ağı kullanarak bu ekosisteme fayda sağlar. Teorik olarak, ister büyük şirketler olsun, ister bireysel start-up’lar olsun, katılımcılar sistem içinde aynı erişim ve haklara sahiptir. Bununla birlikte işlemler hızlı ve ucuz bir şekilde gerçekleşir.

MXC coin nedir? Ne işe yarar?

MXC coin, MXC ağının yerel kripto para birimidir. Kripto para, Ethereum Blockchain üzerinde çalışır. Bu nedenle, teknik olarak bir altcoin’den ziyade bir tokendir. Bununla birlikte MXC, kripto borsalarında satın alınabilir, satılabilir ve takas edilebilir. Ayrıca ağdaki işlemleri finanse etmek için kullanıma açıktır. Varlık, MXC sistemindeki ödüllerin yanı sıra oy hakları karşılığında stake edilebilme gibi bir dizi ek avantaja da sahiptir. MXC protokolüne erişmek istiyorsanız, bu erişim için MXC token ile ödeme yapmanız şarttır.

MXC coin, sahipleri tarafından stake edilebilmektedir. Buna göre ağ Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasını benimsemiştir. Varlıklarını stake edenler yani kilitleyenler ek token ödülleri kazanır. Bu kişiler ağın güvenliğini sağlayıp getiri elde ederken, yönetişime katılım imkanı da bulur. Buna göre staking yapan kullanıcılar, MXC’nin yönetiminde oy hakkı elde eder.

MXC coin nasıl alınır?

MXC şu anda OKX, CoinW, Bitget ve DigiFinex borsalarında işlem görmektedir. İlgili yatırımcıların bu borsalardan birine erişmesi ve üye olması gerekmektedir. Bu kişiler, üyeliklerini doğrulamalarının ardından, cüzdanlarına para yatırarak MXC’yi satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

OST nedir? OST Coin Ne İşe Yarar?
OST nedir? OST Coin Ne İşe Yarar? OST nedir? OST, Blockchain teknolojisini kitlelere ulaştırmaya çalışan bir “hizmet olarak Blockchain (BaaS)” platformudur. Kriptokoin.com olarak bu makalede OST nedir, ne sunar, OST coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin Blockchain...
Emre Borsan 8 Kasım 2022