MyEtherWallet Hacklendi İddiası – Resmi Açıklama Gelene Kadar Giriş Yapmayın

Serkan Eser
Serkan Eser 24 Nisan 2018
0 görüntülenme

Ethereum ve Ethereum tabanlı kripto paraya sahip kullanıcıların en fazla ziyaret ettiği adreslerden birisi olan ve aylık 15 milyonun üzerinde ziyaret edilen MyEtherWallet’ın hacklendiği öne sürülüyor.


Konuyla ilgili Twitter ve Reddit’te pek çok ileti gönderilirken, DentCoin de resmi twitter hesabından yaptığı açıklama ile Google’ın DNS sunucusu 8.8.8.8’i farklı bir myetherwallet adresine gönderdiğini ve siteye girişlerde dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

Kripto para fenomenlerinden WhalePanda da MEW DNS’indeki soruna dikkat çekerek resmi bir açıklama gelene kadar MyEtherWallet kullanılmaması gerektiğini söyledi;

Gün içerisinde bu DNS’ten MyEtherWallet’ı kullanan kişilerin private key’leri hackerlar tarafından ele geçirilmiş olabilir.

Bunun haricinde Google Public DNS (8.8.8.8 / 8.8.4.4) harici bir DNS ile bağlanan veya hiç giriş yapmayan kullanıcılar bu durumdan etkilenmemiş görünüyor.

Reddit’teki gönderiye de bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Çok büyük bir sorun gibi görünmese dahi, yine de resmi açıklama gelene kadar MEW’den biraz uzak durmakta fayda var.

Konuyla ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşacağız.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

4 Analist Şaşırttı: Bitcoin Şimdi Bu Rakamları Görebilir!
Bitcoin Fiyatı Yakında 11,500 Doları Görebilir Şubat ayında yaptığı açıklama ile Bitcoin fiyatının 7.000 doların altına ineceğini ön gören kripto para stratejisti Bill Baruch, CNBC’ye yaptığı açıklama ile vites yükseltti. Baruch’un tahminlerine göre Bitcoin kısa süre içerisinde 11,500 dolar seviyesine ulaşabilir.  Bitcoin’in son...
Burak Can Senyelli 24 Nisan 2018